Wygląd jest ważny

Sposoby zajmowania się sobą, nowe trendy w modzie i styl ubierania się. Kolczyki, tatuaże, paznokcie...
Kasiak

Wygląd jest ważny

Post autor: Kasiak » pt sie 25, 2006 7:53 am

To fakt, że mimo to, że patrzy się na to jaki człowiek jest w środku, to jednak wygląd ogólny ma wielkie znaczenie. Ja tak np. ostatnio zrobiłam nowy fryz i od razu inaczej się czuję i ludzie bardziej zwracają na mnie uwagę. W sumie to się nie dziwię, w końcu miło jest nam patrzeć na kogoś kto dobrze wygląda.

Dlatego tak ważna jest schludność w ubiorze oraz ogólnym wyglądzie. Od razu ładniej się wygląda jak są ułożone włosy i czyste dłonie, zadbane paznokcie niż kiedy ktoś wygląda niezbyt zadbanie i nie zwraca uwagi na to jak wygląda.

Poza tym kiedy wyglądamy dobrze, zawsze może nam się przytrafić coś miłego, ja przekonałam się o tym na własnej skórze i jestem bardzo zadowolona.

Uważacie, że mam rację, a może mylę się mówiąc, że ważne jest to by dobrze wyglądać?

Machidiel

Post autor: Machidiel » pt sie 25, 2006 8:52 am

Dla mnie to tylko kwestia samopoczucia i nie przywiazuje do tego wiekszej uwagi, tym bardziej teraz kiedy jeszcze nie pracuje i nikt odemnie tego nie wymaga. Poporstu czasem uwielbiem sie nie golic i nie scinac włosów bo mam taki humor.

Kasiak

Post autor: Kasiak » pt sie 25, 2006 8:58 am

Ale do nie golenia się i zapuszczania włosów można się przyzwyczaić a jak ktoś ma brudne długie paznokcie i widać na pierwszy rzut oka, że o siebie nie dba...no to...dla mnie, to jest rochę odpychające. Oczywiście zależy kto co robi, bo np. jak ktoś jest mechanikiem i się babra w smarach, to rozumiem, że nie zawsze można domyć w pierwszy dzień ręce.

quick

Post autor: quick » pt sie 25, 2006 9:07 am

No wygląd moim zdaniem jest ważny... ale nie aż tak bardzo :-P Jak spotykamy gdzies nową osobe to wiadomo, że najpierw widzimy to jak wyglada, a dopiero później widzimy jej wnętrze... Ja sam osobiście nie przykładam jakiejś dużej wagi co do wygladu :-) Dbam o higiene i staram się nie upiększać swojego wyglądu :-) Bo i nie ma czego ;-)

Machidiel

Post autor: Machidiel » pt sie 25, 2006 9:13 am

Ale mowimy tu o wygladzie a nie higienie. No jezeli ktos przestaje dbac o hiegiene to i mu schludny wyglad nie pomoze.

Kasiak

Post autor: Kasiak » pt sie 25, 2006 9:40 am

Dla mnie 1 łączy się z 2. Higiena i schludność powinny iść ze sobą w parze.

quick

Post autor: quick » pt sie 25, 2006 9:46 am

Kasiak pisze:Dla mnie 1 łączy się z 2. Higiena i schludność powinny iść ze sobą w parze.
Zgadzam się z Tobą :-) Jak nie dbasz o higiene to i Twój wygląd traci :-P

Machidiel

Post autor: Machidiel » pt sie 25, 2006 9:57 am

Quick przed chwila to samo napisalem. Dla mnie jasnym jest ze człowiek ktory chce dobrze wygladac musi dbac o higiene. Gorzej kiedy na wygladzie ci nie zalezy wtedy wolny wybor. Mozna wygladac jak stado nieszczesc albo jak cuchnace stado nieszczesc.

Illea

Post autor: Illea » pt sie 25, 2006 10:49 am

Wygląd nie jest najważniejszy, ale jest ważny i to zależy w jaki sposób dla kogo. Ja także lubię być zadbana, wyglądać ładnie, nie chodzi mi tu o jakiś makijaż czy coś. Zwyczajnie ubrana w tym czym się dobrze czuję, uczesać się w tym czym mi wydaje się, że jest mi najlepiej i by przy okazji było wygodnie, nie bym musiała co chwilę poprawiać włosy i lubię mieć pomalowane panokcie, boję się jeszcze używać ciemnych kolorów, więc są narazie_bardzo delikatne :-)
Ostatnio zmieniony pn sie 28, 2006 6:49 am przez Illea, łącznie zmieniany 1 raz.

Bluebird

Post autor: Bluebird » sob sie 26, 2006 8:22 am

Chyba każdy człowiek chce wyglądać porządnie.
Niektórzy jednak przesadzają.
Jak taka landryna chce ładnie wyglądać, nałoży na siebie jakieś podkłady, pudry, zaczyna jej to spływać z twarzy, bo jest za ciepło, to wcale to nie jest ani ładne, ani estetyczne, ani jakkolwiek inaczej pozytywne...

ODPOWIEDZ