Systemy operacyjne

Wszystko to co nie pasuje do poniższych działów.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Systemy operacyjne

Post autor: xTrollx » wt wrz 19, 2006 2:41 pm

Z jakich systemów korzystacie? Dlaczego wybraliście ten a nie inny? Bo był tani, może kolega podrzucił, może jak kupiliscie sprzęt, to byl juz wgrany? a może dlatego, że jest bezpieczny, ma jakies wazne dla was opcje? Jest to jakaś wersja Windowsa, może Linuxa?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » wt wrz 19, 2006 3:56 pm

Windows, najbardziej popularny, najwięcej programów pod niego jest robionych. Tak faktycznie nie pracowałem na Linuxie, więc nie wiem jak to jest. Wiem, że specjalnie nie chcę zobaczyć jak działa Pingwin.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt wrz 19, 2006 7:43 pm

Rozumiem, druga sprawa - nie sprecyzowałem w pytaniu - która dystrybucja przypadła wam do gustu? Sol, którego Windowsa używasz? :>

Co do pingwina powiem tyle - w starszych wersjach przynajmniej nie ma niebieskiego ekranu grozy co chwila, jak w zeszłowiecznych windowsach ;-) I bezpieczniejsze są, co ciekawsze = darmowe, tak jak i oprogramowanie = legalne. I to główne plusy pingwina.. ;]

Machidiel

Post autor: Machidiel » śr wrz 20, 2006 1:11 pm

Jestem zwykłym szarym szarakiem z XP :-/ Choć nie powiem, że wolal bym pingwina tyle, że trzeba mniec do tego duze checi i umiejetnosci by mogl byc tak przyjazny jak Win. Choc nie wiem jak jest z tymi nowymi wesjami Linuxa.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » śr wrz 20, 2006 1:23 pm

Mam dwa: XP z którego korzystam gdy chcę sobie w coś pograć i Ubuntu, na którym spędzam 90% czasu.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr wrz 20, 2006 1:26 pm

Machidiel pisze:Choc nie wiem jak jest z tymi nowymi wesjami Linuxa.
Zasyśnij np. wspomniane Ubuntu z neta, można je odpalić jako live cd - tzn. że ładuje sie do ramu, odpalasz z plytki przez bootowanie, nie wgrywasz nic na dysk. Ubuntu jest b. przyjazne ;-)
grzesiu pisze:XP z którego korzystam gdy chcę sobie w coś pograć i Ubuntu
XP home czy pro? :> btw. zauważyłem, że mało takich kozaków, co wgrywają samego X'a, jak juz to mają winde i linucha (z przyzwyczajenia? a może linux okazuje się nie do okiełznania?)

Machidiel

Post autor: Machidiel » śr wrz 20, 2006 1:32 pm

Hoho mam orginalnego XP home ale moja hmm "orginalana" matka wywaliła mi opakowanie od niego na którym był jeszcze ten certyfikat który sie nakleja na kompa a na niem jest serial hehhh.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr wrz 20, 2006 2:59 pm

Windows XP home edition.
W sumie musze przyznać, że nie pada tak jak wcześniejsze, a miałem i 98 i Milenium. Mimo wszystko mam sentyment do Win 98 - chodziły mi stare małe gry, czego nie mogę powiedzieć o XP.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

MeTeo

Post autor: MeTeo » śr wrz 20, 2006 4:13 pm

coz... ja siedze na win xp pro :) jak kazdy wyrob microsoftu (prawie) jest dziurawy ze 11 letnie dziecko po przeczytaniu 5 minutowego kursu zlamie zabespieczenia ^^ ostatnio zaczynam sie bawic linuxem knoppixem :) wersja oczywiscie live cd otwierana przez botowanie plytki :) coz ale i tak format systemu co jakis czas trzeba dawac (predkosc systemu nie wazne czy linux czy windows) poza tym jakis hiper tajnych danych na kompie nie posiadam ani kont bankowych ani nieczego wiec jakos specjalnie nie musze sie bawic w inne systemy... do tego mam kasperskiego i przewaznie wiekszosc wirusow wylapuje :) dawno juz formata nie robilem a komp zamula jednak mam troche danych (nie waznych) ale ktorych jest duzo typu konta ftp w tc itd... w szkole teraz bede mial ubuntu :)

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr wrz 20, 2006 4:55 pm

Sol pisze:Mimo wszystko mam sentyment do Win 98
Miałem ten sam problem, łącznie z sentymentem, generalnie jak wyszedł XP, byłem zrażony, sporo rzeki w wodach upłynęło zanim przesiadłem się na XP... No ale to, że jest bardziej stabilny można mu przyznać ;-) A za starymi grami już od dawna płaczę.. ot choćby takie Polanie :( (w to chyba jeszcze na amidze grałem ...)
MeTeo pisze:jest dziurawy ze 11 letnie dziecko po przeczytaniu 5 minutowego kursu zlamie zabespieczenia
Nie generalizujmy; ja znam masę starszych dzieci, która tego uczynić nie może (jeśli jestem w błędzie, proszę o włam ;]) Jednocześnie witam ponownie na forum... :-D

ODPOWIEDZ