Popiełuszko - wolność jest w nas

Premiery kinowe, wasze recenzje, jakie filmy naprawde warto oglądnąć? Możesz tu podzielić sie wrażeniami, spostrzeżeniami, ocenić filmy...
Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Popiełuszko - wolność jest w nas

Post autor: Baruch » pn mar 02, 2009 9:34 pm

Ogladaliscie? Wybieracie sie? Ja dzisiaj obejrzalem i musze przyznac, ze Polacys ie postarali.
Jaka jest wasza opinia o tym filmie?

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn mar 02, 2009 10:42 pm

Znam historię ks Pipełuszki, ale szczerze mówiąc jakoś nie mam zamiaru wybierać się na film. Może dlatego, że realia PRL`u znam tylko z opowieści i dla mnie jest to zamknięty rozdział historii. Chociaż muszę powiedzieć, że obecne czasy wymagają walki o te same wartości o które walczył ksiądz Jezrzy.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » pn mar 02, 2009 10:48 pm

Jack pisze:obecne czasy wymagają walki o te same wartości o które walczył ksiądz Jezrzy
Ale nie takimi srodkami. I konsekwencji brak, badz znikome.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn mar 02, 2009 11:09 pm

No nie wiem, czy brak bądź znikome. Zapominasz o tak zwanej "politycznej poprawności", której obecnie jest bardzo modna. A wolność tak samo jak wtedy jest mocno ograniczana, chociaż nieco innymi środkami.

I tak nadal myślę, że film raczej do mnie nie trafi i nie będzie dla mnie jakąś wykładnią moralną.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » wt mar 03, 2009 2:01 pm

Jack pisze: I tak nadal myślę, że film raczej do mnie nie trafi i nie będzie dla mnie jakąś wykładnią moralną.
Na pewno umoralniajacy nie jest, ale po prostu ukazuje zycie tego swietego. Cos w stylu "Karol człoweik, który został papieżem".
Jack pisze:wolność tak samo jak wtedy jest mocno ograniczana
Ale teraz policjant cie nie pobije, nie wsadza cie na 48 bez powodu, mozesz kupic cos w sklepie nie majac kartek, nie istnieje cenzura prewencyjna itd. Ja jakos nie czuje sie "zniewolony".
Jack pisze:Zapominasz o tak zwanej "politycznej poprawności", której obecnie jest bardzo modna.
Konkrety.

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » wt mar 03, 2009 2:16 pm

Powiem szczerze, że słyszałam o tym filmie dużo pozytywnych opinii. Raczej się wybiorę i to nie z jakiejś wewnętrznej potrzeby...tylko żeby sprawidzić czy faktycznie taki dobry.
Hooy pisze:Cos w stylu "Karol człoweik, który został papieżem".
Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło...po dowiedzeniu się o filmie.
Jack pisze:Może dlatego, że realia PRL`u znam tylko z opowieści i dla mnie jest to zamknięty rozdział historii.
Może właśnie dlatego wydaje się nam on bardziej ciekawy.
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

Awatar użytkownika
Wiatr kłamstw.
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 05, 2009 3:38 pm

Post autor: Wiatr kłamstw. » czw mar 05, 2009 3:50 pm

miałam iść z klasa i sie zastanawiam czy iść bo mnie to nic nie interesuję, chyba zeby sie porzucać popcornem xDD

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » czw mar 05, 2009 5:45 pm

Wiatr kłamstw. pisze:chyba zeby sie porzucać popcornem
Bardzo dojrzałe zachowanie.
miałam iść z klasa i sie zastanawiam czy iść bo mnie to nic nie interesuję
CHyba takie wycieczki sa obowizakowe?

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:59 am
Lokalizacja: 1000 Oceans

Post autor: Mia Wallace » czw mar 05, 2009 5:55 pm

Hooy pisze:CHyba takie wycieczki sa obowizakowe?
Nie, przecież jeśli ktoś nie chce (nie ma kasy czy itp.) to nie musi... w programie tego nie ma tj to było z filmem "Jan Paweł II"
Wiatr kłamstw. pisze:zastanawiam czy iść bo mnie to nic nie interesuję, chyba zeby sie porzucać popcornem xDD
Jesli jest okazja do obejrzenia filmu z klasą - zniżki, i sam fakt, ze sama nie wybrałabyś się na niego, świadczy o tym, że powinnaś pójść.
Zresztą film jak film, ale podobny ciekawy i wciągający, no i mozna się czegoś dowiedzieć...pożyteczne. :-P
idź spać
przyśni ci się aniołek albo diabełek
jak aniołek wygrałeś
jak diabełek przegrałeś
jak ci się nic nie przyśni
r e m i s

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » czw mar 05, 2009 5:59 pm

Mia Wallace pisze: Nie, przecież jeśli ktoś nie chce (nie ma kasy czy itp.) to nie musi.
W sumie tak, ale nauczyciel sie wtedy patrzy jak na debila i pyta: "Dlaczego?". Tym bardziej, ze to film historyczny.
Mia Wallace pisze: Jesli jest okazja do obejrzenia filmu z klasą - zniżk
? Jakie znizki?

ODPOWIEDZ