Dziewczyna w towarzystwie

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
Mortuś

Dziewczyna w towarzystwie

Post autor: Mortuś » śr maja 30, 2007 3:26 pm

Nieraz pewnie widzicie znajomych, podchodzicie, witacie się i co dalej, podajecie ręke dziewczynie? Jedni mówią że nie wypada, jedni mówią znów coś innego... A np, jak dziś sobie stałem to widziałem taką sytuację. :-P

Jestem ciekaw, jak wy reagujecie, gdy np. w towarzystwie kolegów jest pewna dziewczyna? :P

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr maja 30, 2007 6:04 pm

Nie podaję. Nie mam w zwyczaju, zresztą widzę wśród ludzi, że nikt nie podaje ręki na przywitanie dziewczynie. To nie kwestia jakieś dyskryminacji. Dziewczyny sobie też ręki nie podają na przywitanie rano w szkole, czy pracy.

Podawanie ręki, to typowo męski obyczaj.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Piotrekd

Post autor: Piotrekd » śr maja 30, 2007 7:31 pm

Jak jakaś nieznajoma dziewczyna stoi w towarzystwie moich znajomych to podaje jej rękę przy zapoznawaniu się.Normalnie koleżankom nie podaję, ewentualnie jak jakaś bliższa znajoma to daje buziaka w policzek na powitanie. Raczej rzadko się z tym spotykałem żeby facet podawał rękę dziewczynie.

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » śr maja 30, 2007 10:26 pm

jeśli są sami faceci i tylko jedna dziewczyna to uważam że facet powinien jej podać rękę. bo jeśli wszystkim poda a ją jedną wykluczy to ona najprawdopodobniej poczuje się dyskryminowana/lekceważona lub jakkolwiek inaczej to nazwać.
Life hurts...

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr maja 30, 2007 10:33 pm

Ja tam staram się podawać dziewczynom rękę kiedy się z nimi witam. W końcu mi korona z głowy nie spadnie, a i dziewczyna podejrzewam nie będzie z tego powodu urażona(chyba, że jest inaczej to niech mnie któraś wyprowadzi z błędu).
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

shoah

Post autor: shoah » czw maja 31, 2007 5:01 am

mi tam zawsze podaja reke, w sumie to jest bardziej tak na poczatku znajomosci, bo pozniej juz te no objecie. chociaż w sumie juz jetsem przyzwyczajona,zeby wyciagac reke tak, ze łapie sie na tym, ze sama to robie czasami pierwsza. a co do dziewczyny w towarzystwie to hm. ja tam szczeze mówiąc to ostatnio szukam bardziej towarzystwa chlopaków. bardziej doceniona się przy nich czuje i lepiej rozweselają.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » czw maja 31, 2007 8:23 am

kobieta pisze:jeśli są sami faceci i tylko jedna dziewczyna to uważam że facet powinien jej podać rękę. bo jeśli wszystkim poda a ją jedną wykluczy to ona najprawdopodobniej poczuje się dyskryminowana/lekceważona lub jakkolwiek inaczej to nazwać.
Czy jeżeli dziewczyna przychodzi rano do grupki chłopaków, to podaje im rękę? Nie zauważyłem. Same dziewczyny sobie rąk na przywitanie też nie podają. Niejako rezygnują z tej formy powitania... .
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Mortuś

Post autor: Mortuś » czw maja 31, 2007 4:00 pm

Nie wiem czy dyskryminacja... Kobieta, Sol ma rację, też nie zauważyłem żeby dziewczyny się witały przez podanie dłoni, prędzej przy pierwszym spotkaniu, poznawaniu się... One zazwyczaj na przywitanie dają sobie buziaki. Nie będę całować dziewczyny której nie znam. Nawet w policzek :P

shoah

Post autor: shoah » czw maja 31, 2007 5:12 pm

w sumie racja, przy poznaniu się to robi najczęściej.
nie wyobrażam sobie jaoks tak, żebym witała się z dziewczyną w taki sposób. obce to dla mnie;p

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » czw maja 31, 2007 8:00 pm

Sol pisze: Czy jeżeli dziewczyna przychodzi rano do grupki chłopaków, to podaje im rękę? Nie zauważyłem. Same dziewczyny sobie rąk na przywitanie też nie podają. Niejako rezygnują z tej formy powitania... .
jasne, że nie podaje. mi chodziło raczej o to, że jak jest jedyna dziewczyna w sporej grupie facetów wówczas można by jej rękę podać, dziewczyna się nie obrazi, a odnoszę wrażenie, że będzie jej miło, bo jest jedyną kobietą. nie wiem, czy powinno tak być wg jakiś generalnych zasad kultury i w sumie mnie to nie obchodzi, takie moje odczucie i nikt nie musi go popierać ;-)
Life hurts...

ODPOWIEDZ