Ładowarka...

Dyskusja dotycząca rozrywki i hobby.
castortray

Ładowarka...

Post autor: castortray » śr mar 14, 2007 10:36 am

Moze ktos wie czy to sciema czy naprawde mozna ladowac zwykle baterie, wiem ze kiedys
byly znane jakies sposoby zeby polozyc baterie na kaloryferze i sie troche naladuje,
ale nie wiem czy warto kupic ta ladowarke, moze ktos cos wie?
dzieki za wszelka pomoc...

http://2future.pl/go.live.php/PL-H2/skl ... terii.html

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » śr mar 14, 2007 10:53 am

nie lepiej kupić Ci ładowarkę tradycyjną a do tego 4 akumalotorki w rozmiarze w jakim tam potrzebujesz? 4 akumulatotory to wcale nie duży wydatek i będziesz mógł ładować. a ze zwykłymi bateriami to chyba lepiej nie kombinować

ja ostatnio kupiłam ładowarkę plus 4 akumulatorki do nowego mp3, jestem zadowolona. ładujesz 2 godziny i masz, nie trzeba ciągle kupować baterii.

a co do tej stronki, którą podałeś to widocznie faktycznie coś takiego wymyślili. pytanie tylko ile kosztuje ta nowa ładowarka do zwykłych baterii? coś mi się wydaje, że jednak tradycyjna ładowarka i akumulatory wyjdą taniej.. plus efektywność tej nowej metody ładowania jest nieznana jeszcze, więc..
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2007 10:57 am przez kobieta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr mar 14, 2007 11:03 pm

O co chodzi z tymi akumulatorkami? Już któryś raz się z takim czymś stykam (na zasadzie, że ktoś o tym opowiada), ale jak to wygląda?

Ja mam podobną ładowarkę co ta pod linkiem, ale aby ładować baterie, muszą one być alkaiczne. A te są sporo droższe w sklepie od zwykłych. To się jednak opłaca. Mam aparat cyfrowy i zaskoczyło mnie, że nie ma on żadnego wewnętrznego akumulatora, a działa na paluszki. Za dużo zdjęć się jednak na nich nie zrobi i trzeba ciągle je ładować.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » śr mar 14, 2007 11:23 pm

Sol pisze:O co chodzi z tymi akumulatorkami? Już któryś raz się z takim czymś stykam (na zasadzie, że ktoś o tym opowiada), ale jak to wygląda?
akumulatorki - czyli baterie w różnych rozmiarach, które się ładuje w ładowarkach. tyle. wygląda prawie jak zwykła bateria, z tą różnicą, że jest niklowa i można ją ładować. opłaca się jak najbardziej.
właśnie w odtwarzaczu mp3 mam paluszki rozmiaru AAA i na zwykłym paluszku za dużo muzyki się nie posłucha, a z ładowarką i akumalorkami jak najbardziej to się opłaca.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » czw mar 15, 2007 3:02 pm

Czyli to są po prostu baterie alkaiczne, tak? :-D
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » czw mar 15, 2007 4:18 pm

Sol pisze:Czyli to są po prostu baterie alkaiczne, tak? :-D
hm. niklowe. ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale z całą pewnością mi się wydaje, że bateria niklowa to inna niż alkaiczna. bo nawet na ładowarkach różnych jest napis, że baterii alkaicznych ładować nie można :-)
na moich akumulatorkach jest napisane dokładnie tak: Nickel Metal Hydride, jeśli Ci to pomoże ;-)

mruu

Post autor: mruu » pn kwie 16, 2007 11:33 am

jeśli chodzi o ładowarke z tego linku, to mój kolega ma bardzo podobną.
miał mi kiedyś pożyczyć bo miałam myszkę [komputerową :P] na baterie, ale zmieniłam i o.

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » pn kwie 16, 2007 6:12 pm

co jest w tej ładowarce takiego nadzwyczajnego??

HajperGT

Post autor: HajperGT » pn maja 07, 2007 2:25 pm

Sol pisze:Czyli to są po prostu baterie alkaiczne, tak?
NIE...

Bateria alkaliczna - bateria z założenia jednorazowego użytku, bez możliwości ponownego ładowania. Nazwa tego typu baterii bierze się od alkalicznych (zasadowych) roztworów, stosowanych w charakterze elektrolitu. Zasada działania baterii polega na reakcji chemicznej, która zachodzi pomiędzy cynkiem a tlenkiem manganu(IV) (Zn/MnO2).

a
Akumulator to przede wszystkim bateria wielokrotnego ładowania - użytku - można ją bezpiecznie i bez odczuwalnej [w żywotności i czasie działania] straty ładować i rozładowywać.. Płytka niklowa stanowi elektrodę dodatnią, a elektrodą ujemną jest stop metali niklu, manganu, magnezu, kobaltu i aluminium. Klucz elektrolityczny wykonany jest z poliamidu lub polietylenu zaś elektrolit jest zasadowy. Akumulatory NiMH mają od dwóch do trzech razy większą pojemność niż odpowiadające im akumulatory NiCd, a także mają o wiele mniejszy efekt pamięci.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pn maja 07, 2007 3:13 pm

No OK, ale ja te alkaiczne ładuję już od jakiegoś czasu, bo mi cyfrówka dużo prądu zabiera i ciągle działają, więc jak jednorazowego użytku? :mrgreen:
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ODPOWIEDZ