Konto bankowe

Wszystko to co nie pasuje do poniższych działów.
PaszczaK

Konto bankowe

Post autor: PaszczaK » pt paź 05, 2007 10:46 am

Witam!
Chciałbym założyć sobie młodzieżowe konto bankowe, ale niestety nie wiem które wybrać. Czytałem już dość dużo poradników i myślę nad kontem w inteligo. Jestem ciekawy co Wy polecicie?

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » pt paź 05, 2007 4:26 pm

Mam konto w izzy (mbank), co prawda oprocentowanie tragiczne (na oko 0.50%), ale oczywiście nic nie płacę za prowadzenie rachunku, poza tym mam świetny dostęp do konta. Jeśli niewiele brakuje Tobie do 18 to nie warto zakładać młodzieżowego. W innym przypadku musisz jednak poczytać na temat opłat i zabezpieczeń.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob paź 06, 2007 12:41 am

Dlaczego nie warto? Konta młodzieżowe są jednymi z najtańszych kont na rynku i warto z nich korzystać póki tylko mozna. Później alternatywą są konta studenckie.

Niech nikt nie napala się na oprocentowanie konta - jeżeli jest jakiekolwiek, to już sukces. W większości to jest właśnie takie 0,5%.

Najważniejsze jest to, czy konto jest darmowe, czy nie. Warto zwrócić uwagę na opłaty za korzystanie z karty bankomatowej. Często może być tak, że nie ma jej tylko na papierze, a faktycznie nie ma jej gdy np. robisz operacje bezgotówkowe za minimum 200 zł miesięcznie.

Zwróć uwagę na koszt przelewu - czy są darmowe i czy wszystkie, czy określona ilość.
Na pewno znaczenie ma ilość bankomatów z których możesz wziąć kasę bez prowizji. Np. z bankomatu PKO weźmiesz fizycznie kasę jeżeli masz konto w ING, ale zapłacisz solidną prowizję - często podobną do wypłacanej kwoty!

Polska to nie kraj bambusowy, więc nie zdarzają się u nas sytuacje, że wpłacisz kasę na konto bankowe, a bank się rozpłynie w powietrzu, albo zbankrutuje. Pod tym względem Balcerowicz zrobił swoje.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Zablokowany