Rególamin

Dział ukryty przeznaczony tylko dla moderatorów i administratorów. Tu omawiamy sprawy związane z sprawami organizacyjnymi: ściąganie banów, poprawki do regulaminu itp.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Rególamin

Post autor: xTrollx » sob lip 22, 2006 11:52 pm

Pragnę poznać zdanie admina w nastepującej kwestii - czy na forum posiadamy "regulamin" czy "rególamin", innymi słowy - przestrzegamy czy nie?
W jednym z tematów napomniano, że celem jest poprowadzenie forum w stronę rangi prestiżowego. Dlatego najwyższy czas zdecydować się czy przestrzegamy regulaminu na każdym punkcie, czy lecimy w kulki i dla jednych robimy wyjątki dla innych nie; czy po znajomości ściągamy bany, nadajemy rangi, pozwalamy na więcej niż innym użytkownikom, albo też w przestrachu przed krzykaczami nagle usuwamy tematy, cofamy ostrzeżenia i zawijamy ogon pod siebie.
Ewentualnie pozostaje zastanowić się nad usunięciem określonych punktów z regulaminu, skoro i tak nie są przestrzegane.
Pytanie - jaką taktykę obrał admin?

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » ndz lip 23, 2006 12:03 am

Witam.
Tu sprawa się komplikuje.
Ja mam trochę odmienny pogląd niż riddick. Często mnie nie ma. A jak już jestem to prubuje to wszystko poprawić.
Co do warnów i banów. Masz racje, może ktoś tak pomysleć, że znajomości swoje robią. Użytkownik Kasiak wrócił. Dlaczego tak długo to trwało? Sprawdzenie kilku rzeczy i zastanowienie się, co dalej wymaga czasu. Ja się za Kasiak'a nie będę tłumaczył, zrobi to jak się zjawi na forum.
Zastanawiałem się nad tym czy dawać ostrzeżenia ze nie przedstawienie się. Dawać i znów usuwać warny to nie takie fajne.
Co do pozostałych rzeczy takich jak reklamowanie forów, spam radzę usuwać od razu posty.
Co mi jeszcze poradzicie?
Ostatnio zmieniony ndz lip 23, 2006 12:04 am przez AdminNarkoza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz lip 23, 2006 9:27 am

A co z takimi punktami jak posiadanie wiecej niz jednego konta; albo teoretycznie niemozliwa zmiana nicku; dalej "Zabrania się więc pisania tematów np. POMOCY, MAM PROBLEM itp., tematy o tej treści będą usuwane" i teraz wiadomo, że nikt nie siedzi na forum 24h, przychodze widzę temat "pomocy" a w nim 10 postów z odpowiedziami, usunąć?

Co do przedstawiania, proponuję zastosować warny, gdy ktoś napisze np. pierwszego posta w reklamach stron, mozemy dac im okres 24h od rejestracji na przedstawienie się, także można przypominać czy to w zalozonym temacie, czy też przez PW... (?) ale to nadal jest zabawa w kotka i myszke...

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn lip 24, 2006 6:27 am

xTrollx, jeśli masz do mnie wielkie ale o to, że wróciłam...to ciebie nie przepraszam, bo nie mam za co. A jesli tak bardzo chcesz się trzymać regulaminu, to czemu pozwoliłeś na usunięcie twoich ostrzeżeń? Ale o to nie będę się kłucić...nie ma sensu.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn lip 24, 2006 6:58 am

Kasiak, nie mam ale, nawet mi to na rękę, że wróciłaś, tylko to jest sprawa bardziej złożona. Z jednej strony ciekawią mnie twoje motywy postępowania, za które dostałaś bana. Z drugiej nie podoba mi się tryb załatwiania spraw. Gdyby powstał chociaż jeden temat wyjaśniający tę sprawę - np. Kasiak dostała bana, ale się wytłumaczyła, nawróciła, zaszło to i tamto i żałuje, a "my" ściągamy bana. A nie kombinowanie, po co wchodzić pod górkę?

Co do moich ostrzeżeń... Jednak przyznasz, że były trochę na wyrost? Zresztą ściąganie warnów nie jest sprzeczne z regulaminem, sprzeczne jest np. zakładanie drugiego konta.
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2006 7:00 am przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn lip 24, 2006 7:20 am

Sprawa jest wyjasniona. Ja napisałam co się stało.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn lip 24, 2006 7:26 am

Nie jest wyjaśniona do końca i do wyjaśnień doszło po fakcie, nie wiesz przypadkiem czemu użytkownik Tulpen się nie loguje od jakiegoś czasu?

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn lip 24, 2006 7:28 am

Nie. A kiedy miało dojść do wyjasnienia, skoro ja dopiero co zostałam odbanowana. A w końcu kto miał się tłumaczyć jak nie ja?

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn lip 24, 2006 7:35 am

A możesz się spytać kropeczki? ona pewnie będzie wiedziała.. ;]
Zgodnie z regulaminem na wytłumaczenie masz spokojne 3 dni i wystarczyłoby napisać do admina, on ściągnalby bana, albo też sam opisał całą sytuację na forum.

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn lip 24, 2006 10:30 am

Tylko jakbyś nie zauwazył, to nie była jakaś tam sprawa, to nie był drobiazg. Chodziło o grubszą sprawę i trochę to trwało.

ODPOWIEDZ