Czy miłość może być wieczna?

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Czy miłość może być wieczna?

Post autor: Fusa_20 » ndz sty 11, 2009 5:03 pm

Nurtuje mnie to pytanie jeżeli chodzi o trwałość miłości, czy może trwac do śmierci? Jeżeli chodzi o rodziców to myślę,że tak a jeżeli chodzi o tą drugą połówkę? Jak myślicie?

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » ndz sty 11, 2009 5:10 pm

Ja myśle, że może... No i myśle, że musi to byc piękna miłośc skoro wieczna ;-) Choć wiadomo, że w każdym zwiazku zdarzają sie gorsze dni.... :-P
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » ndz sty 11, 2009 5:13 pm

Ja sceptycznie podchodze do naukowego wyjaśnienia zjawiska trwania miłości, ale nistety skąd bierze się taka rosnąca liczba rozwodów?? Jako romantyczka wierzę w wieczną miłośc- połączenie dusz, tylko czy jest to możlwe w realnym ś :-| wiecie?
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » ndz sty 11, 2009 5:18 pm

Kiedyś branie rozwodu było wrecz skandalem rodzinnym i trudno było go dostac... Teraz nie ma juz takich tematów tabu jak kiedys.... Dlatego jest więcej rozwodów.... :-| :-| :-| Kiedyś ludzie starali się akceptować swoje wady, a teraz nic im już nie odpowiada, a miłość to przeciesz kompromisy.... :-( :-(
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » ndz sty 11, 2009 5:23 pm

Nikki_66 pisze: Kiedyś ludzie starali się akceptować swoje wady, a teraz nic im już nie odpowiada, a miłość to przeciesz kompromisy....
Myśle, że świat konsumpcji, pieknych gwiazd, nierealnych seriali- stwarza mylny obraz człowieka, szuka się ideału, marzy sie o kimś pięknym- niestety nie akceptuje się piękna wewnętrznego stawiając wyłącznie na zewnetrzny wizerunek. Nie mozna szukać też kopi samego siebie, bo nikt nie jest identyczny. Kompromis to sztuka, której trzeba się nauczyć i akceptacja drugiej osoby- w pełni zgadzam się, ze własnie na tym polega miłość.
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » ndz sty 11, 2009 5:30 pm

Kiedyś własnie czytałam taki artyków w internecie.... Czy komedie romantyczne miszczą małzeństwa.... Myśle, że coś w tym jest napewno.... :-| :-| :-|
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » ndz sty 11, 2009 6:33 pm

Oczywiście, że miłość może trwać do śmierci.
Tak, jest dużo rozwodów, ale jest też dużo pogrzebów na których 80-letnia babcia płaczę, że odszedł jej kochany mąż.

Może nie ma wiele takich przypadków, że miłość pokona wszystko, ale ja jedna wierzę, że jeśli dwoje ludzi się dobrze dobierze, to taka miłość jest jak najbardziej możliwa.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » ndz sty 11, 2009 6:41 pm

Em. pisze:Może nie ma wiele takich przypadków, że miłość pokona wszystko, ale ja jedna wierzę, że jeśli dwoje ludzi się dobrze dobierze, to taka miłość jest jak najbardziej możliwa.
zgadzam sie z tym, na tym polega jej urok bo jest niepowszechna i rzadka...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » ndz sty 11, 2009 7:09 pm

Rozwodów jest tak dużo, ponieważ ludziom się tak naprawdę nie chce ciężko charować nad tym, żeby miłość przetrwała długie lata. Wszyscy gonią tylko za łatwymi rozwiązaniami, bo przecież łatwiej się rozwieść niż codziennie pielęgnować uczucie do drugiej osoby.

A jak się patrzę na moich rodziców, wójków, ciocie itp. to widzę, że taka miłość istnieje i im się udało ją osiągnąć.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » ndz sty 11, 2009 7:30 pm

Wszystko zależy od nas i od drugiej osoby- jeżeli jesteśmy wiele poswiecić dla drugiej osoby to miłość będzie trwała, zrozumienie i jak wielokrotnie podkreślam ROZMOWA jest ważnym elementem zwiazku, tak ajk zaufanie buduje codzienne relacje.
Fata nolentem trahunt...

ODPOWIEDZ