Wieś

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Wieś

Post autor: Fusa_20 » pt kwie 17, 2009 9:11 pm

Co wam kojarzy sie ze wsią? Czy może mieszkacie na wsi i nie zaminilibyście swojego miejsca zamieszkania? Co was razi a co zachwyca w klimacie wsi?
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Sally
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 258
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 7:05 pm
Lokalizacja: Daleko.

Post autor: Sally » pt kwie 17, 2009 9:25 pm

Bardzo bym chciała zamieszkać na wsi, albo chociaż na przedmieściach, gdzie jest cisza i spokój, a ludzie znają się po imieniu.

Nic mnie do niej nie razi, bo zapach, jak zapach, zależy od wiatru. W mieście gorzej śmierdzi, tylko jestesmy do tego przyzwyczajeni od urodzenia.
Wymyślona, urojona w drzwiach jego domu stała
... naga i sama,
Rozmawiał z Nią wieczorami, przynajmniej się starał.

walu11

Post autor: walu11 » pt kwie 17, 2009 9:44 pm

Na wsi mieszkać ? Nie wiem. Ani gdzie pójść na jakąś imprezę czy tam na lody do sklepu kilometry. W mieście wszystko na miejscu.

Ale zapach świeżego powietrza, kwiatów i wszystkiego innego oprócz stajni to poezja ! Mniej cyganów i złodzieji...

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » sob kwie 18, 2009 7:13 am

walu11 pisze:Ani gdzie pójść na jakąś imprezę czy tam na lody do sklepu kilometry
Tak jak myślałam stereotypy wsi... Jest wiele miejsc gdzie mozna sie spotkac a teraz sklepy są blisko a impreza też sie znajdzie- cały urok, ze wybiera sie cała paczka i wraca sie również całą czasami parenaście km... ;)
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
juliaa115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 9:08 am
Kontakt:

Post autor: juliaa115 » sob kwie 18, 2009 7:42 am

przeprowadzilam sie rok temu z centrum miasta na wies...

plusy:
- cisza
- mogle miec konie
- zielono jest

minusy:
-daleko do kina, sklepu, imprez, koncertow
- daleko do znajomych
-daleko do MPK
-trzeba zima odsniezac
- wilgoc ;/

czekam tylko do mojej osiemnastki i sie wyprowadzam ... poprostu maskara jest na tej wiosce ;/

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » sob kwie 18, 2009 8:29 am

Nie chciałabym mieszkać na wsi. Co mi się z nią kojarzy? Wszędzie daleko, jeżeli ktoś nie ma samochodu nie może się przemieszczać, bo autobusy jeżdżą rzadko. Świeże powietrze? Dla mnie śmierdzące tymi wszystkimi zwierzętami i gospodarstwami ;P
juliaa115 pisze:-trzeba zima odsniezac
Eee... mieszkam w mieście, też musimy odśnieżać...
Ostatnio zmieniony sob kwie 18, 2009 8:29 am przez Em., łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » sob kwie 18, 2009 11:17 am

Hmmm, ja mieszkam na wsi i wszędzie jest blisko- wcale nie narzekam^^ Podziwiam ludzi, którzy tam mieszkaja i uprawiaja ziemie, poniewaz jest to bardzo cieżka praca a w mieście nawet nie mają o tym pojecia jak ciężko sie pracuje na wsi...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob kwie 18, 2009 12:07 pm

a w mieście nawet nie mają o tym pojecia jak ciężko sie pracuje na wsi...
Mają mają :> Chociaż, jeśli gospodarstwo posiada dobry sprzęt, praca staje się o połowę lżejsza. Fizycznie. Bo psychicznie (imo) bez tego jest lekka.
Co was razi a co zachwyca w klimacie wsi?
Ostatnio parę dni spędziłem na takiej mega wiosce.

Minusy i zarazem plusy
- każdy zna każdego (stąd minus - każdy musi wiedzieć wszystko o innych i plus - w razie problemów, zawsze jest do kogo zwrócić się o pomoc... przy dobrych stosunkach oczywiście).
- odległość - od większych skupisk ludności, większych sklepów, placówek rozrywkowych, gdzieniegdzie technologiczna alienacja (np. media - kablówka, internet); natomiast wiąże się to z większym spokojem, mniejszą ilością spalin etc. etc.

Nie wiem, chyba bym się zanudził na wsi, ile można rąbać drewno i oglądać te same gęby ;-)

aa i niewątpliwy plus - można przypakować przy codziennych czynnościach :-P

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » sob kwie 18, 2009 4:10 pm

xTrollx pisze: każdy zna każdego (stąd minus - każdy musi wiedzieć wszystko o innych i plus - w razie problemów, zawsze jest do kogo zwrócić się o pomoc... przy dobrych stosunkach oczywiście).
Najbardziej irytujące jest głowa w oknie kolejnej staruszki, która z "nudów";) obserwuje sąsiadów :-D
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
juliaa115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 9:08 am
Kontakt:

Post autor: juliaa115 » sob kwie 18, 2009 4:15 pm

ja nazczescie mieszkam daleko od starszych babc,

ODPOWIEDZ