Okropne

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Pati9

Okropne

Post autor: Pati9 » pn lip 10, 2006 6:46 pm

Wielu ludzi nosi jakieś prawdziwe futra skóry itp. to okropne niby mówią jak lubią zwierzęta a chyba od zwierząt wolą ich skóry i futra po co nosić prawdziwe futra jak można nosić sztuczne Ja nigdy bym nie ubrała prawdziwego futra albo nie kupiłabym kanapy ze skóry prawdziwej tylko dlatego że jest drobna różnica od tej sztucznej.Co wy o tym sądzicie :?: :?: :?: :?:

//edit: błędy w pisowni //xTrollx
Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2007 1:16 pm przez Pati9, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn lip 10, 2006 8:51 pm

A dlaczego nie kupić futra ze zwierzęcia, albo prawdziwej skóry?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pn lip 10, 2006 9:23 pm

Jeżeli jest to dobro substytucjonalne, czyli można je zamienić na inne - sztuczne to uważam, że nie powinno się zabijać zwierzaków. Po prostu, to trochę upokarzające, żeby krokodyl ginął, aby ktoś zrobił z niego buty.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ishtar

Post autor: ishtar » pn lip 10, 2006 9:49 pm

xTrollx pisze:A dlaczego nie kupić futra ze zwierzęcia, albo prawdziwej skóry?
moze dlatego, ze norki 9i inne zwierzęta futerkowe) są ciasno poupychane w małych klatkach, o które się kaleczą, karmione odżywkami, i zabijane poprzez wkładanie elektrody w odbyt
nie chciałabym mieć świadomości, ze żebym mogła nosić płasz ktoś wsadfził zwierzakom elektrodę w dupę

Tulpen

Post autor: Tulpen » wt lip 11, 2006 9:58 am

Nie posiadam prawdziwych futer, ale nie uważam to za coś złego. W końcu od zarania dziejów ludzie nosili skóry, tylko to pomogło im w przetrwaniu mrozów. Za czasów kamienia łupanego skóra była czymś, co dawało ciepło.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » wt lip 11, 2006 10:58 am

Tulpen pisze:Nie posiadam prawdziwych futer, ale nie uważam to za coś złego. W końcu od zarania dziejów ludzie nosili skóry, tylko to pomogło im w przetrwaniu mrozów. Za czasów kamienia łupanego skóra była czymś, co dawało ciepło
Teraz z powodzeniem możemy ubrać się w sztuczne ubrania i będzie nam jeszcze cieplej, albo tak samo ciepło. Poza tym w futrach nie chodzi o ciepło, a o zaspokojenie swojej pychy i pokazanie: "patrzcie jakie mam piekne futro".
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ishtar

Post autor: ishtar » wt lip 11, 2006 11:09 am

Tulpen pisze:Nie posiadam prawdziwych futer, ale nie uważam to za coś złego. W końcu od zarania dziejów ludzie nosili skóry, tylko to pomogło im w przetrwaniu mrozów. Za czasów kamienia łupanego skóra była czymś, co dawało ciepło.
ale nie zabijali dla futerka, tylko dla mięsa, a skóra która pozostała ze spożytego zwierzęcia była wykorzystywana do szycia ubrań

poza tym my, w przeciwieństwoie do prehistorycznych ludzi mamy większy wybór i chyba jesteśmy (niestety nie wszyscy współcześni ludzie) troszkę bardziej rozwinięci, nieprawdaż?

Tulpen

Post autor: Tulpen » wt lip 11, 2006 12:45 pm

Prawdaż. Szczerze mówiąc bardziej podobają mi się stuczne futra niż prawdziwe. Bo w końcu nie wiem czy komuś miło by było gdyby go oskubano ze skóry i nosił ją ktoś inny.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt lip 11, 2006 2:39 pm

ishtar pisze:moze dlatego, ze norki 9i inne zwierzęta futerkowe) są ciasno poupychane w małych klatkach, o które się kaleczą, karmione odżywkami, i zabijane poprzez wkładanie elektrody w odbyt
nie chciałabym mieć świadomości, ze żebym mogła nosić płasz ktoś wsadfził zwierzakom elektrodę w dupę
Aha, to chodzi o to, że czujesz niesmak przy noszeniu skory wyrabianej w procesie wsadzania w odbyt elektrody?? Gratki ;]
a hamburgera z zarąbanej krowy w maku się nie boisz?

zresztą skąd pewnosc, że się kaleczą, bylas na takiej hodowli kiedys? Ja byłem, na lisiej, utworzonej wlasnie ku temu celowi i tego nie zauważyłem.

ishtar

Post autor: ishtar » wt lip 11, 2006 2:56 pm

nie jem wołowiny, nie chodzi mi o wszystkie produkty ze zwierząt, ale konkretnie o futra, ponieważ mamy równie dobre z tworzyw ekologicznych, nie ustępują one jakości naturalnych
chodzi mi o paniusie, które ze zwykłego snobizmu chcą mieć futra z norek, torebki z krokodyla i buciki z węża

a na hodowli niestety byłam
Ostatnio zmieniony wt lip 11, 2006 2:56 pm przez ishtar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ