Co sądzicie o nowym systemie Windows Vista?

Wszystko to co nie pasuje do poniższych działów.
Andrzej321

Co sądzicie o nowym systemie Windows Vista?

Post autor: Andrzej321 » śr sty 31, 2007 11:10 am

Mysle że jest niezły ale trzeba miec nowego kompa.
A to są wymagania dla tego windowsa:
Intel z zegarem 3,0 GHz lub jego odpowiedniku z linii AMD. Duże wymagania istnieją także w zakresie RAMu - zalecane będzie posiadanie 1 GB pamięci. Po raz pierwszy znaczącą rolę odegra również karta graficzna, która będzie musiała udźwignąć nowy interfejs graficzny o dość rozbudowanych możliwościach. Microsoft preferuje tu firmę ATI, w szczególności zaś karty Radeon 9800, x600, x700, x800 i x850.
Ale wystarczy program style xp do zmiany wyglądu by miec grafike zbliżoną do visty.http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=92 - screeny z visty
Ostatnio zmieniony śr sty 31, 2007 11:43 am przez Andrzej321, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr sty 31, 2007 12:29 pm

Wersja testowa ruszyła u mnie na: procesorze AMD Athlon 2000+, 768 RAM`u i karcie ATI Radeon 9100 64 MB. Na tym sprzęcie nie chcę tego więcej widzieć. Nawet po wyłączeniu całego aero było tragicznie. Dobry sprzęt to mało powiedziane. Żeby to dobrze chodziło trzeba mieć na chacie rakietę. No i sterowniki które są dołączone do systemu nie są najbardziej udane, chyba że się coś od wersji testowej zmieniło.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr sty 31, 2007 1:21 pm

Ładny to on jest - nie powiem. W praktyce jednak nie stosowałem ze względu na to, że przy komputerze Celeron 600 MHz, 128 MB RAM to dobrze, że mi te Style XP będą chodzić ;)

Chyba panów z Microsoft pogięło, jeżeli myślą, że dla ich programu ja będę ot tak na zamówienie zmieniał sprzęt.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr sty 31, 2007 7:36 pm

U mnie RC1 poszła pare miesięcy temu na Celeronie 1,7GHz, 512MB ramu, i grafie 64MB. Nie powiem, za pierwszym razem jak odpaliłem nieznaczne lagi były, wszystko o niebo wolniej niż w Xp chodziło... Za drugim (zainstalowałem na innej partycji - więcej miejsca na plik wymiany, chociaż nie wiem czy w sumie jako taki plik wymiany jeszcze istnieje w Viście) szło lepiej, ale nadal to nie to samo co XP.

Sam system - nowe rozwiązania (przygotowanie pod systemy typu PEGI - klasyfikacja oprogramowania pod względem wieku odbiorców; ocena wydajności systemu w skali od 1 do 6 - nigdy więcej zakupów gier, których nie uciągnie nasza machina; i inne), styl (+sidebar) i programy zabezpieczające (np. Defender) oceniam na plus. Tylko wymagania drakońskie.

Chociaż teoretycznie można wyłączyć ten paskudny (bo tyle żre zasobów) interfejs graficzny (Aero Glass) i zastąpić go stylem klasycznym (znanym z win98, w XP również występuje). Nie próbowałem.

Ostatnio wpadła w moje ręcę jakaś gazecina (PC WORLD? coś w tym stylu), gdzie przeprowadzono testy i porównanie systemów XP i Vista na różnym sprzęcie. Generalnie jak by nie było, wyszło na to, że Vista jest mniej wydajna np. przy grach, niż XP (zarówno porównując wersje klasyczne, jak i 64-bitowe). No ale sądzę, że jak wejdzie następnik Visty i Microsoft wprowadzi cały kanon zabezpieczeń antypirackich i antywirusowych (w to drugie wątpie xD), to prędzej czy później będzie chciał pozbyć się z rynku staroci. Ale to najszybciej za kilkanaście lat ...

Andrzej321

Post autor: Andrzej321 » śr sty 31, 2007 8:14 pm

Jesli chodzi o wersje testową visty miałem ją lecz żeby co kolwiek poszło na nim musiał bym
miec 2 razy lebszego kompa ale tak by wystartował sam windows wystarcza, a komp ni jest taki zły : sempron 2600+ 768 ram radeon 9550 256mb ale do gier to bym musiał jeszcze giga dorzucic ponieważ windows zabieral mi ok. 600mb zabieral :->

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr sty 31, 2007 10:52 pm

xTrollx pisze:No ale sądzę, że jak wejdzie następnik Visty i Microsoft wprowadzi cały kanon zabezpieczeń antypirackich i antywirusowych (w to drugie wątpie xD), to prędzej czy później będzie chciał pozbyć się z rynku staroci. Ale to najszybciej za kilkanaście lat ...
To tak jak z Windowsem 98. Na dobrą sprawę jest wystarczający. Faktem jest, że jednak trochę bardziej awaryjny, ale z powodzeniem możnaby go użytkować zamiast XP (nie mówiąc już np. o Milenium, czy 2000).

Te zabezpieczenia antypirackie właśnie najbardziej mnie zastanawiają. To trochę nie fair, że za system który kosztuje z 500 zł, ma gigantyczne wymagania jeszcze będzie mi robił problemy jak przyniosę jakieś płyty od kolegi. To ja dziękuję za taką troskę pozostanę przy XP, a jak Microsoft zechce sie pozbyć tego systemu to zawsze można przeskoczyć na coś innego.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » czw lut 01, 2007 9:39 am

Fakt faktem, można przeskoczyć np. na MacOSa albo Linuxa, ale prawda jest taka, że partacze z Micro zmonopolizowali rynek; już dawno korzystałbym z Linuxa, gdyby nie to, że sporo programów na nim nie chodzi (zwłaszcza do webmasteringu i grafiki, jak dreamweaver czy photoshop), o grach nie wspominając (nie widzi mi się emulowanie wszystkiego przez wine). Po prostu czarna rozpacz. No chyba, że dogrywamy drugi system do czarnej roboty (zgranie jakiejś płyty, skopiowanie muzyki etc.) ;]
Sol pisze:z powodzeniem możnaby go użytkować zamiast XP (nie mówiąc już np. o Milenium, czy 2000).
Właśnie, taki 2000 to już praktycznie XP i w porównaniu z 98 jest również praktycznie bezawaryjny.

harry203

Post autor: harry203 » czw lut 01, 2007 3:31 pm

No tylko że nikt jeszcze nie wspomniał że Viśta jest robiona pod 64 bitowce więc najlepiej takowy posiadać ( koszta i to spore)...... Osobście posiadam P4 1,666(He he) mhz , 512 (266 mhz ddr) i GF 5200 Fx 128/128 i po zainstalowaniu samej wizualizacji miałem niezły kocioł na PeCku- więc jak będzie z wersją finalna? Napewno nie za wesoło!!!!

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » czw lut 01, 2007 3:39 pm

Ja nie chcę Visty i za darmo, bo po pierwsze XP wystarczająco mnie wkurza swoją "niezawodnością", a po drugie mam identyczny sprzęt jak harry203, więc raczej się nie porywam na to coś.

harry203

Post autor: harry203 » czw lut 01, 2007 4:57 pm

Cena tego Cacka w Zamojskim derkomie (wersja okrojona ze wszelkich szmerow bajerow) to 349 zł(basic). Ale nawet niska cena nie zachęca ludzi do kupowania. ( kumpel mowi ze poszedł jeden egzemplarz i to w promocji 50% jako bonus do naprawde drogiego Łaptopa)

ODPOWIEDZ