Polska scena muzyczna

Wszystko co jest związane z muzyką.
elmonk

Polska scena muzyczna

Post autor: elmonk » pn maja 15, 2006 10:41 am

Tylko o polskiej muzyce proponuje tu rozmowe, moze byc muzyka komercyjna jak i underground ;-) Zespolu ktore uwazacie za ciekawe i godne uwagi jak i te smierdzace na odleglosc kiczem :roll:

Nie wiem czy ktos z was slyszal o Freak of Nature, wykrecona kapela, polecam wielce, niedawno wydali plytake, choc to co pokazali na plytce zupelnie nie doruwnuje temu co pokazuja na koncertach. Choc musze przyznac ze bardzo czesto tak bywa iz wersje koncertowe maja cos w sobie, cos czego brakuje muzyce studyjnej i czego nie da sie zrobic w studiu... ;-)

Kasiak

Post autor: Kasiak » wt maja 16, 2006 10:25 am

Ja jednak mimo wszystko wolę muzyke ze studio. Jeśli już muzyka koncertowa to tylko wtedy kiedy ja tam jestem. Muszę przyznać, że coraz bardziej rozwijaja nam się polscy myzycy...i to bardzo dobrze dla nas, w końcu już dawno nie było tak dobrze.

emade

Post autor: emade » ndz maja 21, 2006 9:08 pm

moim zdaniem w polsce nie mozemy nazekac na brak kreatywnosci wsrod artystow. jest wielki wybor tworcow w roznych dziedzinach muzyki. tylko ze to co jest "lansowane" przez media nie nalezy do rzeczy wartosciowych.. ciezko jest sie przebic grupom ktore maja cos do powiedzenia. przykladem moga byc tu rozglosnie radiowe , ktore pomijajac biske i czasem trojke zadka promuja polskie utwory. obniza sie wartosc dziela do minimum zeby trafiala do maximum odbiorcy typowa komercja.. a szkoda bo nasi artysci : skalpel, mozdzer itp to osbowosci wielkiego formatu ktore gdyby nie slawa zdobyta na "zachodzie" nie byli by znani w naszym kraju. cos tu chyba jest nie tak...

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn maja 22, 2006 3:53 am

no ale niby tyle zdolnych młodych a na eurowizje nie ma kogo wypuscic...

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn maja 22, 2006 5:34 am

Wogóle eurowizja to porażka! Jak można było poraz eNty wystawić ich3 skoro wiadomo było z góry, że nie mają szans.

emade

Post autor: emade » pn maja 22, 2006 7:38 am

eurowizja to ten sam konkurs od lat 80 kiedy abba w nim brala udzial.. i nic przez tyle lat sie nie zmienilo . nadal wygrywaja lub sa w czolowce landryniaste utwory..caly ten konkurs jest beznadziejny

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn maja 22, 2006 5:35 pm

no i w tym roku landryniasta muza co prawda również przeważała, ale co najwazniejsze NIE WYGRAŁA, mam nadzieje, że sukces finlandii zapoczątkuje nową erę muzyki na euro, że wreszcie kraje przykładem zesp. Lordi zaczną wystawiać jakies kapele ;]

elmonk

Post autor: elmonk » pn maja 22, 2006 9:41 pm

Wlasnie to przez to ze masy nastawione sa na minimalny odbior, jedynie efektow i fajerwerkow towrzyszacych muzyce lonsowanej przez media, dla mnie ta pseudo muzyka nie ma najmniejszej wartosci dlatego wielke muzyczne wydarzenia tego typa uwazam za bezwartosciowe pod wzgledem przekazu jakiejkolwiek wartosci i emocji, jedynie puste show.

A w Polsce nie bedzie blyskala ambitna muzyka gdyz albo zostaniea ona poddania przemialowi na muzke masowa przez wytwornie/producentow i zostanie ona zuborzona albo sie temu procesowi niepoddadza ale nie zostanie przez to wypromowana. Choc bywaja odstepstwa od tej reguly ale bardzo sporadyczne.

Kasiak

Post autor: Kasiak » wt maja 23, 2006 5:55 am

Są wykonawcy, którzy na koncertach nie ponoszą się show na scenie,ale prawdziwej muzyce, którą śpiewają i takie koncerty są o wiele więcej warte, gdyż i wykonawca i widzowie lepiej się wtedy bawią. Wykonawca, bo nic go nie rozprasza i może śpiewać tak jak chce przekazując zawarte w piosence emocje...Widzowie, bo poddają się tym emocjom, ktore im się udizelają.

rumianek

POlskie zespoły :)

Post autor: rumianek » ndz cze 18, 2006 12:15 pm

Czy słuchacie też polskiej muzyki? Jakiej i czego dokładnie? Co myślicie o polskiej twórczosci muzycznej? Piszcie:)

ODPOWIEDZ