Wegetarianizm

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Wegetarianizm

Post autor: Paul » sob cze 17, 2006 7:28 pm

Co o nim sądzicie? Sami może jesteście wegetarianami? Także jesteście przeciwni zabijaniu zwierząt?
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

kirke

Post autor: kirke » sob cze 17, 2006 7:35 pm

heh.. byłam wegetarianką..
piękne czasy, ale pewnego dnia pojechałam do czech :-/ i skończyło się..
podobno niezdrowy i drogi sposób życia..

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob cze 17, 2006 8:54 pm

Jeśli ktoś z założenia nie je mięsa, bo to mięso, to dla mnie jest to głupota, np. moja znajoma porobiona, do sałatki dodano szynki, ta normalnie zjadła, bo nie wyczuła, tak była przyrządzona ta sałatka, to jest głupota. Co innego jak ktoś swiadomie nie wcina, tzn. np. jak żywi wstręt do mięsa, że normalnie wyczuwa jakis niesmak jak bierze do ust schabowego, albo jest na diecie wegetariańskiej, wtedy nic nie mam przeciwko.

Julia

Post autor: Julia » ndz cze 18, 2006 5:22 pm

ja nie mam pobudek czysto wegetariańskich.. tzn jeśli idzie o zabijanie zwierząt.. nie jestem zwolenniczka, ale gdy coś jem to nie myśle o tych zwierzakach.. tzn ja i tak jem tylko drób, bo po prostu innego mięsa nie lubie.. ale ptactwo też w małych ilościach tj. ok raz na 2 tyg.. po prostu mi nie wchodzi.. ;) ale nie jestem przeciwna wegetarianom.. to indywidualna sprawa, a w indywidualizm sie nie wnika..

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 5:26 pm

Dla mnie zwierz to tylko zwierz. Zawsze śmieszą mnie te filmik na których z żywych zwierząt zdzierają skórkę a wegetarianie dra się, że tak to się właśnie dzieje.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz cze 18, 2006 6:28 pm

Zwierzęta się podziwia, głaszcze i je. Tak było, jest i będzie. Problem w tym, żeby zwierzakom oszczędzić niepotrzebnego bólu.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » ndz cze 18, 2006 6:30 pm

No dobra, ale co ze ślimakami? Mamy je ogłuszać? Raki usypiać przed wrzuceniem do wrzątku? Ryby gazować?
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn cze 19, 2006 7:44 am

Paul, dobre. Ja bym sie tym zbytnio nie przejmowała. Np. konia bym nigdy nie zjadła. Krowa, świnia, itp czemu nie. Jem mięso...ale jestem strasznie co do niego wybredna. Nie zjem tłustego i żylastego. Bo mnie od razu odżuca. Bierze mnie na wymioty jak pomysle, ze takie tłuste mi miało by przez gardło przejść. Blee.

Poza tym zawsze tak było, że człowiek chodował i zabijał zwierzeta. Poza tym chyba ludzie są zdrowsi kiedy jedza mięso, bo ma w sobie dużo potrzebnych nam składników. A wegetarianie sa bardziej chorobliwi.

Kasiak

Post autor: Kasiak » pn cze 19, 2006 10:36 am

ALe i jedno i drugie jest potrzebne. Nie da się żyć na samym mięsie i nie da się żyć na samych wearzywach. Człowiek powinien się odżywiać i jednym i drugim. Musi być jakaś róznorodność. Pies np. nie je cały czas samego mięcha. Lubią warzywa i owoce...mój zawsze podkrada marchew. A jak mają problemy z zapraciem to wcinają trawę. Kury...nie jedza cały czas ziarna i trawy...wcinają też robaki. Sama przyroda pokazuje nam, że zbytnio nie da się żyć żywiąc się jednym rodzajem pokarmu. to tak jakby kazać człowiekowi żyć na samej wodzie.

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » pn cze 19, 2006 10:41 am

DokładnieKasiak.
Ja uważam, że wegetarianizm z pobudek ideologicznych to wymysł dzisiejszych panienek. To takie nowe "trendy", które wzięło się z upodobania do zwierząt i silnej chęci bycia szczupłą. Wiadomo, że mięso jest wysoko kaloryczne, ale w okresie dojrzewania wręcz niezbędne.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

ODPOWIEDZ