Różnica wieku

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Różnica wieku

Post autor: olka080 » ndz paź 05, 2008 10:52 pm

Nie wiem czy taki temat już istnieje ;) Szukałam, ale nie znalazłam. Jak coś to przepraszam :>

Bo chcę wiedzieć... jak to jest z wami. Jaka jest maksymalna różnica wieku w związku? A może wiek nie ma żadnego znaczenia, bo to w końcu miłość? Czy bycie z młodszym partnerem nie jest męczące?
Bo ja np. uważam, że maksymalnie mogłabym dopuścić różnicę 5 lat...
Ale nie mogę gdy czytam w necie o związkach gdzie nastolatka wiąże się z starym gościem... starszym od niej co najmniej o 10 lat :-/


Jak to jest z tym wiekiem?
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » pn paź 06, 2008 1:17 pm

Olka, ale tematem zarzuciłaś masakra ;>

Ja jako facet uznaje zasadę laska musi być młodsza lub rówieśniczka :> im młodsza to wiecie dziewczyny tym lepiej dla faceta bo jak on będzie miał 30 a ta dziewczyna gorąca 20 mrrr ;> hehe ^^ ale miłość nie wybiera dlatego nie wiem co się będzie działo ;> ponoć bariera wieku nie istnieje tak słyszałem ale jak jest w rzeczywistości jednak wiemy .... ;> a bo to ludzie gadają a bo to matka sapie a bo to ojciec coś gada różnie ;>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » pn paź 06, 2008 2:35 pm

Pyskaty pisze:Olka, ale tematem zarzuciłaś masakra ;>
Coś Ci się nie podoba?
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
matra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 6:21 pm

Post autor: matra » pn paź 06, 2008 3:46 pm

wszystko jest kwestią odpowiedniego dopasowania się. kilka moich znajomych miały facetów 9-10 lat starszych od nich samych, niektóre z tych związków wytrzymywały po kilka miesięcy [parę lat temu częściej podchodziło się jeszcze do związku jak do zabawy, więc taka np siedemnastolatka nie mogła traktować związku zbyt serio, a była np z facetem, który miał 29 lat wtedy]. zazwyczaj starszy w związku był facet, raz spotkałam się z większą niż rok różnicą u mojego kuzyna - dziewczyna była trzy lata starsza. i wytrzymali ze sobą parę lat.
a czasem klasyczne związki znoszone są znacznie gorzej. na nic nie ma reguły.
ja sama nie mam ograniczonego wieku, ale najstarszy facet z jakim mnie coś łączyło [jednak tylko w takim sensie, że wiedziałam, że on bardzo chce w przeciwieństwie do mnie] był chyba dziewięć lat starszy, potem był sześć lat starszy w podobnej sytuacji. tak więc jak widać chyba nie byłabym w stanie związać się z facetem o wiele starszym [choć sporo z nich mnie bardzo pociągało (: ]. zazwyczaj najwięcej łączyło mnie z facetami starszymi ode mnie o max trzy lata i uważam, że taka różnica jest najlepsza.

jeszcze odnośnie samych różnic - zazwyczaj bywa tak, że kobieta, która jest bardziej dojrzała od swoich rówieśniczek poszukuje i najlepiej czuje się ze starszym mężczyzną, a te mniej dojrzałe lub bardziej ceniące sobie zabawy wybierają młodszych.
i podobnie jest w przypadku panów.

Awatar użytkownika
SłoneCzko
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 573
Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:59 am
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SłoneCzko » pn paź 06, 2008 4:30 pm

Jeśli chodzi i mnie .. xP

Ja muszę mieć synka albo w moim wieku , albo góra o 3,4 lata starszego.
Nie lubię młodszych facetów , zazwyczaj są niedoświadczeni ( że tak powiem :P )
Zresztą starsi faceci są bardziej opiekuńćzi itd. NO ale jak tam każdy woli :P

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » pn paź 06, 2008 6:01 pm

A mi chłopak rok młodszy nie przeszkadza...
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » pn paź 06, 2008 6:34 pm

SłoneCzko pisze:Nie lubię młodszych facetów , zazwyczaj są niedoświadczeni
no proszę Ciekawe co chciała nam powiedzieć przez to zdanie słonko ;> :> mozna sie tylko domyślać że słonko już jest bardzo doświadczoną kobietą :> :>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
PaFFko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:02 pm
Lokalizacja: sie biora dzieci?

Post autor: PaFFko » pn paź 06, 2008 10:14 pm

Ja lubie starsze ale nie wiecej niz gdzies... 3 lata, rowiesniczki oraz mlodsze ale tez gdzies o 3 lata, nie wiecej.
IMO
Młoda dziewczyna potrzebuje więcej opiekuńczości, a jej rówieśnik - więcej seksu.
Więcej seksu oczekuje też kobieta po trzydziestce, podczas gdy jej o parę lat starszy, "tradycyjny" mąż szuka już raczej spokoju. A temperamenty trzydziestokilkulatki i młodszego mężczyzny pasują do siebie wręcz idealnie.
noo, tak to jest mniej wiecej ;].
Obrazek

Awatar użytkownika
SłoneCzko
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 573
Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:59 am
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SłoneCzko » wt paź 07, 2008 6:22 am

Pyskaty pisze:no proszę Ciekawe co chciała nam powiedzieć przez to zdanie słonko ;> :> mozna sie tylko domyślać że słonko już jest bardzo doświadczoną kobietą :> :>
Doświadczoną kobietą ? Nietrafne określenie :P
Ale myśl sobie co chceszz

Awatar użytkownika
cropcka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 9:06 pm
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: cropcka » wt paź 07, 2008 6:35 am

sama jestem w takiej sytuacji.. tzn poznałam chłopaka starszego o 8 lat. Nie jesteśmy ze sobą, ale często spędzamy czas i w ogolę. Szczerze to mi ta różnica w ogolę nie przeszkadza. Jeżeli dwoje ludzi się ze sobą dogaduje to w czym problem ? W tym, że ludziom to nie będzie odpowiadać ? Oni pogadają i przestaną... a poza tym kiedy dziewczyna ma tak z 16, 17, 18 lat to widać te różnice, ale potem już nie..
...tuż pomiędzy goździkiem pieprzem i migdałem...

ODPOWIEDZ