Marihuana. Legalizować tak czy nie??

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Marihuana. Legalizować tak czy nie??

Post autor: pawel1990 » śr kwie 16, 2008 7:27 pm

Tak.Według mnie ganja powinna być legalna ponieważ to chyba najlepsza alternatywa dla ludzi nie pijących alkoholu, formą spędzania czasu, relaksu.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr kwie 16, 2008 7:36 pm

Wątpię, żeby w naszym kręgu kulturowym będzie to możliwe. Za bardzo utwierdziło się u nas, że nawet marihuana to samo zło. I chyba trochę w tym racji, bo nasza cywilizacja nie umie korzystać z tego typu używek.
Legalizacja pozwoliłaby jednak na kontrolę przynajmniej części rynku. Chociaż znając naszych polityków zaraz po tym kiedy by sie przełamali do legalizacji postanowiliby sporo na tym zarobić. I dalej bardziej by się opłacało kupować od dealera.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » śr kwie 16, 2008 7:45 pm

ja w sumie nie marze o całkowitej legalizacji,m a przynajmniej o dekryminalizacje, dlaczego ktos ma isc siedziec za cos takiego, przecież nic nikomu nie zrobil

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr kwie 16, 2008 9:12 pm

Tak samo z podatkami. Jak nie płacisz to masz jakiś wyrok na karku i też nikogo nie skrzywdziłeś. Państwo gryzie ręce które je karmią.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » czw kwie 17, 2008 1:55 pm

Właściwie to jestem za, mimo że nigdy jeszcze nie jarałam :lol: Nie sądzę, by legalizacja zwiększyła (przynajmniej znacznie) ilość narkomanów. Wszyscy wiedzą, że ci który chcą i tak zajarają. Poza tym wszystko jest dla ludzi i jest to wg mnie używka podobna do alkoholu. Rok kary za posiadanie marihuany?! - Wybaczcie, ale ja jego nie rozumiem. . .
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » czw kwie 17, 2008 4:02 pm

Jestem za legalizacją, ludzie swój rozum mają i jeśli ktoś nie będzie potrafił przystopować to będzie tylko i wyłącznie jego problem. I jak wspomniała CiotkaDobraRada - kary za posiadanie to jest czysta głupota. W Holandii to jest całkowicie legalne i jakoś żyją.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » czw kwie 17, 2008 5:14 pm

Żyją, bo Ci co chcą zapalić zapalą nawet jak nie będzie wolno. Kwestia wolnego wyboru. W końcu narkotyki wymyślił człowiek, więc muszą być dla ludzi. Pytanie tylko, czy ludzie umieją z nich korzystać?
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » czw kwie 17, 2008 5:44 pm

Jack, niekoniecznie, ale to nic nie znaczy. Bo czy umieją korzystać z alkoholu? Nie. Jest bardzo wielu alkoholików, z czego wynikają dramaty wielu rodzin. . A jednak alkohol bywa też wykwintnym trunkiem.
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » czw kwie 17, 2008 7:00 pm

Jak zalegalizują to wtedy nie będzie takiego brania na to np; jak miałes 16 lat szedłeś do sklepu po wódkę sprzedała Ci babka i byłeś zadowolony a teraz jak masz juz dowód to nie to samo ;-) choć w sumie mogli by to zalegalizować bo w sumie dobre to :P lepsze niż alkohol tak słyszałem :> :> :> :>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Post autor: Dzika_kotQa » pt kwie 18, 2008 1:10 pm

Nie :!: Chcecie żeby połowa Polaków trafiła do monaru :?: :?: :-/ :->

ODPOWIEDZ