Rasizm

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
grim_reaper

Rasizm

Post autor: grim_reaper » ndz wrz 10, 2006 5:16 pm

Jesteście rasistami? Co sądzicie o rasizmie? Jak to możliwe, że można kogoś traktować gorzej ze względu na jego kolor skóry?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz wrz 10, 2006 6:53 pm

Chyba w Polsce o takim problemie mówić nie można. Nie ma u nas wielu ludzi czarnoskórych, lub w ogóle jakichkolwiek innych.
To, że jakiś wieśniak krzyczy na stadionie, do jakiegoś Murzyna: "Ty asfalcie" to co innego. To przypadek. Są ludzie i parapety.
Za tydzień będzie się podniecał, że Legia w której bramki strzelają tylko obcokrajowcy zdobyła mistrzostwo.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

noname

Post autor: noname » ndz wrz 10, 2006 7:48 pm

Sol niemoge sie zgodzic to ze osob czrno skorychjest malo nie swiadczy wcale o tym ze taki problem jest znikomy sama znam kilku rasistow jak i neonazistow... wystarczy to ze zobacza nawet 4 letniego mulata na rowerku i chca to dziecko pobic no..sory ale to jest straszne... wystarcza im sluchy o tym ze gdziesmieszka jakis murzyn i juz sie za przeproszeniem napalaja jak male dzieci na nowa zabawke... nie wiem czy wy macieswiadomosc jakoni sa dobrze zorganizowani jesli maja kogos na swojej lisie o dreczenia i ta osoba np. zmieni numer kom to juz po3h nowy numer jest w internecie...oni sa naprawde niebezpieczni dla otoczenia jestem tolerancyjna ale nie w stosunku do spraw zwiazanych z agresja.... :evil:

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz wrz 10, 2006 8:01 pm

Problem ma się zdecydowanie "lepiej" niż antysemityzm. Dotyczy tylko nizin intelektualnych, ludzi ograniczonych. Rasizm kwitnie głównie na stadionach, wsiach i w środowiskach naziolskich oraz im podobnych. W placówkach sportowych jest to forma speszenia zawodnika drużyny przeciwnej (poniekąd głupia, jak np. obrzucanie Emmanuela Olisadebe bananami w Lubinie), ale -co przerażające- nie tylko. Niedawno czytałem w "Piłce Nożnej" o kibicach czwartoligowej drużyny, którzy wygwizdywali swojego napastnika (po jakimś czasie opamiętali się i przyzwyczaili do gracza).
Skini i inne dzieciaki powinni się zastanowić nad swoją głupotą. Oprócz zidiocenia grzeszą brakiem wiedzy historycznej (np. twierdzą, że ludność rasy negroidalnej nie zbudowała żadnej cywilizacji) i geograficznej (nie wiedzą, że klimaty pustynny i równikowy nie sprzyjają kreowaniu takowej).
Ale chadzając się ulicami Poznania widywałem wielu Murzynów obu płci i nie widziałem, żeby spotykali się z aktami przemocy słownej tudzież fizycznej :-)
noname pisze:oni sa naprawde niebezpieczni dla otoczenia jestem tolerancyjna ale nie w stosunku do spraw zwiazanych z agresja....
Najlepszą nietolerancją w takim wypadku będzie denuncjacja :-> A podać takich kretynów na policję można na wiele sposobów. Tylko z tego co napisałaś:
- pobicia i ogólnie pojęte znęcanie się fizyczne
- złamanie ustawy o ochronie danych osobowych (chyba, że numery gnębionych są podawane za ich aprobatą, w co wątpię)
- podburzanie do nienawiści do osób trzecich (za to wylądowali w ciupie twórcy strony "Blood & Honor")
Ostatnio zmieniony ndz wrz 10, 2006 8:12 pm przez misanthropiac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz wrz 10, 2006 10:01 pm

Wiesz mieszkam w prawie 100 tysięcznym mieście. Żeby było zabawniej przy trasie międzynarodowej A2. Murzyna to widziałem może ze trzech. Chińczyków, albo w ogóle Azjatów to też może coś koło tego. Reakcja ludzi jest taka, że gapią się na nich jak na małpę w ZOO. Nie bardzo wiedzą jak się zachować. Ani nie bluzgają, ani się nie uśmiechają.

A od zachowania dresów wiele wymagać nie wolno. Potrafią wpieprzyć swojemu rodakowi, to co dopiero takiemu "odmieńcowi".
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Tiesto

Post autor: Tiesto » czw paź 12, 2006 8:27 pm

Ja miszkam w malym miescie no moze widzialem pare inno skorych ludzi ale nie gapie sie na nich ja na malpy z zoo bo to tez ludzie tylko inny kolor skory nie rozumie rasistow za co tak nie nawidza czarnoskorych ludzi nic oni im nie zrobili.
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 8:28 pm przez Tiesto, łącznie zmieniany 1 raz.

Mazeo

Post autor: Mazeo » czw paź 12, 2006 8:39 pm

Nom nom... najczesciej zdarza sie ze ktos "inny" jest b. wyrozumialy i lepszy od tego "pospolitego" rasizm dziwne zjawisko masowo rozpowszechnione przez Hitlera a wiec odbija sie przeszlosc na przyszlosci

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » czw paź 12, 2006 9:06 pm

Nom nom... najczesciej zdarza sie ze ktos "inny" jest b. wyrozumialy i lepszy od tego "pospolitego" rasizm dziwne zjawisko masowo rozpowszechnione przez Hitlera a wiec odbija sie przeszlosc na przyszlosci
Jakie rozpowszechnienie rasizmu? Hitler doprowadził do tego, że teraz każda ważna figura boi się, by nie zostać posądzoną o antysemityzm. Rasizm był od zawsze.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

rumianek

Post autor: rumianek » ndz paź 15, 2006 10:13 am

Moim zdaniem jest to dosyć duży problem. Mam kolege który jest nazista i choć styrasznie go lubie to jednak jego poglądy cholernie mnie dobijają, ale każdy ma prawo do swojego zdania. Jedbnak często sie kłócimy, bo raz np. spacerowałam z nim i zobaczyliśmy Murzyna i on od razu zaczął swoje teksty itd, ale ze wzgęldu na to, ze bylam z nim to nie zrobił mu nic, nie rzucił żadnych obelg w jego kierunku bezpośrednio. Ale widząc go i wiedzac ilu ma kumpli to mwiem że jest to problem..

kinga17

Post autor: kinga17 » sob lis 11, 2006 8:41 pm

nie nawidze ludzi ktorzy maja cos do czarno skorych :-| my i oni mamy takie same prawa, tez sie wyksztalcaja, sa uzdolnieni i bardzo madrzy. To tez sa ludzie, nie zwierzeta!! Maja serca i uczucia... Nie rozumiem nazistów :-(

ODPOWIEDZ