pieniądze szczęścia nie dają (?)

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Post autor: Quisiera-me » pn mar 10, 2008 9:31 pm

pieniądze szczęścia nie daja, ale lepiej je mieć ;) One sa przydatne, bo przecież to w większości przez nie spełniamy swoje marzenia, cele, realizujemy się.. Wiadomo, ze nie kupi sie za nie jakiś wartości jak typu miłość, przyjaźń, ale wszystkie inne rzeczy materialne tak... Ja nie przywiązuje jakiejś wielkiej wagi do pieniedzy, ale uważam, ze w życiu są one potrzebne..
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

Awatar użytkownika
Kobieteria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 8:25 pm
Kontakt:

Post autor: Kobieteria » wt mar 11, 2008 2:50 pm

Pieniądze nie dają szczęścia - zakupy owszem.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » wt mar 11, 2008 7:23 pm

Moim skromnym zdaniem pieniądze mogą dać bardzo dużo szczęścia, pod warunkiem, że człowiek przykładowo wygra fortunę, a nie urodzi się obrzydliwie bogatym. Znam paru nadzianych gości, którzy są, niestety, kompletnymi tumanami i kozakami, a takich nie lubię. Kasa sprawia, że niektórzy uważają, że wszystko im wolno, a tak nie jest...

Awatar użytkownika
Gusia
Bywalec
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: śr lut 06, 2008 2:20 pm
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: Gusia » wt mar 11, 2008 8:25 pm

Pieniądze dają szczęście ale tylko rozsądnym ludziom którzy wiedzą jak nimi zarządzać i nie są bezmózgimi szpanerami.

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » ndz mar 16, 2008 8:37 am

nie dają ale mogą dać. Jak pisał grzesiu ktoś kto urodził się bogaty nigdy tego nie zrozumie, trzeba być rozsądnym.Dla ludzi którzy zapierdalali całe życie i dorobili sie tam mniejszej czy większej fortuny tak kasa ma inne znaczenie niz dla takich co dostaja wszystko od starych

Awatar użytkownika
Niepoważna
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 13, 2008 6:43 pm
Lokalizacja: cukiernica.

Post autor: Niepoważna » pn mar 17, 2008 1:50 pm

w szczęściu pomagają.

Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Post autor: Dzika_kotQa » śr kwie 09, 2008 6:12 pm

Pieniądza szczęścia nie dają ale nam bardzo ułatwiają życie. Tak już wymyślono dawno temu że żeby coś dostać trzeba zapłacić, kiedys płacono muszelkami, trzodą teraz papierkami. :-) Życie bez pieniędzy sprowadza się do egzystowania gdzieś z boku społeczeństwa. Bo żeby zaistanieć trzeba je mieć...tak już sobie to sami ułożyliśmy. Dla mnie pieniądze sa jakimś celem w życiu, chcę ich mieć dużo ale nie będe wyrywała ich innym z rąk. Poprostu własną ciężką pracą zarabiam kasę aby ją potem wydać na jedzenie dzięki czemu żyje .... i na tym własnie polega życie starszych (apropo tematu obok).

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr kwie 09, 2008 6:48 pm

No i w końcu spojrzenie realisty na sprawę pieniądza. Jeśli istnieje na Ziemi miejsce gdzie można żyć bez pieniędzy(a raczej istnieje) to nie jesteśmy tam w stanie żyć nie zmieniając naszego stylu życia. Jesteśmy obecnie uzależnieni od pieniądza i cały świat się wokół nich kręci. Nic na to nie poradzimy.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Nieboraczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 12:39 pm

Post autor: Nieboraczek » czw kwie 10, 2008 11:10 am

ostatnio oglądałam weiczorem jakiś program o przemytach i był tam taki facet który przyleciał do Australii kompletnie bez niczego, bez grosza przy duszy i powiedział że zamierza urządzić sobie survival. i go cofnęli mówiąc, że pewnie musiałby podjąć w końcu jakąś pracę na czarno... nic mu nie udowodnili, jak dla mnie był wiarygodny.

oto dowód na to, że bez pieniędzy ani rusz w dzisiejszym świecie i okazuje się że już nawet nie da się żyć zgodnie ze przekonaniem że bez pieniądza można przetrwać, absurd :-? ale taka rzeczywistość nas opanowała.....

te papierki dają ci wolność, spełnienie marzeń i zachcianek, zdrowie... czasem nawet "iłość" :roll:

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » czw kwie 10, 2008 4:22 pm

Jack pisze:Jesteśmy obecnie uzależnieni od pieniądza i cały świat się wokół nich kręci
To że jesteśmy uzależnieni to nie znaczy że pieniądze nam dadzą szczęście one tylko pozwalają nam je osiągnąć ...

Podam taki przykład dziewczyna miała do wyboru jednego z dwóch adoratorów jeden z nich był miły, sympatyczny miał poukładane w głowie drugi natomiast miał kasę samochód lubił dobrze się zabawić i ta laska wybrała tego właśnie z kasą bo jak sama powiedziała uwielbia dostawać prezenty jest ustawiona już do końca życia <rotfl> ;/ jak dla mnie takie coś to jest żal ten facet ją obraża ale ona mówi że prezenty są to może sobie o niej mówić co chce ;/
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

ODPOWIEDZ