WOŚP

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.

WOŚP...

TAK!
11
85%
NIE!
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

WOŚP

Post autor: misanthropiac » ndz sty 14, 2007 7:06 pm

W momencie pisania tego postu trwa XV finał WOŚP. Orkiestra jak i działalność J. Owsiaka ogółem budzą wiele skrajnych emocji. Zbadajmy nastawienie użytkowników na tę okoliczność. Głosujcie i wylewajcie swoje "za" i "przeciw"

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » ndz sty 14, 2007 7:10 pm

Jestem na TAK.
Dlaczego? To chyba jedna z niewielu osób, które pomagają potrzebującym dzieciom.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz sty 14, 2007 8:15 pm

Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy znowu ma swoje 5 minut. Szczerze mówiąc unikam programów z emisją Owsiakowej Przemocy i mijam szerokim łukiem alfonsów zbierających przymusową-dobrowolną opłatę.

Niedługo jak podczas WOŚP nie będziesz miał na klacie pedalskiego serca to wyjdziesz a dziwaka.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz sty 14, 2007 9:12 pm

Sol pisze:Niedługo jak podczas WOŚP nie będziesz miał na klacie pedalskiego serca to wyjdziesz a dziwaka.
I w związku z tym... no właśnie, co?
Proste, wielu z ludzi zbierajacych kasę na WOŚP bierze coś dla siebie.
Skąd takie dane? Jest to poważna sprawa, gdy wolontariusz przechwyca część datków, kradzież, ale jeszcze bardziej zgniła

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » ndz sty 14, 2007 10:34 pm

Podzielam poglądy ozyrysa.
Jak najbardziej jestem za pomocą dla potrzebujących dzieci (obecnie nie tylko dzieci) ale również mam wrażenie, że ktoś zarabia na tym show.

ET

Post autor: ET » pn sty 15, 2007 1:24 am

Ja ogólnie nie mam nic przeciwko panu Owsiakowi. Zrobił wiele dobrego dla ludzi. A nawet jak część kasy gdzieś ginie (wyciągana z puszek przez wolontariuszy) albo jest defraudowana to i tak dzięki naszej szczodrości udaje się zrobić wiele dobrego.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pn sty 15, 2007 9:14 am

admin pisze:ale również mam wrażenie, że ktoś zarabia na tym show.
Czy to jest tajemnicą? WOŚP na swojej stronie udostępnia wszystkie rozliczenia finansowe. Trójosobowe prezydium zarabia łącznie ok 10 000 łącznie (jak łatwo wyliczyć jest to średnio 3 i 1/3 tys. na łebka), oprócz tego na stałe pracuje jeszcze 17 (albo 14, nie pamiętam) osób, pracując przy rozliczeniacg, wdrażając programy pierwszej pomocy itp. Jest oszczerstwem, że Owsiak z pieniędzy dawanych do skarbonki co roku buduje sobie willę na Karaibach.
Zgodnie z prawem każda organizacja może przeznaczyć 10% na cele statutowe (wypłaty, reklamę itp.). WOŚP przeznacza tylko ~5%, co przy doskonałym operowaniu odsetkami bankowymi daje namacalne rezultaty w postaci ogromu sprzętu medycznego. Tylko przyklasnąć

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn sty 15, 2007 7:48 pm

Jak najbardziej ZA. Jeszcze nikt tyle dobrego nie zrobił co WOŚP. Dobrze że znalazł się człowiek z jajami i coś takiego zorganizował. Wiele szpitali nie miałoby wogóle nowoczesnego sprzętu gdyby nie ten jeden dzień w roku.

A co do samych niejasności i krzdzieży. Nikt nie sprawdza tych wolontariuszy czy czasem nie będą kraść zanim dostaną puszki do ręki. Jest to ryzyko które trzeba podjąć.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pn sty 15, 2007 10:23 pm

Niejako zgadzam się wyjątkowo z Wierzejskim, który na swoim blogu opisał sytuację w której był napastowany przez wolontariuszy.

Zawsze byłem przeciwny "aktywnemu" zbieraniu pieniędzy. Gonię wszystkich, którzy przylatują mi na parkingu do samochodu z rozczulającym zdjęciem chorego dziecka i cholernie się dziwią gdy odmówisz. Jak to? Przyjeżdżasz do sklepu i nie dasz kilku groszy?! A tak - nie dam.

Dość mam dziadów łażących mi po klatce ze zdjęciem "Maciusia z Klanu". Wszystkim tylko daj kasy - daj kasy Rumunowi, który stoi na większym skrzyżowaniu w Warszawie i przeciska się między samochodami, daj kasę parkingowej mafii biegającej ze zdjęciem niepełnosprawnego dziecka, a jak nie to będziesz mieć zarysowany samochód, wyślij cholernego SMSa na Fundację Polsat Dzieciom, albo TVN Nie jesteś sam. Dasz jeszcze kilka złotych brudasom na ulicy i jeszcze trochę dziadowi pod Kościołem. Wymuszanie characzów powinno być karalne.

Tymczasem jest taki jeden dzień w roku gdy szału macicy dostają wszystkie stacje telewizyjne i klaszczą razem z Jurkiem "Róbta co chceta" Owsiakiem - demoralizatorem polskich młodocianych samobójców. Brawo!

A bez pedalskiego serducha na ramieniu niedługo będę na ulicy opluwany.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » wt sty 16, 2007 11:26 am

Sol pisze:Dość mam dziadów łażących mi po klatce ze zdjęciem "Maciusia z Klanu" itp
Powiedzenie słowa "NIE" i tym bardziej NIE wysłanie SMSa nic nie kosztują
Wymuszanie characzów powinno być karalne.
I jest, ale wymienione sytuacje nie podpadają pod tą okoliczność
Tymczasem jest taki jeden dzień w roku gdy szału macicy dostają wszystkie stacje telewizyjne i klaszczą razem z Jurkiem "Róbta co chceta" Owsiakiem - demoralizatorem polskich młodocianych samobójców. Brawo!
Powiązanie osoby Owsiaka z falą samobójstw to jedna z najgłupszych rzeczy, jaką forum przeczytałem :shock:
A bez pedalskiego serducha na ramieniu niedługo będę na ulicy opluwany.
Pieprzenie, dramatyzowanie i dorabianie martyrologii in spe. Np. 2 lata temu uczestniczyłem aktywnie w WOŚPowym koncercie Acid Drinkers (piękny był to koncert) bez "pedalskiego serducha" i nikt mnie nie zlinczował. Wytłumaczysz mi to?

ODPOWIEDZ