Recenzja ksiażki

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Recenzja ksiażki

Post autor: Fusa_20 » ndz lut 22, 2009 4:46 pm

Zachęcam do napisania krótkiej recenzji, która zachęciłaby wiele osób do przeczytania danej pozycji
^^
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Wiatr Kłamstw
Początkujący
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 18, 2009 2:25 pm
Lokalizacja: ty to wiesz?

Post autor: Wiatr Kłamstw » pn lut 23, 2009 8:18 am

Bardzo fajną książką jest "Pamiętnik Narkomanki" Barbary Rosiek.
Opowiada nam o trudach jakie trzeba pokonać, aby wyjść z tego nałogu. Książka zaczyna się, gdy wzorowa uczennica idzie pierwszy raz na wagary tam poznaje Filipa, który daje jej pierwszy zastrzyk, Basi spodoba się jej to przychodziła do niego. Wciągnęła się w otchłań, w wakacje jedzie na zbiory, zebranie hipów, kilka razy na odtrucie. W końcu łapie ją policja idzie do psychola ale i tak tam nie wyszła z nałogu. Lecz w końcu trafia do Monaru, tam jej pomaga jeszcze wierzą że nie jest stracona udaje jej w końcu wyjść z nałogu, ale po wielu próbach. Ona zostaje psychologiem rozumie tych ludzi.
Polecam tą książkę, opisałam ją w skrócie bo nie miałam czasu.
Czasem - tylko czasem,
Przychodzi ta chwila,
że chcę być obok Ciebie
Gdy noc srebrzysta mija.
Chce ujrzeć Twoje oczy
Gdy słońce budzi się.
Naprawdę, tylko czasem
Tak kochać mi się chce.

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » pn lut 23, 2009 12:21 pm

Wiatr Kłamstw pisze:Bardzo fajną książką jest "Pamiętnik Narkomanki" Barbary Rosiek.
Opowiada nam o trudach jakie trzeba pokonać, aby wyjść z tego nałogu. Książka zaczyna się, gdy wzorowa uczennica idzie pierwszy raz na wagary tam poznaje Filipa, który daje jej pierwszy zastrzyk, Basi spodoba się jej to przychodziła do niego. Wciągnęła się w otchłań, w wakacje jedzie na zbiory, zebranie hipów, kilka razy na odtrucie. W końcu łapie ją policja idzie do psychola ale i tak tam nie wyszła z nałogu. Lecz w końcu trafia do Monaru, tam jej pomaga jeszcze wierzą że nie jest stracona udaje jej w końcu wyjść z nałogu, ale po wielu próbach. Ona zostaje psychologiem rozumie tych ludzi.
Polecam tą książkę, opisałam ją w skrócie bo nie miałam czasu.
Pamietam jak ją w którejś liceum omawiałam, fakt świetna. Wciąga i warto przeczytać.
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » pn lut 23, 2009 3:52 pm

Również czytałam ;) dobrze, że ta książka ukazuje, że narkoman jeżeli chce sie wyrwać z bagna moze to zrobić (mimo, że zadra zostaje w sercu na zawsze)
Warto polecić tą książke ludziom, którzy decyduja się na narkotyki...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
CinCinGirl
Gaduła
Gaduła
Posty: 199
Rejestracja: pn sty 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: CinCinGirl » wt lut 24, 2009 7:16 pm

taa... jak sie chce to mozna ;] tylko odstawienie nie jest przyjemne dla organizmu ;/ ale mozna z czasem przywyknac ;]
Grzeczne dziewczynki dostaną się do nieba
Niegrzeczne dziewczynki dostaną się wszędzie.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » wt lut 24, 2009 9:19 pm

Mnie bardzo urzekło dzieło JRR Tolkiena "silmarillion". Ale to tylko dla wielkich fanów gatunku.
Książka opowiada o stworzeniu świata w którym dzieją się wydarzenia z "Władcy pierścieni". Dotyczy jednak wydarzeń o wiele wieków wcześniejszych(dokładnie o Dwie Ery). Jest pełna heroicznych czynów, jak i informacji dotyczących typowo geografii Beleriandu(krainy zatopionej pod koniec Pierwszej Ery) oraz rozkładu władców poszczególnych królestw. Oprócz tego książka jest wyładowana wielką ilością nazw własnych. Polecam ludziom szczególnie zainteresowanym początkami historii Ardy(której częścią jest Śródziemie).
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » czw mar 05, 2009 9:56 am

Ostatnio bardzo zafascynowała mnie książka nieznanego mi wczesniej autora- Feridun`a Zaimoglu "Leyla", opowieść o dziewczynie która dorasta w realiach Turcji. Świat widziany oczami tej dziewczynki jest zwykły i prosty lecz dla mnie, Europejki, zaskakujący i okrutny. Kobieta nie ma żadnych praw i jest podporządkowana mężowi lub ojcu. Zastanawiam sie czy w takim swiecie jest możliwa miłość, tak, ale matczyna... Leyla dorasta wśród biedy ale i terroru okrutnego ojca. Jedyną jej szansa na wyrwanie sie z tego piekła jest małzeństwo, lecz czy na pewno...
Zachęcam do przeczytania tej powieści która porusza swoja wizja świata, który rządzi sie zupelnie innymi prawami- surowymi prawami wiary i meżczyzn.
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Wiatr kłamstw.
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 05, 2009 3:38 pm

Post autor: Wiatr kłamstw. » czw mar 05, 2009 6:36 pm

Fusa_20, hmm moze przeczytam? jak bedzie w biblotece

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » czw mar 05, 2009 7:51 pm

U mnie w bibliotece była to nowość, może lepiej poszukać w księgarni :mrgreen:
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
illusione
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw cze 25, 2009 11:16 am
Lokalizacja: ireland.

Post autor: illusione » czw cze 25, 2009 8:22 pm

Wiatr Kłamstw pisze:"Pamiętnik Narkomanki" Barbary Rosiek.
nie podobala mi sie. w polowie zaczela mnie nudzic. bardziej przypadla mi do gustu ksiazka "Dzieci z dworca ZOO" Christiane F. o tej samej tematyce.
...miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało...
- P. Coelho

ODPOWIEDZ