Uczulenie

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Crovez

Uczulenie

Post autor: Crovez » czw paź 25, 2007 6:23 pm

Jak można szybko zwalczyć uczulenie na sierść???

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » czw paź 25, 2007 7:29 pm

Wydaje mi się, że nie ma takiego sposobu. Leczenie zastrzykami bywa długie, ale i konieczne. Jeżeli natomiast jest to słabe uczulenie, myślę, że mógłbyś sobie pozwolić na zwierzę, nawet psa, gdyż istnieją rasy, których sierść podobno prawie nie uczula. Jednak są to moje takie przypuszczenia z tego co tam kiedyś czytałam, bo mnie osobiście ten problem nie dotyczy. Może jednak warto by dowiedzieć się coś na ten temat? ;-)
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Arya

Post autor: Arya » pt paź 26, 2007 5:34 am

Jest. Tabletki jakieś słabe np. Alertic + np. co miesięczne odczulanie. Tylko, ze to nie jestg sposób na zniknienie alergii, tylko sposob by żyć ze zwierzeceim na ktorego jest się uczulonym (np.)
CiotkaDobraRada pisze:że mógłbyś sobie pozwolić na zwierzę, nawet psa, gdyż istnieją rasy, których sierść podobno prawie nie uczula
Są takie psy i koty.Koty - sfinksy, a psy to grzywacze chińskie. Obie rasy nie są tanie, ale w upływie czasu na pewno można uzbierać na choćby tego bez rodowodu.

Crovez

Post autor: Crovez » ndz lis 04, 2007 5:54 pm

Mnie najpierw odczulali co tydzien igłami a teraz co miesiąc i tak podobno pzez 2 lata :-|

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » ndz lis 04, 2007 6:02 pm

mam nowinę! I to zdecydowanie dobrą dla Ciebie :-) Wczoraj byłam u koleżanki, która kupiła sobie ostatnio szczeniaka rasy polskiego owczarka niemieckiego. I to wcale nie jest tak, że jeśli masz uczulenie na sierść, możesz mieć psa tylko rasy grzywacz chiński. Ona też ma uczulenie na sierść. Możesz mieć psa wielu ras, ale takich, które mają WŁOSY a NIE SIERŚĆ :-) Jest naprawdę wiele takich ras (np. pudel czy PON). Włos głównie charakteryzuję się tym, że jest dłuższy i miększy, a sierść raczej sztywna i krótka. Musiałbyś sobie poszukać informacje, które z ras posiadają włosy.
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Arya

Post autor: Arya » czw lis 08, 2007 1:27 pm

CiotkaDobraRada, zgadzam się z Tobą w 100 % :) Podobno zwierzęta które mają naprawdę włos długi nie linieją i wtedy podobno problem z głowy :)
Polski Owczarek Nizinny <3 moje marzenie, do spełnienia, szkoda tylko, ze nie teraz.
Ostatnio zmieniony czw lis 08, 2007 1:28 pm przez Arya, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » czw lis 08, 2007 1:35 pm

Nie chodzi o to, że nie linieją. Nie jestem taka wtajemniczona, żeby powiedzieć dlaczego tak jest. Ale tak właśnie jest, alergik przy psie z sierścią będzie kichał i płakał, a do psich włosów może się przytulać i nic :-) Moim marzeniem jest Dog Argentyński <3
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Awatar użytkownika
dolly
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 280
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 pm

Post autor: dolly » sob kwie 17, 2010 11:55 am

A w ogóle można to zwalczyć ?! Niie wydaje mi się sama mam uczulenie na sierść.
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.

ODPOWIEDZ