Praca

Wasze problemy dotyczące życia i nie tylko. Nie wiesz co zrobić? Napisz...
Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Praca

Post autor: Quisiera-me » śr lis 28, 2007 4:33 pm

No to mam problem. Mam 15 lat i dość rodziców. Cały czas mają do mnie jakiś żal i w ogóle. Chciałabym się dowiedzieć czy dziewczyna w moim wieku mogłaby pracowac tzn dorabiać w weekendy... Jestem z okolic Świdnicy..
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr lis 28, 2007 4:51 pm

Z tego co wiem to może, ale nie w pełnym wymiarze godzin i nie przy ciężkiej pracy fizycznej. Na prace na budowie więc nie masz ci liczyć.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Post autor: Quisiera-me » śr lis 28, 2007 7:18 pm

Jack pisze: Na prace na budowie więc nie masz ci liczyć.
ja to i tak bym nie przydała się tam xD

chodzi mi bardziej jakąs pizzerie czy cos takiego..
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

Awatar użytkownika
izka101
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: izka101 » czw lis 29, 2007 8:05 am

NIestety najlepiej pracować ale w wakacje bo ja np. wole mieć nic wspólnego w sobotę z nauką ani pracą. :-P
Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.

Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Post autor: Quisiera-me » pt lis 30, 2007 2:28 pm

izka101 pisze:NIestety najlepiej pracować ale w wakacje bo ja np. wole mieć nic wspólnego w sobotę z nauką ani pracą.
no, ale u mnie w domu z kasa nie jest najlepiej.. a po zatym, nie chce ciagle brać od rodziców..
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » sob gru 01, 2007 9:07 am

izka101 pisze:NIestety najlepiej pracować ale w wakacje bo ja np. wole mieć nic wspólnego w sobotę z nauką ani pracą
chciałbym zaznaczyć że autorka pyta się czy ma szanse znaleźć pracę czy w ogóle może pracować a nie pyta kiedy byś chciała pracować i dlaczego :>

Więc do tematu jasne że możesz pracować wystarczy że popytasz w barze by Cię przyjęli w jakimś sklepie na pewno też wątpię by był jakiś z tym problem próbuj mówię Ci znajdziesz coś na bank ;>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Dziewoocha
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 5:15 pm
Lokalizacja: wziąć to piwo ? o_O

Post autor: Dziewoocha » sob gru 01, 2007 10:35 pm

Kto szuka nie błądzi. Może roznoszenie ulotek? chociaż za to marne grosze dają...
Obrazek

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » ndz gru 02, 2007 11:44 am

Dziewoocha, według nowego unijnego prawa teoretycznie możesz wykonywać lekką pracę od 15. roku życia, ale w praktyce nadal wygląda to tak, że zatrudniają osoby, które skończyły 16 lat. Jednak nie raz zdarzyło mi się widzieć młodsze osoby dorabiające. Myślę, że zależy to od znajomości. Hmmm. . . Kiedyś roznosiłam ulotki, ale krótko i przyjmowali od 16. roku życia, więc przerobiłam sobie lekko legitymację i nie było żadnego problemu :lol: Jak skończę 16. postaram się dorabiać jako hostessa. Pewnie stojąc w marketach, mimo że płacą tam znacznie mniej niż jak stoi się na bankietach. Mój chłopak i tak by się nie zgodził, żebym pracowała jako hostessa na bankietach, bo dla niego to "dziwka w lepszym wydaniu". Cóż, może ma rację, pewnie panienki dorabiają po godzinach u starych bogaczy w hotelowym pokoju.
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Awatar użytkownika
mineralka
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: pt gru 21, 2007 6:52 pm

Post autor: mineralka » sob gru 22, 2007 11:57 am

Quisiera-me pisze:Mam 15 lat i dość rodziców
prawo pozwala pracowac od 15 roku zycia tyle ze jestes kwalfikowana w takim wypadku jako pracownik mlodociany:)
czyli m.in nie mozesz pracowac w godzinach nocnych nosic ciezkich rzeczy itp itd :)

kwestia tegovczyvcos znajdziesz..
chyba ze jakies roznoszenie ulotek badz tez praca na wykladaniu towarow w supermarkecie :)

Awatar użytkownika
didonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 04, 2008 8:22 pm

Post autor: didonka » czw cze 05, 2008 1:46 pm

zawsze możesz spróbować znaleźć coś na umowę zlecenie albo o dzieło. albo najlepiej jeszcze żeby pracować z domku przez internet :) ja tak pracowałam i bardzo sobie chwale.

ODPOWIEDZ