Konto w banku

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Konto w banku

Post autor: xTrollx » pn maja 15, 2006 3:10 pm

Chcę założyć konto w banku, ale na razie w tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem.
Ale mniejsza z tym :-P
Czy możecie udzielić wskazówek odnosnie lokat różnych firm? z góry dzięki

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pn maja 15, 2006 3:32 pm

Zależy, do czego ma służyć to konto.
Jeśli chcesz ulokować zarobione pieniążki to oprocentowanie lokat masz tutaj -> http://mojeinwestycje.interia.pl/lok/krotko ale traktuj tą stronę bardziej jako linki do poszczególnych banków.
Jeśli natomiast chcesz mieć konto, na które będą wpłacane środki pieniężne to dobrym rozwiązaniem (jak dla mnie) jest konto ROR (rachunek rozliczeniowo oszczędnościowy). Rachunek ten nie jest oprocentowany, ale też nie są pobierane żadne koszty związane z utrzymaniem konta. Opisany przykład przedstawiłem na podstawie banku spółdzielczego, ale z tego, co wiem to Bank spółdzielczy nie jest w tym odosobniony.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn maja 15, 2006 3:37 pm

generalnie potrzebuje konto, na ktore bede lokowac zarobioną kasę, a jak procent przyjdzie to się nie pogniewam.. ale jak za utrzymanie czy pobieranie siana będą chcieli wiecej hajsu to lepiej, żeby procenty nie leciały ;)

Ponadto zależy mi również na opiniach osób posiadających konta w bankach, na plusach i minusach zalozenia i uzytkowania ;) (kurde doradce muszę chyba zatrudnić :D)

MeTeo

Post autor: MeTeo » pn maja 15, 2006 5:03 pm

wlasnie... mi by sie przydalo konto :) bo robiac strony i pobierajac oplaty poczta to glupia sprawa.. i czy wazny jest wiek podczas zakladania... bo mi by chodzilo tylko o to zeby ktos na konto mogl wyslac pieniadze a ja potem np przelac na konto bankowe albo jakos wyplacic ale wlasnie jak?? nie smiejscie sie bo jestem w tym zielony jak szczypiorek na wiosne :)

Kasiak

Post autor: Kasiak » wt maja 16, 2006 6:27 am

Ja ostatnio założyłam konto w banku bph. Koszt utrzymania konta to bodajże 3 zeta. Jeśli jesteś studentem to polecam konto studenckie, za jego prowadzenie nie jest pobierana żadna opłata, wymogiem jest tylko posiadanie na nim ciągle min. 200 zeta.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt maja 16, 2006 1:21 pm

ozyrys
a w mbanku nie ma takiego czegos jak np. w wbk? ze niby wydanie karty jest za free, ale po 2latach musisz zwrocic za wczesniej wydaną karte?
Qrde studentem jeszcze nie jestem :| a konta potrzebuje na gwałt :P
Ale dzięki za info wszystkim osobom ;)

a jeszcze jedno, czy w podanych przez was propozycjach karta jest ubezpieczona od kradzieży? jesli tak to czy za free czy za jakas dod. opłatą?

Kasiak

Post autor: Kasiak » śr maja 17, 2006 6:27 am

Nie jestem pewna...ale raczej wszystkie karty są ubezpieczone w razie kradzieży, ale tego musisz się już dowiadywać na miejscu w oddziale. Napewno możesz zgłosić w razie zaginięcia...Wiem, bo mój tata kiedyś zgubił...za sprawą mamy...ale było i tak na mnie...a później się okazało, że karta jest pod telewizorem.

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » śr maja 17, 2006 8:42 pm

Z tego, co mi wiadomo to karty są ubezpieczone. Mało tego, pieniądze są ubezpieczone od kradzieży tj od wypłacenia ich przez osoby niepowołane posiadające kradzioną kartę. Tu jednak jest kilka, „ale”. Podstawową rzeczą jest nie zapisywanie kodu pin na karcie. Drugą ważną rzeczą jest nie zapisywanie pinu na kartce noszonej np. w torebce, portfelu. Ktoś powie, że banki biorą na siebie dużą odpowiedzialność. To prawda. Część odpowiedzialności jest nakładana na bank ustawowo. Nie zapominajmy jednak, iż kradzieże kart nie są częste. A korzystanie z bankomatów jest bardziej opłacalne niż zatrudnianie pracowników.
PS. Co do powyższego tekstu mogę się mylić.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr maja 17, 2006 8:54 pm

ok, znalazłem ciekawą ofertę tzw. "konto<30" WBK, utrzymanie konta jest darmowe, karte dostajemy za free, konto moze zalozyc osoba pelnoletnia, nie są wymagane co miesięczne wpłaty - masz płacisz, nie - to wisi ;] ograniczenia - musisz miec mniej niz 30 lat ;)

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » czw maja 18, 2006 6:00 pm

mozna administrowac przez neta, mozna zalozyc przez neta, ale w ostatecznosci bedziesz musial sie pokazac w punkcie wbk po to zeby zlozyc podpis na umowie ;]
http://www.bzwbk.pl/

ODPOWIEDZ