Rozpustnik

Premiery kinowe, wasze recenzje, jakie filmy naprawde warto oglądnąć? Możesz tu podzielić sie wrażeniami, spostrzeżeniami, ocenić filmy...
Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Rozpustnik

Post autor: Paul » czw lip 13, 2006 5:08 pm

Ostatnio miałem okazję być w kinie i akurat na daną godzinę tylko ten film można było spróbować obejrzeć bez obaw o zaśnięcie. Johny Deep i John Malkowich w głównych rolach to już jeden z dobrych zwiastunów. Postacią tytułową jest John Wilmont, hrabia Rochester (Johnyy Deep). Fabuła rozgrywa się w XVII-wiecznej Anglii, kilka lat po upadku dyktatury Cromwella. Ówczesny król Karol II (John Malkowich) musi zmagać się zarówno z rozwydrzonym Parlamentem jak i krajami europejskimi czyhającymi na korzyści płynące z ostatniej zawieruchy mającej miejsce na Wyspach Brytyjskich. Johnny w prologu zapewnia nas, że się nam nie spodoba. Prosi panie, żeby nie gorszyły się zbytnio a panów, by nie byli zazdrośni o jego "możliwości seksualne" ( ;-) ). Jest on wybitnym poetą, jednakże za każdym razem ubliża królowi. Poza tym to człowiek uzależniony od zabawy, pijactwa i dziwek. Chociaż ma żonę, którą bardzo kocha z wzajemnością. Pewnego razu Karol II wzywa go na dwór, by ten napisał sztukę, która będzie opiewać jego rządy. W teatrze poznaje aktorkę. Niezbyt piękną i na pozór bez talentów. Zakłada się ze znajomym, że uczyni z niej główny obiekt zachwytu wśród miłośników sztuki. Niespodziewanie zakochuje się w niej. Więcej nie będę pisał o samej fabule, żeby za dużo nie zdradzać. Aktorstwo, kostiumy i scenografia są wg mnie świetne. Zdjęcia przyciemniane tak, by oddawały lepiej klimat filmu, co zresztą się udaje. Kilka scen erotycznych jest, ale 18+ to mimo wszystko za wysoki próg oglądalności. Zresztą ja nigdy nie patrzałem na wszelkie znaczki dotyczące wieku. Zakończenie też jest w porządku, co wrażliwsi mogą mieć łzy w oczach. Niektóre cytaty są kapitalne. Np. "Stracić rozum czy kapucyna - trudny wybór dla mężczyzny." :-) Jest to jeden z tych filmów, gdzie po wyjściu z sali wciąż zastanawiamy się nad nimi.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr lip 25, 2007 3:17 pm

Niedawno miałem okazję obejrzenia tego filmu. Aktorstwo Depp`a jest po prostu genialne. Fabuła też niczego sobie. A już zakończenie w który Depp ciągle powtarza słowa "Do you like me now" po prostu nie do opisania.

Moim zdanie jeden z filmów, który koniecznie trzeba obejrzeć.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

barbie

Post autor: barbie » śr lip 25, 2007 3:22 pm

hm, tak się składa, że mam to na płytce i w dodatku nudzi mi się :-D

ODPOWIEDZ