Legal vs. illegal - co wybrać?

Wszystko co jest związane z muzyką.
MeTeo

Post autor: MeTeo » ndz maja 14, 2006 7:18 pm

Mam rozwiazanie BearShare jest to program do sciagania mp3 i innych rodzajow muzyki ;) mozna tam tez sciagac filmy czasem nawet jakis jpg i rar sie trafi ale rzadko...

pobrac go mozna <a href='http://download.bearshare.com/BSPROINSTALL.EXE'>stad</a>

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz maja 14, 2006 7:25 pm

jesli chcesz muzy posluchac legalnie, poszukaj na myspace.com, jesli chcesz sciagnac legalnie, to albo niektore kawalki ze strony danego wykonawcy, albo sporą ich ilość za opłata np. na itunes. To tyle, można jeszcze zakupić krążki, prawdziwy (czyt.wierny) fan innych możliwości nie widzi ;]

elmonk

Post autor: elmonk » ndz maja 14, 2006 8:57 pm

xTrollx pisze:prawdziwy (czyt.wierny) fan innych możliwości nie widzi ;]
Tez tak sadze, jesli ktos jest fanem jakiegos zespolu/muzyki/wykonwacy bedzie go szanowal a nie okradal. Sam sie przyznam bez bicia ze jakos strasznie wielu plyt orginalnych nie mam ale to co naprawde uwazam za muzyke nadzwyczajna i nieprzecietna mam w orginale i nikt tego ode mnie nie pozyczy :mrgreen:

No ale jakby nie patrzec ceny plyt jak na polskie warunki sa bandycko wysokie. Choc coraz wiecej alternatyw jest, chciazby itunes itp

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz maja 14, 2006 9:14 pm

to zalezy, jesli wspierasz mlodych rodakow tak zle nie jest (na koncertach demko od 5 co 10zl) album jak wyjdzie za ok.30 zl mozesz kupic, wiec z tym nie jest źle, oczywiscie nie mowie o kapelach komercyjnych... Ale chyba nikt nie kupuje co drugi dzień nowego albumu, raz w miesiacu bez wątpienia większosc moze sobie pozwolic.. chociaz z drugiej obok tego kiczu sporo dobrej muzy powstaje i taki album na miesiac moze nie wystarczyc :roll:

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn maja 15, 2006 8:16 am

NO gdybym chiała kupić każdą płytę z muzą jaka mi się podoba to by mi pensji nie starczyło.

elmonk

Post autor: elmonk » pn maja 15, 2006 8:57 am

Kasiak pisze:NO gdybym chiała kupić każdą płytę z muzą jaka mi się podoba to by mi pensji nie starczyło.
NO gdybym chciał kupić każde auto z kilmą jakie mi sie podoba to by mi pensji nie starczylo...

...dlatego pojde na parking i gwizdne sobie jedno autko na tydzien :mrgreen:

P.S oczywiscie w tym momencie wyolbrzymiam skale, wiadomo, iz kradziez kradziezy nie rowna ale mimo wszystko zlodziejstwo to zlodziejstwo i NIC go nie usprawiedliwia.

MeTeo

Post autor: MeTeo » pn maja 15, 2006 12:27 pm

eh.. podam kilka powod dla ktorych ludzie wola sciagnac mp3 zamiast kupic:

1. Zazwyczaj szybciej
2. Wygodniej
3. Taniej
4. scaigamy tylko to co chcemy a nie wszystko bo zazwyczaj w albumie jest fajna juedna lub kilka piosenek a reszta to kicz ;)

elmonk

Post autor: elmonk » pn maja 15, 2006 1:43 pm

MeTeo pisze:eh.. podam kilka powod dla ktorych ludzie wola sciagnac mp3 zamiast kupic:

1. Zazwyczaj szybciej
2. Wygodniej
3. Taniej
4. scaigamy tylko to co chcemy a nie wszystko bo zazwyczaj w albumie jest fajna juedna lub kilka piosenek a reszta to kicz ;)
:shock:

to ja podam kilka powodow dla ktorych ludzie wola ukrasc cos ze sklepu zamiast kupic:

1.Zazwyczaj szybciej (zwlaszcza gdy szybko ucieka sie ze sklepu)
2.Wygodniej (nie trzeba stac w kolejce do kasy)
3.Taniej (tu chyba nie trzeba wyjsniac czemu :mrgreen: )
4.Kradniemy tylko to co chcemy... :roll:

Matko, krew mnie zalewa jak widze takie gadanie, kradziez to kradziez, niewazne czy jest to przedmiot czy wartosc intelektulna, podkreslam NIC jej nieusprawiedliwia. Po za tym muzyka nie jest rzecza konieczna do zycia, nie musisz tego posiadac zeby zyc tak jak ludzi kradna jedzenie gdy go nie maja, nikt Ci nie nakazuje tego kupic.

Tym razem spadlem z krzesla...

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn maja 15, 2006 1:54 pm

Meteo ze ściągnięciem jednej nutki to nie ma problemu bulisz 1$ i masz, rownie dobrze mozna zakupic singiel..

Co do reszty popieram przedmówcę

MeTeo

Post autor: MeTeo » pn maja 15, 2006 2:21 pm

elmonk pisze: Sam sie przyznam bez bicia ze jakos strasznie wielu plyt orginalnych nie mam ale to co naprawde uwazam za muzyke nadzwyczajna i nieprzecietna mam w orginale i nikt tego ode mnie nie pozyczy :mrgreen:
twoje slowa... tez prawda... ale jak tez inni mowili tak szybko to wychodzi ze zanim nam sie spodoba jedno podoba sie drugie... wiec nie widze sensu ;) poza tym u mnie blisko nie ma sklepu a specjalnie kilka kilometrow nie bede jechal :) spojrz na to tez z tej strony :)

ODPOWIEDZ