Ludzie ojca Rydzyka uczą nauczycieli o sektach

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Ludzie ojca Rydzyka uczą nauczycieli o sektach

Post autor: Jack » sob cze 23, 2007 8:46 am

Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam uczyli pedagogów z Chełma, że świadkowie Jehowy to sekta, a największe zagrożenia dla młodzieży to horoskopy i wróżby
Konferencja "Złudne uroki, czyli o sektach, subkulturach, wróżbach, horoskopach, magii..." odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie. Zorganizował ją wojewódzki ośrodek doskonalenia nauczycieli - podległy PiS-owskiemu marszałkowi województwa lubelskiego.

Co działo się na konferencji?

Siostra Michaela Pawlik występująca w TV Trwam opowiadała nauczycielom m.in. o zgubnych skutkach wiary w reinkarnację. Andrzej Wronka, publicysta znany z mediów o. Rydzyka i prezes stowarzyszenia Effatha, które tropi sekty i zagrożenia dla wiary, dał ostrzegawczy wykład o świadkach Jehowy.

- To była żenada, ale musieliśmy pójść. Dyrektorzy nas wysłali, odmowa szefowi nie byłaby mile widziana - mówi nam nauczycielka, która słuchała wykładów.

- Poziom merytoryczny był mizerny - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Chełmie (kilka lat temu zmagano się tu z werbunkiem uczniów przez sektę). - Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.

A co sądzą pracownicy ośrodka doskonalenia nauczycieli? - Zapraszając prelegentów, kierowałem się ich fachowością i doświadczeniem - mówi Jan Ciepałowicz, konsultant ośrodka ds. religii i wychowania fizycznego. - Siostra Michaela i pan Wronka znają się jak chyba nikt w Polsce na tej tematyce.

Joanna Grochola, dyrektor ośrodka: - To sami nauczyciele w ankietach, które otrzymują, zamówili zorganizowanie takiej konferencji.

Organizatorzy tłumaczą: dzieci wyjeżdżają na kolonie, obozy wędrowne i pielgrzymki. Sekty często wykorzystują okres wakacji do werbunku młodych ludzi. Dlatego to świetny moment, żeby na lekcjach wychowawczych uczyć, jak się sekty ustrzec.

Opozycja w sejmiku wojewódzkim jest oburzona. Radny Jacek Czerniak (SLD) zażądał wyciągnięcia konsekwencji wobec kierownictwa ośrodka. - Badamy sprawę. Na razie powstrzymam się od decyzji i komentarzy - mówi marszałek województwa Jarosław Zdrojkowski (PiS).

Źródło: Gazeta Wyborcza

Z mojej strony muszę powiedzieć, że jestem za tym, żeby ostrzegać ludzi i rozmawiać przed niebezpiecznymi sektami.

Ale organizować taką konferencję na której "Poziom merytoryczny był mizerny" i "Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista" moim zdaniem mija się z celem. No chyba, że pani która to powiedziała należy do "żydo-masonerii" :lol:

I na koniec chciałem was zapytać co wy myślicie na temat walki z sektami? Czy warto to robić? I czy nie jest to czasem walka z wiatrakami i lepiej dać sobie spokój?
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz cze 24, 2007 10:42 am

Niech sobie uczą, guzik mnie to. Ale dlaczego pedagogów? Kto im dał prawo? Niech się ośmieszają w swoich "ciemnogrodzkich" mediach, ale żeby panoszyć się po Polskich szkołach?
I na koniec chciałem was zapytać co wy myślicie na temat walki z sektami? Czy warto to robić? I czy nie jest to czasem walka z wiatrakami i lepiej dać sobie spokój?
Najlepiej byłoby zdelegalizować wszystkie religie. Te jedyne słuszne i te niejedyne niesłuszne też. Świat bez dżihadów, krucjat, inkwizycji, prań mózgu, konkordatów, państw wyznaniowych, klerykalizmów, fundamentalizmów, dewocji... Nadutopia.
A poważniej to tylko żelazna pięść represji zapewni normalność. Interweniować tam, gdzie łamane jest prawo. Bo niby za co karać lub potępiać sekty, gdy działają zgodnie z duchem legislacji?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz cze 24, 2007 2:44 pm

Ostatnio nauczyłem się wszystkie takie nowinki dzielić na pół. Jeżeli jest napisane, że poziom był kiepski, to znaczy, że był średni. Wyborcza się z Rydzykiem nie lubi i nie jest na tyle obiektywna, żeby prawić im komplementy. Zastanawiam się czy wolność mediów to jeszcze fakt, czy utopia, spowodowana zawiścią jednych na drugich i świadomym naginaniu faktów.

Co do samych szkoleń. Nauczyciele ludzie dorośli, więc nie powinni przyjmować wszystkiego bezkrytycznie. To dobrze, że sprawa jest jakoś podejmowana. Dobrze byłoby przeprowadzić kolejną ankietę i zapytać nauczycieli, czy takie konferencje są pomocne i jest w nich rzeczowa wiedza i porady, a nie czcze gadanie. Jeżeli to drugie, to zmienić ekspertów.

Powinno zwalczać się tylko te sekty, które zagrażają życiu człowieka, zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Trudno uznać za normalne, że po jakimś czasie w sekcie ktoś zupełnie zdrowy na umyśle popełnia samobójstwo, albo daje się gwałcić.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
elie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:29 pm

Post autor: elie » pn sty 21, 2008 10:30 am

dla mnie to rydzyk i jego ludzie to sekta bo ich nauki i zachowanie daleko odbiega od modelu chrzescijanina kochajacego bliznich ... ale to jeszcze nic oto najnowszy pomysl http://www.spis.pl/s/id,1488 :))
www.clubinn.pl njalepsze imprezy ;]
http://zagrajznami.pl/7819 ulubiona gra
http://shaffa.pinger.pl/ najlepsze ubranka z shaffy i nie tylko ;]
http://kwasnalandryneczka.pinger.pl/ ludziom się w głowie przewraca

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn sty 21, 2008 2:04 pm

Po prostu śmiech na sali. Jak wogóle duchowny ma czelnośc coś takiego robić. Nich powie wprost, że chodzi mu o wpływy i władzę, niech rzuci sutannę i zostanie politykiem.
Dla mnie jest niedopuszczalne, żeby osoba duchowna mieszała sie do polityki, nie mówiąc już o zakładaniu własnej partii.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
elie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:29 pm

Post autor: elie » wt sty 22, 2008 1:30 pm

zgadzam sie z toba :D
www.clubinn.pl njalepsze imprezy ;]
http://zagrajznami.pl/7819 ulubiona gra
http://shaffa.pinger.pl/ najlepsze ubranka z shaffy i nie tylko ;]
http://kwasnalandryneczka.pinger.pl/ ludziom się w głowie przewraca

Awatar użytkownika
Fazikus
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 25, 2008 6:31 pm

Post autor: Fazikus » śr cze 25, 2008 7:19 pm

Jestem osobą prokościelną i i za bardzo też nie przepadam za o. Rydzykiem i ks. prałatem Jankowskim, ale to nie znaczy że nie ma kapłanów z powołaniem sam znam kilku osobiście którzy oddali by wszystko dla biednych.

Co do sekty świadków jehowy trochę interesuję się nimi i wiem na ich temat trochę, i uważam że tego typu szkolenia są potrzebne, lecz niestety nie każde mają poziom i nie każe są ciekawe ale z tym jest jak z samochodem jeden powie że samochód ful wypas a inny że dno i żenada.

ODPOWIEDZ