Wasz stosunek do świąt X-mas

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Wasz stosunek do świąt X-mas

Post autor: xTrollx » śr gru 13, 2006 1:51 pm

Święta tuż tuż... Okres o specyficznym (w slangu młodzieżowym) klimacie. Życzliwość (nie wnikam, czy pozorna) jest wszechobecna. Wędrując po sklepach sprzedawcy życzą klientom wesołych świąt. Czy lubicie okres świąt Bożego Narodzenia? Dlaczego?

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » śr gru 13, 2006 2:00 pm

Lubię Boże Narodzenie, bo to jest oderwanie od szarej codzienności, mam możliwość spotkania się z rodzinką, jest trochę wolnego czasu i oczywiście Sylwester :D. Wkurzają mnie natomiast kilometrowe wręcz kolejki w hipermarketach...

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr gru 13, 2006 2:44 pm

Fakt, kolejki to jest zmora; jak byłem młodszy dodatkową atrakcją, wynagradzającą czekanie w kolejkach były cukierasy od mikołajów i wszechobecne, pływające karpie ;)

Tyle, że w przeciwieństwie do grzesia jakoś te spotkania rodzinne mnie nie kręcą :/
Do tego dochodzi makabryczna akcja świątecznych porządków :P normalnie przerąbane :P

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » śr gru 13, 2006 4:12 pm

Coś mi się zdaje, że z każdym rokiem postępuje troszkę komercjalizacja gwiazdki. Ale nic to, omijam ostentacyjnie ten cały zgiełk i koncentruję się na:
ŻARCIU
po prostu pełen wypas, 24 XII to data uczty lukullusa, kubki smakowe aż piszczą z radości a człowiek zyskuje cenne kilogramy. Potem na pierwszym treningu po przerwie świątecznej wyskok dosiężny maleje o połowę :-D
PREZENTACH
Komentarz zbyteczny :mrgreen:
Obrazek

TwardY

Post autor: TwardY » śr gru 13, 2006 6:41 pm

nienawidze tej calej sztucznej atmosfery swiat..... wszystko jest takie wrr kolorowe, wszyscy sa tacy zyczliwi, jakby niemogli byc tacy kazdego dnia w roku

quick

Post autor: quick » czw gru 14, 2006 4:21 pm

Ja tam święta może i lubie ale nie cierpie przedświątecznej bieganiny i generalnego sprzatania... :-P Całe szczęście, że mam teraz zjazd w szkole to mnie to ominie szerokim łukiem :lol: Conawyżej mogę światełka porozwieszać przy domu ;-)

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » czw gru 14, 2006 6:56 pm

Święta to oczywiście super sprawa. Tylko musi być spełnionych kilka warunków:
-trzeba czuć się dobrze;
-musi leżeć śnieg;

Mogę przeboleć stanie w kolejkach, korkach, czy trzepanie dywanów. Ale jak w chwili obecnej mam stan podgorączkowy i boli mnie gardło, to mam głęboko całe te święta :-|
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » czw gru 14, 2006 8:21 pm

Masz rację, Sol, śnieg powinien być i to niekoniecznie na samych świętach. Dość dziwnie to wszystko wygląda, gdy śniegu nie ma, a ulice są ozdobione. Ech...

wodnica

Post autor: wodnica » czw gru 14, 2006 9:11 pm

Ja uwielbiam święta. Mają taką specyficzną atmosferę spokoju ciepła. Najbardziej gdy za oknem padają takie duże płatki śniegu. W świętach lubie jedzenie i to czekanie na pierwszą gwiazdkę...No i jeszcze czas spędzony z rodzinką oczywiście.

Ae z roku na rok coraz mniej odczuwam niestety świąteczną atmosferę.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » sob gru 16, 2006 7:55 am

Same święta lubię. Denerwuje mnie tylko ta cała komercja która się do nich wkrada. Choinki w sklepach ubrane już od końca listopada. A przecież Święta są po to, żeby uczcić narodziny Jezusa.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

ODPOWIEDZ