auro-notes

Jeżeli posiadasz swoję strone i chcesz się dowiedzieć jaka jest opinia innych webmasterów tu mozesz ją zaprezentować.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

auro-notes

Post autor: xTrollx » wt lip 04, 2006 3:19 pm

Strona powstała w celu crawlowania sieci w poszukiwaniu forów dyskusyjnych, które następnie podlegają ocenie. Autorzy poszukują osób chętnych do redagowania artykułów na stronę, według określonych na niej zasad (przykładowa ocena znajduje się już w serwisie).

Proszę o przejrzenie, ocenę (paradox) i jeżeli komuś spodobają się panujące na niej zasady i wyrazi chęci do współpracy, proszę zostawić wiadomosc w tym temacie.

URL: http://auro.xt.pl/
Ostatnio zmieniony śr lip 05, 2006 12:01 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

kirke

Post autor: kirke » wt lip 04, 2006 5:54 pm

xTrollx pisze:jeżeli komuś spodobają się panujące na niej zasady i wyrazi chęci do współpracy, proszę zostawić wiadomosc w tym temacie.
zostawiam wiadomość w tym temacie w wiadomym celu :mrgreen:
to jest bardzo potrzebne... sama szukałam ostatnio nowego forum, po opuszczeniu innego... wiem jak trudno znaleźć jakieś ciekawo się zapowiadające .

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt lip 04, 2006 8:00 pm

Riddick, tak, tymbardziej, że sam jestem współautorem, a strona została stworzona dzisiaj, więc za duzo na niej nie ma ;)
Ozyrys, a co możesz hostować (jakie skrypty)?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » wt lip 04, 2006 10:51 pm

Przeczytałem pierwszą recenzję (?) i tak o ile jeszcze wstęp mogę zrozumieć, ten który dotyczy stylu, rejestracji, itd. To już opisów działów nie. Jest wyszczególnione, np. Komputery i podane wyjasnienie. Ej, no sorry, a co ja debil jestem? Chyba logiczne, że pod hasłem komputery, będzie rozmowa o komputerach?

Większy nacisk położyłbym na opisanie stylu jaki preferują userzy, a nie wymienianie działów. Chyba, że faktycznie są jakieś niepowtarzalne i ich tłumaczenie ma sens.

Trudno jest oceniać, zbiór wypowiedzi róznych osób... .
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt lip 04, 2006 11:00 pm

Komputery i podane wyjasnienie. Ej, no sorry, a co ja debil jestem? Chyba logiczne, że pod hasłem komputery, będzie rozmowa o komputerach?
Właśnie rzecz w tym, że na niektórych forach to nie jest logiczne -.-
Działy są wymienione po to, aby osoba, która nie zaglądała na to forum miała pojęcie co za licho tam się kryje. Styl wypowiedzi będzie opisany.. ale pierwsze oceniane forum jest nowe, ma kilkunastu uzytkownikow i posty na nim są pisane sporadycznie, a jak już jakieś się trafią to są to posty opisujące np. jaki mam komputer, jaki komunikator, jakiej muzyki słucham, ulubiona potrawa itp....

Ponadto po to jest to forum, aby inne osoby mogły dopisać coś od siebie, w końcu jedna osoba wszystkiego od razu nie wyczai, a jak przyjdzie jakiś weteran to lepszy opis wysnuje..
Ostatnio zmieniony wt lip 04, 2006 11:02 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

kirke

Post autor: kirke » śr lip 05, 2006 7:52 am

xTrollx pisze:Działy są wymienione po to, aby osoba, która nie zaglądała na to forum miała pojęcie co za licho tam się kryje.
jeśli forum jest ogólnotematyczne to nie znaczy,że każdy znajdzie coś dla siebie... niektóre działy interesujące przyszłego użytkownika mogą zostać pominięte, zastąpnione innymi...
czasem gdy coś jest do wszystkiego to jest do niczego..
Ostatnio zmieniony śr lip 05, 2006 7:53 am przez kirke, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr lip 05, 2006 8:24 am

xTrollx pisze:posty na nim są pisane sporadycznie, a jak już jakieś się trafią to są to posty opisujące np. jaki mam komputer, jaki komunikator, jakiej muzyki słucham, ulubiona potrawa itp....
To ja bym napisał, że forum jest młode i na razie jest tam wiele nieciekawych dyskusji, takie pierwsze śliwki robaczywki.

I mówisz zresztą o tym o czym sam pisałem. Wyjaśnianie odpowiednich działów ma sens, jeżeli te działy mają swoiste nazwy, albo faktycznie wymagają wyjaśnienia.
Ja bym napisał, że są tam standardowe działy o komputerach, muzyce, filmie, etc.

Może po prostu pierwsza recenzja powinna dotyczyć jakiegoś bardziej rozbudowanego forum, albo forum z poradami (motoryzacyjnymi, komputerowymi, grafiką, itd.). Bo tak naprawdę forum ogólnych jest dużo i wszystkie są podobne.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr lip 05, 2006 8:57 am

kirke pisze:niektóre działy interesujące przyszłego użytkownika mogą zostać pominięte, zastąpnione innymi...
Dlatego opisujemy wszystkie działy ;)
Sol pisze:To ja bym napisał, że forum jest młode
No i to zostało tam ujęte.
Może po prostu pierwsza recenzja powinna dotyczyć jakiegoś bardziej rozbudowanego forum, albo forum z poradami (motoryzacyjnymi, komputerowymi, grafiką, itd.). Bo tak naprawdę forum ogólnych jest dużo i wszystkie są podobne.
To była próbna runda, gdyż forum zostaje ciągle przenoszone, jak już usadowimy się na stałe, zajmiemy się popularnymi serwisami..
Sol a może się dołączysz? W końcu nikt nie opisze forum lepiej niż osoba świadoma tego, jakie informacje chce mieć serwowane ;)

kirke

Post autor: kirke » śr lip 05, 2006 9:45 am

doszła teraz recenzja dotycząca "starego" forum, które świetnie sobie radzi jak na razie :mrgreen:
forum ogólnotematyczne nie równa się forum ogólnotematycznemu :mrgreen:

//xTrollx: zgadza sie, ponadto recenzja forum młodziezowego, z ktorego migrowalo sporo uzytkownikow + specjalistyczne antywirusowe. Zapraszam.
Ostatnio zmieniony śr lip 05, 2006 12:02 pm przez kirke, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr lip 05, 2006 1:15 pm

Dla mnie pomysł troszkę dziwny. Ale nie mówię, że wszystko co dziwne jest złe. Nie wiem czy widziałbym potrzebę takiego przewodnika po forach. Ale jeżeli Wy widzicie, to proszę bardzo :)

//xTrollx: przewodnik to swoją drogą, ale zależy nam, aby poprawić standard sieciowych forów, aby wszelkie błędy zostały wykryte, a niedogodności poprawione; jednoczesnie jesli administratorzy będą dodawać nowości ze swoich forów, wyjdzie całkiem ciekawe kompendium ;-)
Ostatnio zmieniony śr lip 05, 2006 1:34 pm przez Sol, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Zablokowany