kanary mega problem

Wasze problemy dotyczące życia i nie tylko. Nie wiesz co zrobić? Napisz...
Awatar użytkownika
fauera
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 29, 2008 7:10 pm

kanary mega problem

Post autor: fauera » pn gru 29, 2008 7:50 pm

Hej, dziś z kumpelami jechałyśmy autobusem. Chciałyśmy przejechać jeden przystanek i złapały nas kanary.
Problem polega na tym, że nie zamierzamy tego mandatu płacić, bo starsznie szkoda nam pieniędzy, których w zasadzie nie mamy. Sami wiecie jak to jest. Rodzice nie mogą się o tym dowiedzieć.
Nasze pytania są takie:
-czy ogolnie mozemy cos zrobic,odwolac sie czy cos?
-jesli sa jakies inne sposoby na zaplacenie mniejszej kwoty lub ogolnego niezaplacenia?/nadrobienie społeczne [ wolontariat ]
-czy nasi starsi się dowiedzą?
- co zrobić żeby się nie dowiedzieli?
- czy przy odwołaniu będą kanary i czy mogą nam coś udowodnić np. że nie weszliśmy do autobusu wtedy kiedy oni.
- i ogolnie co powinniśmy wedłóg was zrobić :shock:

Mamy nadzieje, że jesteście normalnymi ludźmi, którzy rozumieją nas i pomogą. :-? :-(

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » pn gru 29, 2008 10:59 pm

hehe :D Rozumiem Was, nie raz się spotkałam z kanarami, dwa razy sie musiałam rozpłakać mnie puścili :P, ale jak jade z qmpelami to gdy tylko jedna zobaczy kanara to krzyczy na cały autobus "KANAR!". Wszyscy patrzą się na Nas nie wiedząc o co chodzi a my wiejemy z autobusu ;p
Możecie po prostu nie zapłacić, bo naprawdę bardzo często zapominają o tym i nie przysyłają ponagleń, itp. Ale najlepiej już teraz zacznijcie kontrolować pocztę, bo przypadkowo mogą Was wkopać :).
Jeśli chodzi o wolontariat, to słyszałam, że jest coś takiego, ale trzeba się doszukiwać, prosić, jednym słowem wkręcić.
Odwołanie to dobry pomysł, ALE jeśli Wam nie wyjdzie to możecie sobie narobić więcej kłopotów. Sprawy sądowe, są bardzo prawdopodobne, a chyba w to nie chcecie się wpakować? hm? :-P

Awatar użytkownika
fauera
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 29, 2008 7:10 pm

takich kanarów jeszcze nie spotkałam...

Post autor: fauera » wt gru 30, 2008 9:00 am

te 4 mendy by nas nie puściły nawet jak byśmy ryczały na cały autobus. Tłumaczyłyśmy, że to pierwszy raz itp itd. Nie widziałyśmy ich. :-? były ubrane zwyczajnie i schowane legitymacje. Nie zapłaciłybyśmy tego, ale boimy się, że narośnie na % i będą problemy. Czyli jednym słowem spróbować o wolontariat? a są jeszcze jakieś wyjścia? :shock:

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » wt gru 30, 2008 12:36 pm

Może zacząć wzrastać o %, ale mają obowiązek Was o tym powiadomić, że składka się powiększa od dnia tego i tamtego. :)

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » wt gru 30, 2008 1:17 pm

Mieli schowane legitymacje? Możecie to wykorzystać ;>
Eh. Ja zawsze mam bilet, bo matka jest przeczulona na tym punkcie. Ja chyba zresztą też... :D Nie lubię jak nagle wszyscy by się na mnie w autobusie patrzyli, bo mnie spisują :-?
A zresztą... nie płaciłabym. Mam dziadka w MPK. On by się już postarał ^^
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » wt gru 30, 2008 1:18 pm

To się nazywa niezła wtyczka :D Też bym tak chciała w MPK ;p Ja za to mam prawnika fajnego, bo to mój kuzyn, ma 29 lat i jest na niezłej pozycji. :)

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » wt gru 30, 2008 4:21 pm

He, he, he .... Mnie kiedyś złapali w pociagu, ale to stara bajka, bo mandat miał być wysłany pocztą, a do tej pory go nie dostałam, ale jakoś sie nie martwie zbytnio :-P :-P :-P
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » wt gru 30, 2008 4:23 pm

No, więc właśnie. Dlatego mówię, że warto czasami poczekać, żeby oni siętam uspokoili i zapomną, ale bywa się im przypomni i wtedy UUpsss :-P

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » wt gru 30, 2008 6:18 pm

No dokładnie... ;-) ;-) Tak to na ogół mam farta, bo na kanara nie trfiam... ;-) No, ale moje szczęście może się szybko skończyc więc wole mieć bilet... :-P :-P No, ale zazwyczaj kanary jezdzą wieczorami, albo rano... ;-) ;-)
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » wt gru 30, 2008 6:30 pm

Tak? To mnie dwa razy złapali jak miałam bilet o 15;00 :-D a kilka razy jak nie miałam już biletu kolo 12;00-16 ;p Nigdy mnie nie złapali rano, ani wieczorem ;-)

ODPOWIEDZ