Stanislaw Lem nie zyje

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
ozeh

Stanislaw Lem nie zyje

Post autor: ozeh » pn mar 27, 2006 8:48 pm

W wieku 85 lat zmarł w Krakowie Stanisław Lem, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich pisarzy, autor książek science-fiction.
O śmierci Lema poinformował asystent prasowy pisarza; PAP potwierdziła tę informację w Klinice Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stanisław Lem urodził się w 1921 r. we Lwowie. Debiutował w 1946 r. nowelą "Człowiek z Marsa". Pięć lat później ukazała się jego pierwsza powieść fantastyczno-naukowa "Astronauci". Kolejne dzieła Lema: "Powrót z gwiazd", "Solaris", "Opowieści o pilocie Pirxie", "Dzienniki Gwiazdowe", "Cyberiada", weszły do kanonu najsłynniejszych dzieł science-fiction XX wieku. W ostatnich latach życia był felietonistą "Tygodnika Powszechnego". Łączny nakład jego książek, tłumaczonych na 41 języków, przekroczył 27 mln egz.
Czapki z glow, odszedl kolejny wielki Polak...

Woman

Post autor: Woman » pt cze 23, 2006 7:31 pm

Heh, nie wszystko jednak umarło. Jego utworu trwają, sa na tyle wyjątkowe, że nie umrą, są aktualne do tego i długo, długo będą. Umarł wielki człowiek... No cóż- zdarza sie, jakby to powiedział mój idol K. Vonnegut ;]

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » wt lip 25, 2006 7:29 pm

Odszedł, ale jego fani zawsze będą o nim pamiętać.
To od jego książek zacząłem przygodę z czytaniem poważniejszej literatury. Przez swoje książki dał mi dużo do myślenia o tym co czeka człowieka w przyszłośći. A dzięki "Powrotowi z gwiazd" zaszczepił we mnie tęsknotę za odkrywaniem tego co nieznane. Jestem mu za to wdzięczny.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

ODPOWIEDZ