Języki

Dyskusja dotycząca szkoły.

Żeby swobodnie dogadac się na całym świecie trzeba znać

niemiecki
13
23%
hiszpański
11
19%
francuski
6
11%
rosyjski
7
12%
arabski
0
Brak głosów
chiński
5
9%
włoski
0
Brak głosów
inny
15
26%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Języki

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 8:54 pm

Tak się zastanawiam, które języki najbardziej się przydają. Oczywiście nie wliczamy angielskiego, on jest poza konkurencją. Możecie zaznaczyć 2 języki w ankiecie.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz cze 18, 2006 9:04 pm

To zależy do czego mają się przydać? Sądzę, że mozna inwestowac w niemiecki, bo parę panstw poslugujacych sie tym jezykiem w europie siedzi; a reszta zalezy od planowanej przyszlosci, ja np. widzę przyszlosc w stosunkach z azją i skośnookimi, toteż pragnę zainwestować w chinski i japonski. Jak ktos chce migrowac do okreslonego miejsca, to też okreslony jezyk wybiera, ja rownie dobrze moglbym się uczyc hiszpańskiego jak i francuskiego. Ciekawym rozwiązaniem są języki sztuczne... Zainteresowanie nimi powoli wzrasta, ale nie wróżę im świetlanej przyszlosci ;-)

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 9:09 pm

Z perspektywy szarego Polaka. A jakie zazwyczaj mamy perspektywy to wiecie.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz cze 18, 2006 9:17 pm

Teoretycznie wszystko zależy od nas jakie perspektywy mamy, fakt mozna narzekac na cały system edukacji, na niskie zarobki i diabelnego fiskusa, o rządzie i służbie zdrowia nie wspominając, ale mimo tego nadal uważam, że każdy jest kowalem swojego losu. Wystarczy nauczyć się dobrze języka chocby angielskiego i juz mozna migrowac za granicę, to tak wiele chyba nie jest ;] A kasa nie jest zła, oczywiscie u nich :D
A u nas, to bez wykształcenia mozna siąść i płakać.. A nawet wykształcenie w niektorych dziedzinach nie gwarantuje dobrze płatnej roboty... Dlatego inwestować w języki, w końcu unia i europejskie firmy coś będą chcialy od Polski wycyckać, a przecież cfaniaki po polsku nie będą się uczyć ;]

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 9:19 pm

Ja wybrałem hiszpański - Ameryka Łacińska
i Rosyjski - cały Wschód i kraje kolabrujące niegdyś z ZSRR
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz cze 18, 2006 9:26 pm

hiszpański ok, ruski też nie najgorzej, chociaż na tych ukrainach itp to bieda maxymalna, ale taki arabski?? Potrzebny komuś? Nawet jak się do ropy dossa, to go araby wybiją w imię religii :roll:

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 9:29 pm

Ropa zaczyna się kończyć. Te wszystkie Arabie czepią z tego prawie cały dochód. Gdy ona skończy się zupełnie jedynym opłacalnym wyjściem będzie wojna. To tak na marginesie. A Polakom ruski jest potrzebny. Musimy miec dobrych ludzi, którzy dogadają się z Ruskimi.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz cze 18, 2006 9:34 pm

To już chyba historyczna tradycja ;] tylko zeby ci ludzie nie dogadywali się tak jak przed 2 wojną światową... W ankiecie zaznaczyłem ruski i chinski - to na strefę wschodu, na zachod starczy póki co angielski ;]

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz cze 18, 2006 9:36 pm

Przede wszystki, oprócz angielskiego najłatwiej się porozumieć w świecie znając hiszpański i chiński. Cała Ameryka Południowa bazuje na hiszpańskim. Chińczyków jest 1/6 wszystkich ludzi na świecie i to załatwia sprawę.

Patrząc z pozycji Polski i znowu wyłączając angielski, to wybrałbym niemiecki (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i francuski (Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg - kraje beneluksu bazują na francuskim). Czyli mamy już wszystkie znaczące kraje w Europie. Nie wiem czy rosyjski byłby już wtedy potrzebny, ale jego nauki wcale nie uważam za bezsensowną.

Ja swoją ewentualną migracją wiązałbym raczej z krajami Skandynawii :).
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 9:37 pm

Ruscy to wyjątkowo nieprzewidywalny naród. Tamten teatr dyplomatyczny potrzebuje naprawdę dobrych dyplomatów.

[ Dodano: 2006-06-18, 23:39 ]
Chińczyków jest 1/6 wszystkich ludzi na świecie i to załatwia sprawę.
Nieprawda. Nie jest rozpowszechniony.
Ja swoją ewentualną migracją wiązałbym raczej z krajami Skandynawii :).
Czytałem, że tamte języki są trudne a w Skandynawii jest jedna wielka harówa. :-)
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

ODPOWIEDZ