pomysł na reaktywacje forum

Sugestie, pomysły dotyczące forum. Możesz tu umieszczać wasze spostrzeżenia, pomysły, sugestie dotyczące forum - jak sprawić, aby forum było bardziej sprzyjające dla użytkowników, jakie kategorie dodać jakie zmienić...
AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

pomysł na reaktywacje forum

Post autor: AdminNarkoza » pt sty 05, 2007 7:20 pm

Witam.
Od pewnego czasu zastanawiam się, jakie działania podjąć, aby nasze forum odwiedzało więcej internatów. Nie chodzi mi o sposób reklamowania, ale o atrakcyjność wygląd forum. Jeśli popatrzeć na konkurencyjne fora to wyglądamy blado. Mam na myśli takie fora jak: m-forum.pl, forum.ilife.pl, hydepark.net.pl Ww. fora jest atrakcyjne z wyglądu a w dodatku często odwiedzane. W chwili pisania tego postu na każdym z tych for jest ok. 30 użytkowników.
Co wg. Was należy zrobić aby nasze forum było częściej odwiedzane?
Może nowa szata graficzna? Nowe kolory, nowe style? Może jakieś obrazki koło każdego działu(hydepark.net.pl)?
Czekam na wasze pomysły, sugestie.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pt sty 05, 2007 7:36 pm

Jest jeszcze jedna znacząca sprawa, odróżniająca niektóre fora od narkozy (np. ilife, zycienastolatkow), a mianowicie portale tematyczne, w których to redaktorzy zamieszczają artykuły, nowości czy porady z różnych dziedzin; a co za tym idzie mnogość rang dostępnych dla szerokiej rzeszy użytkowników (vip, redaktor, poeta, webmaster etc.), wystarczy przelecieć po czatach, żeby dostrzec, że kolorek jest pożądanym walorem pośród młodzieży (szpan?). Na tych forach również wypowiadać mogą się osoby całkiem młode, za sprawą mnogości tematów w stylu "co dzisiaj robisz", "ulubiona piosenka", "tokio hotel" etc., nasze forum odchodzi bardziej w stronę merytorycznych, sensownych dyskusji, jakoby jest dla starszych użytkowników z utartym światopoglądem.
No dobra, ale starczy gadania, pomysły?
- Możnaby dodać portal, ale trzeba też pomyśleć o tym, że ktoś musi pisać artykuły...
- Dodać jakieś rangi i tutaj przydatne byłyby jakieś konkursy, w których można wygrać oryginalną rangę
- Zadbać o szatę graficzną forum, jednak nie w taki sposób, że dodamy kolejne szablony do phpbb, tylko stworzyć unikalny styl, będący wizytówką forum...
- No i odwieczny problem - reklama ...
- Dalej to już błędne koło, jeśli użytkownik widzi, że na forum rzadko przybywają nowe posty i mało userów pisze, to sam szybko z niego zrezygnuje (o ile w ogóle podejmie decyzję, aby na nim zostać na dłużej)

Więcej grzechów już nie pamiętam...

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pt sty 05, 2007 8:03 pm

xTrollx pisze:nasze forum odchodzi bardziej w stronę merytorycznych, sensownych dyskusji
- zgadzam się.
Co do spraw technicznych, forum nie zarabia na siebie ale jakieś środki pieniężne mogę przeznaczyć. Oczywiście można samemu przerobić forum, ale wg. mnie o wiele lepsze rezultaty osiągnie się powierzając projekt odpowiednio wykwalifikowanej osobie.
xTrollx pisze:Możnaby dodać portal, ale trzeba też pomyśleć o tym, że ktoś musi pisać artykuły
. Pomysł ciekawy, ale jest kilka przeszkód. Po pierwsze takowy portal trzeba stworzyć w taki sposób, aby był miły dla oka. Po drugie, nad tym portalem musi czuwać człowiek - redaktor - aby można było czytać newsy.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pt sty 05, 2007 9:12 pm

Zawsze można pogadać z ozyrysem, może on coś będzie potrafił zmajstrować (grafika).
No właśnie, już nie chodzi o same newsy, ale żeby ktoś co jakiś czas artykuły pisał, musiałoby być kilku redaktorów.. ale sporo forów radzi sobie bez portalu, wiec poki co trzeba kombinowac nad forum, jak tak pomyslec, nie ma co sobie zachodu robic z portalem, trzeba poki co zajac sie forum ;]

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pt sty 05, 2007 9:20 pm

Trzeba pogadać z Ozi.
Może coś w rodzaju: pomoc w tworzeniu nowej szaty graficznej za reklamę stron Ozyrysa?
Co ty na to Ozi?
Jeśli macie jakieś konkretne pomyłsy - podzielcie się z nami.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob sty 06, 2007 11:51 am

wersja przema - v1.12.5

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob sty 06, 2007 3:49 pm

a btw. istnieje jakiś program do tworzenia szablonów do phpbb?

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob sty 06, 2007 9:47 pm

W sumie notatnik i photoshop to nie najgorsze połączenie :D

a btw. myśleliście nad kolorystyką forum? Moim zdaniem taka, jak na aktualnym logo forum nie byłaby zła :>

Machidiel

Post autor: Machidiel » ndz sty 07, 2007 2:33 am

Hmmm a ja bym własnie logo zmienił. Mi na poczatku wydawało sie przez to logo ze to forum dla (eks)narkomanów albo młodziezy z problemami którym pomagaja czuwający na forum psyhologowie ehh. Zreszta potem po przeczytaniu paru tematów wcale nie zmalało we mnie to przekonanie :mrgreen:.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz sty 07, 2007 10:32 am

Ja też bym logo zmienił, żeby pasowało do nowego stylu, ale kolorystyka nie jest taka zła :> a psychologów przecież tu mamy od groma :mrgreen:

ODPOWIEDZ