nadwaga

Sposoby zajmowania się sobą, nowe trendy w modzie i styl ubierania się. Kolczyki, tatuaże, paznokcie...
Awatar użytkownika
agata
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 21, 2009 10:37 am

nadwaga

Post autor: agata » pt sie 28, 2009 5:14 pm

mam takie pytanko jak mozna schudnac ale bez wielkich wyrzeczen bo ja juz zaczelam cwiczyc ale nie wiem co mam jesc zeby nie przytyc i zeby nie bylo efektu jo-jo...:/

Awatar użytkownika
Croxite
Gaduła
Gaduła
Posty: 240
Rejestracja: sob lip 25, 2009 10:20 pm

Post autor: Croxite » pt sie 28, 2009 5:46 pm

DIETA TO PODSTAWA. Jeżeli nie jesteś dorosła to stosuj się do 10 wskazówek żywieniowych:

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców.

Same ćwiczenia Ci nie wystarczą, jeżeli chcesz zrzucić tłuszczyk, to areoby. Bieganie, pływanie nie więcej niż 40 min, ponieważ później ćwiczysz mięśnie, a nie spalasz tłuszcz, a to się mija z celem.


Co do diety, to proponuje ułożyć samej. ( sfd.pl ) A jeżeli nie, to dieta cud, rodzice korzystają:



http://merlin.pl/Nie-potrafie-schudnac_ ... zAodgyqhJg
Tia..

Awatar użytkownika
pysk w pysk
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 622
Rejestracja: sob cze 27, 2009 7:35 pm

Post autor: pysk w pysk » sob sie 29, 2009 3:31 pm

Croxite pisze:Bieganie, pływanie nie więcej niż 40 min, ponieważ później ćwiczysz mięśnie, a nie spalasz tłuszcz
Rezerwy tkanki tłuszczowej organizm zaczyna spalać dopiero po 30 minutach:>
"Dla mnie ludzie obrali dziwną drogę lans, kasa, władza nowym Bogiem klęską kończy się to często bowiem jakos z nich niewielu pamięta, że miłość, przyjaźń to rzecz bezcenna, święta...

Awatar użytkownika
Croxite
Gaduła
Gaduła
Posty: 240
Rejestracja: sob lip 25, 2009 10:20 pm

Post autor: Croxite » sob sie 29, 2009 5:55 pm

pysk w pysk pisze:Rezerwy tkanki tłuszczowej organizm zaczyna spalać dopiero po 30 minutach:>
No dlatego nie więcej niż 40 minut, bo później to już jest trening, który buduje mięśnie, a my chcemy tylko schudnąć prawda ?
Tia..

Awatar użytkownika
pysk w pysk
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 622
Rejestracja: sob cze 27, 2009 7:35 pm

Post autor: pysk w pysk » sob sie 29, 2009 7:13 pm

a my chcemy tylko schudnąć prawda ?
to wy chcecie schudnąć ... mnie w to nie mieszaj
"Dla mnie ludzie obrali dziwną drogę lans, kasa, władza nowym Bogiem klęską kończy się to często bowiem jakos z nich niewielu pamięta, że miłość, przyjaźń to rzecz bezcenna, święta...

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » sob sie 29, 2009 7:53 pm

Croxite pisze:No dlatego nie więcej niż 40 minut, bo później to już jest trening, który buduje mięśnie, a my chcemy tylko schudnąć prawda ?
G.. prawda.
Pływanie, rowerek itp. to możesz i godzinę dziennie i nic ci się nie stanie. Tylko się rozciągaj przed i po. Co przy okazji wysmukla mięśnie.
No i jak ktoś tam powiedział tłuszcz się spala dopiero po 30 minutach... dlatego trening powinien trwać ok. godzinę.
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Croxite
Gaduła
Gaduła
Posty: 240
Rejestracja: sob lip 25, 2009 10:20 pm

Post autor: Croxite » sob sie 29, 2009 8:07 pm

olka080 pisze:G.. prawda.
Pływanie, rowerek itp. to możesz i godzinę dziennie i nic ci się nie stanie.
Gówno, prawda to jest Twoja. Po 30 minutach, organizm zaczyna pobierać tłuszcz z zapasu, przez około 20 minut, gdy się później dalej trenuje, narasta masa mięśniowa, a mięśnie też ważą. Oczywiście, może trenować sobie dalej, żadnego uszczerbku na zdrowiu nie będzie, ale ona chce chudnąć, a nie wyrabiać mięśnie prawda ? Dla Ciebie Olu, radzę poczytać na:

http://www.sfd.pl/odchudzanie/
Tia..

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » sob sie 29, 2009 8:09 pm

Gówno, prawda to jest Twoja. Po 30 minutach, organizm zaczyna pobierać tłuszcz z zapasu, przez około 20 minut, gdy się później dalej trenuje, narasta masa mięśniowa, a mięśnie też ważą. Oczywiście, może trenować sobie dalej, żadnego uszczerbku na zdrowiu nie będzie, ale ona chce chudnąć, a nie wyrabiać mięśnie prawda ? Dla Ciebie Olu, radzę poczytać na:
Przestań się podniecać tą stroną.
Aeroby się powinno wykonywać ok. godzinę. Potem rozciąganie, żeby nie przybrać masy mięśniowej.
Co do aerobów to mam doświadczenie, więc i tak nie przekonasz mnie do swoich racji.
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Croxite
Gaduła
Gaduła
Posty: 240
Rejestracja: sob lip 25, 2009 10:20 pm

Post autor: Croxite » sob sie 29, 2009 8:11 pm

olka080 pisze:Tylko się rozciągaj przed i po. Co przy okazji wysmukla mięśnie.
Mięśni nie da się wysmuklić o.0 Chyba, że biegając rano na czczo, mięśnie się traci ;D Rozciąganie, jak sama nazwa mówi, rozciąga, a nie wysmukla.
olka080 pisze:No i jak ktoś tam powiedział tłuszcz się spala dopiero po 30 minutach... dlatego trening powinien trwać ok. godzinę.
Tłuszcz się spala po 30 minutach ciągłego wysiłku, przez około 20 minut, później narastają mięśnie. Jeżeli chce się trenować więcej, to trzeba się wyposaży w Carbo czy jak to tam szło.
Tia..

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » sob sie 29, 2009 8:13 pm

Croxite pisze: Mięśni nie da się wysmuklić o.0 Chyba, że biegając rano na czczo, mięśnie się traci ;D Rozciąganie, jak sama nazwa mówi, rozciąga, a nie wysmukla.
Rozciąga co znaczy, że się rozciągają. A co za tym idzie? Wydłużają. A co za tym idzie wysmuklają. '-.-
Tłuszcz się spala po 30 minutach ciągłego wysiłku, przez około 20 minut, później narastają mięśnie. Jeżeli chce się trenować więcej, to trzeba się wyposaży w Carbo czy jak to tam szło.
Gdyby tak mięśnie szybko wrastały jak mówisz to atleci nie braliby odżywek itp. '-.-
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

ODPOWIEDZ