Chłopak a rodzice.

Wasze problemy dotyczące życia i nie tylko. Nie wiesz co zrobić? Napisz...
Awatar użytkownika
Marrla
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 12, 2010 1:09 pm

Chłopak a rodzice.

Post autor: Marrla » pt lut 12, 2010 1:10 pm

Witam.
Jestem z chłopakiem od roku. Parę miesięcy temu rodzice zobaczyli, jak palił. Od razu zrobili mi awanturę, że to nie towarzystwo dla mnie. Zakazali mi się z nim spotykać, lecz ja robiłam to dalej. Jednak męczące jest ciągłe ukrywanie tego, gdzie jeżdżę i wymyślania wymówek. Postanowiłam porozmawiać z nimi jutro. Ale jak to zrobić? Co mówić, żeby ich do niego jakoś przekonać?
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
etchantlife
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lut 15, 2010 8:08 pm
Lokalizacja: jugosławia

Post autor: etchantlife » pn lut 15, 2010 8:32 pm

Palisz? Jeśli tak, to dobrze, jesli nie, to pogadaj, bo raz, on truje Ciebie bradziej niż siebie, jeśli pali przy Tobie. Ja byłam z chłopakiem i paliłam, ale szanowałam to, że on nie palił i przy nim nie palilam. Jeśli obydwoje się ukrywacie z fajkami, to robcie to lepiej ;) Rodzice nie zawsze wiedzą o nas wszytko. Tak jest nawet lepiej dla obu stron, bo głupota nie minie albo minie i za x lat będziesz się z niej śmiać, a w oczach rodzica skaza do końca życia i obwąchiwanie codziennie po szkole... Nie mówie by on rzucał, ale jeśli nie ma jeszcze uzależnienia, bo np. tylko puszcza dym, to traci kase. Pogadaj. Palę do dziś, bo wolę w kryzysowej sytuacji zapalić niż popadać w jedzenie i inne. Pomaga. Widzisz zakazanie się spotykać to jest najaprostrze wyjście rodzica. Zadaj im pytanie, jak nie palisz (miej smaokrytykę), czy Ci nie ufają, że przecież jeśli cum bajszpil on Ciebie zradzi, to Ty też musisz? Nie. Jesteście razem, ale nie macie wspólnych płuc i układu pokarmowego. Ukrywanie jest męczące i w pewnym sensie oszukujesz już samą siebie. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
dolly
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 280
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 pm

Post autor: dolly » pt lut 26, 2010 9:34 pm

ale masz wielkie problem nie ten to inny a poza tym co rodzice mają do twoich chłopów
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.

Awatar użytkownika
agusiek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 437
Rejestracja: sob lip 25, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: agusiek » sob lut 27, 2010 1:38 pm

co rodzice mają do twoich chłopów
mogą mieć i to dużo, uwierz
Może zwykła,szczera rozmowa z rodzicami ?
...być zagadką,której nikt nie zdąży zgadnąć,nim minie czas...
_____
16.09.2005
A. [*]

Awatar użytkownika
destrukcyjna
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 12:19 am

Post autor: destrukcyjna » ndz lut 28, 2010 5:21 pm

i jak? rozmawiałaś z nimi?
gdzie twój stęskniony szept?

Awatar użytkownika
Catalina18
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 07, 2010 4:19 pm
Lokalizacja: Nowa Sol
Kontakt:

Post autor: Catalina18 » pn cze 07, 2010 6:02 pm

Porozmawiaj z rodzicami i powiedz ze to ze on pali nie znaczy ze ty rozniez zaczniesz..
masz przeciez rowniez znajomych ktorzy tez pala i to nie jest powod do zakazywania sie Tobie z nimi spotykac a tym bardziej z chlopakiem , jezeli nie bedziesz chciala zaczac palic to nie znaczniesz nawet jak bys stala z 200-stoma osobami ktore by palily w twoim towarzystwie.
;)))))

Awatar użytkownika
moriss56
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 02, 2019 1:25 pm

Re: Chłopak a rodzice.

Post autor: moriss56 » ndz sie 04, 2019 5:02 pm

To Twoja sprawa z kim się spotykasz i wcale nie musisz rodziców do niego przekonywać... Mogą go akceptować lub nie. To twoje życie i masz prawo sama za nie decydować, o ile jesteś pełnoletnia ;)

ODPOWIEDZ