Co się dzieje z wami, moderatorami?

Dział ukryty przeznaczony tylko dla moderatorów i administratorów. Tu omawiamy sprawy związane z sprawami organizacyjnymi: ściąganie banów, poprawki do regulaminu itp.
AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Co się dzieje z wami, moderatorami?

Post autor: AdminNarkoza » pn lip 17, 2006 5:54 pm

Dlaczego jesteście tak łagodni?
Przykład:
Dziś zarejestrował się „kamilGT”.
Złamał 2 razy regulamin:
W sposób otwarty zareklamował inne forum
Miał podpis animowany
A nikt na to nie zwrócił uwagi?
xTrolxx nawet się z nim przywitał zamiast od razu dać bana.
Ja rozumiem, że każdy ma mało czasu.
Zasada prosta. Ktoś łamie regulamin – dostaje ostrzeżenie albo bana.
Bo powoli forum staje się burdelem. Przepraszam za ostre słowa, ale naprawdę nie bójcie się dawać ostrzeżeń.


Po mojej wnikliwej obserwacji muszę jednak pochwalić xTrollx. Szczególnie za utrzymywanie ładu.
Ostatnio zmieniony pn lip 17, 2006 6:08 pm przez AdminNarkoza, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn lip 17, 2006 9:02 pm

Z mojej strony - wszedłem zaraz po jego rejestracji i nie przypominam sobie, aby posiadał animowany podpis, może później go załadował. Jeśli podał link do forum w poście w dziale z przywiatniem, to przyznam, że nie zauważyłem, może przeoczyłem, ale zrozumcie, że przy takim ogromie postów trudno jest wszystko wychwycić. Jeżeli to było w innym temacie, założonym przez kamila - innych nie czytałem.

Poza tym proszę o dodanie jakiegoś punktu w regulaminie, aby nie można było reklamować żadnych stron, czy też systemów na zarabianie w necie bez uprzedniego przedstawienia się (albo zrobić limit np. od 5 wysłanych(wartościowych) postów można zamieszczać linki do stron). Bo tak niektórzy wchodzą, reklamują, ani się nie przedstawią ani pocałuj psa ..... i tyle ich ;]

A i jeszcze jedno, dobrze by było gdyby wreszcie powstał jakiś podział, na moderatorów od okreslonych działów, tak kazdy opiekowalby się określonym forum czy kategorią i w jego obrebie pilnował porządku... Bo całość na aktualną liczbę modów to jest ciut za dużo.
Ostatnio zmieniony pn lip 17, 2006 9:28 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pn lip 17, 2006 10:23 pm

Ok. Przyznaje, że trochę mnie poniosło z ww postem.
Co do kamilGT nie zastanowiłem się, że mógł później zedytować swój profil.
Co do reklamy na forum myślę, że chyba Cię posłucham i wprowadzimy bezwzględny zakaz reklamowania ston internetowych wraz z różnymi typami systemów. Mam nadzieję, że przez to ludzie nie będą odchodzić od forum.
Co do grupy moderatorów to kiedyś proponowałem takie rozwiązanie, aby były określone grupy modów odpowiedzialne za dany dział.
Jeżeli masz pomysł na nowy punkt regulaminu dotyczący ww tematu będę wdzieczny za przedstawienie propozycji.
Jeszcze raz dzięki za kawał dobrej roboty.
Ostatnio zmieniony pn lip 17, 2006 10:23 pm przez AdminNarkoza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt lip 18, 2006 7:44 am

1. Na forum zabrania się zamieszczania tzw. linków referencyjnych, dających pewne korzyści w grach, systemach zarabiania przez internet itp. Zabronione jest także zamieszczanie linków do stron zawierających takie odnośniki.

Co do reszty, mam kilka alternatyw:
2. Na forum bezwzględnie zabrania się reklamowania stron internetowych, portali, forów itp.
2b. Na forum zabrania się reklamowania stron internetowych (nie dotyczy przypadków uzgodnionych z adminem).
2c. Zabrania się zamieszczania adresów do stron internetowych nowym użytkownikom. Zanim zaczniesz reklamować jakąś witrynę, przyczyń się do rozwoju naszego forum (napisz 10 wartościowych postów).

Oczywiście zamieszczanie linków do wydarzeń z kraju, jakichś faktów itp. byloby nadal możliwe. Sądzę, że 1 i 2c nie ograniczają starych użytkowników i wypadają najlepiej.

A co do grup - masz rację, padła taka propozycja, ale nie doszła do skutku z niemożności dojścia do porozumienia - a) nazwy dla grup b) grupy czy przypisanie do działów..
Ale sądzę, że z nazwami nie będzie problemu, jeśli grupy będą ukryte. Dlatego jak dojdą nowi moderatorzy, można ten problem odświeżyć ;-)

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

regulamin

Post autor: AdminNarkoza » czw lip 20, 2006 2:37 pm

Punkt 1 oraz 2c są wg mnie najodpowiedniejsze. Z małym zastrzeżeniem, co do minimalnej ilości postów, jaka uprawnia do reklamowania. Zwiększyłbym tą wartość do 100. To wyeliminuje problem.
Zastanawiam się czy dodawać kolejne ww. punkty do regulaminu. Może wystarczy inaczej interpretować już istniejące punkty.
Punkt I. 15. "Surowo wzbronione jest wykorzystywanie Forum do rozsyłania spam'u lub ogólnie reklamowania produktów. Jeśli dowiemy się o taki przypadku dostęp zostaje bezdyskusyjnie odcięty!”
Wg mnie można śmiało usuwać całkowicie (nie do śmietnika) posty reklamujące zarabianie w Internecie, gry, itd.
Jakie jest wasze zdanie?

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pt lip 21, 2006 9:27 am

Wg mnie Jeden post różnicy nie robi, zresztą jeśli to będze zabronione odgórnie (regulaminowo) i takie tematy będą przeznaczone do usuwania, to użytkownicy piszący posty w takich tematach powinni się liczyć z tym, że mogą je utracić. To tak jak z OT.

Czy I.15. tyczy się również linków .... (referencyjnych(?) nie wiem, w każdym bądz razie na forum byla taka sytuacja, że userka zamieszczała linki, przez ktore użytkownicy mieli wchodzic aby brac udzial w glosowaniu na nią)? I teraz trzeba ustalić, czy za nie przestrzeganie tego punktu tylko usuwamy posty, czy konkretnie "ostrzegamy" przy pomocy warna.

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pt lip 21, 2006 1:27 pm

Regulaminu bym nie zmieniał.
Wystarczy bardziej ogólnie interpretować I.15.
Przed paroma chwilami usunąłem kilkanaście postów, które były niezgodne z regulaminem. Prawie wszystkie dotyczyły zarabiania kasy, reklamowania stron. Mało tego, zamiast bawić się w dodawanie ostrzeżeń, banów, usunąłem całkiem użytkownika.
Pragę, aby forum było z "klasą" miało swój prestiż, /choć to dużo powiedziane/. Zamiast stawać się powoli burdelem. Bo właśnie taki los spotyka często inne fora.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pt lip 21, 2006 2:53 pm

Nie dziwię się, w sumie bynajmniej nie kilka z linkami widziałem..
Ale według regulaminu nie można było nic za to zrobić, teraz traktując go bardziej ogólnie sprawa się zmieni ;-)
A z usuwaniem użytkowników nie jest tak łatwo znowu - tylko osoba z uprawnieniami admina moze to zdziałać.
No i burdel zaczyna się powoli tworzyć... więc panowie i panie (hmm nika tu nigdy posta nie napisala...) do dzieła!

ODPOWIEDZ