... czym jest dla Was przyjaźń?

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
Awatar użytkownika
taka-ja-92
Gaduła
Gaduła
Posty: 234
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:29 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

... czym jest dla Was przyjaźń?

Post autor: taka-ja-92 » pn kwie 14, 2008 7:07 pm

no właśnie... kim jest dla Was przyjaciel ?
ale szczerze i tylko szczerze...
" ... And if You go
I wanna go with You
And if You die
I wanna die with You ... "

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn kwie 14, 2008 9:38 pm

Trudne pytanie. W przypadku przyjaźnie dziewczyny z chłopakiem trudno je pomylić z zakochaniem. Ale dla mnie to uczucie, które pomaga pójść do piekła z przyjacielem i być z tego powodu szczęśliwym. Tęsknić i cieszyć się z każdego zamienionego słowa.
Tak w całości to ciężko mi dokładnie powiedzieć, bo jak każde uczucie jest inaczej odczuwane przez każdego człowieka i inaczej każdy dla siebie je definiuje.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Gusia
Bywalec
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: śr lut 06, 2008 2:20 pm
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: Gusia » wt kwie 15, 2008 3:20 pm

Jeżeli mogę być szczera to moim zdaniem nie istnieje prawdziwa przyjaźń. Jeszcze nie poznałam dwóch osób które byłyby dla siebie prawdziwymi przyjaciółmi.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » wt kwie 15, 2008 5:32 pm

W sumie ja wierzę że są osoby które mogą być przyjaciółmi ale pomimo tego że mam kolegów z którymi wszystko robie to nie czuje już teraz nie że są moimi przyjaciółmi ... więc trudno mi coś o tym powiedzieć chciałbym się odnieść do jakieś sytuacji w życiu no ale nie mogę ... jakoś tak zauważyłem że jak ktoś potrzebuje pomocy to zwraca się do mnie i ja jakoś umiem odłożyć to co robię te ważne rzeczy by pogadać z tą osobą ale jak ja potrzebuje rozmowy to nikogo nie ma bo są zajęci ... i chyba najlepszym przyjacielem może być Twoja dziewczyna lub chłopak ...
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
taka-ja-92
Gaduła
Gaduła
Posty: 234
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:29 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: taka-ja-92 » wt kwie 15, 2008 6:04 pm

hmmm... dla każdego to co innego...
do niedawna wierzyłam w prawdziwą [ w każdym tego słowa znaczeniu ] przyjaźń...

ale nie dawno moja przyjaciółka zachowała się naprawdę nie ok.
dla przyjaciółki gotowa byłabym wskoczyć w ogień, a ona 'obrobiła mi dupę' z kolegą, który pokazał mi sms`y co do niego pisała...
tłumaczyła się to nerwy... głupie gadanie ^^
jednak u mnie w sercu blizna zostanie na zawsze. na zawsze.
i już nigdy nie odbuduje się 7 lat ... nigdy.

bo ja *szmatą* nie jestem... :-( ;(


ale dziękuję, za Wasze odpowiedzi;* naprawdę.
zdałam sobie sprawę, że prawdziwych przyjaciół policzę na palcach jednej ręki... choć 1000 osób się za nich uważa... pomóc pomogę, jednak gdy ja potrzebuję pomocy... nagle wszyscy są na 'zw' ... zresztą co ja będę mówić... kumacie^^
" ... And if You go
I wanna go with You
And if You die
I wanna die with You ... "

Awatar użytkownika
Dzika_kotQa
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 3:35 pm

Post autor: Dzika_kotQa » pt kwie 18, 2008 1:26 pm

Bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie :!:
Dla mnie teraz najlepszym przyjacielem jest mój chłopak... jakoś o koleżankach boję się tak powiedzieć ponieważ zawsze znajdzie się coś co mnie w nich irytuje... kiedyś myślałam że mam przyjaciółke ale ta jak znalazła sobie faceta to mnie centralnie olała. A co do przyjaźni między facetem a dziewczyną, owszem są takie ale często przeradzają się w miłość.

Awatar użytkownika
Sessifet
Bywalec
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Neverwhere.

Post autor: Sessifet » pt kwie 18, 2008 4:34 pm

Przyjaciel? Ktoś taki, do kogo mogę spokojnie przybiec z problemem i zapytać "co z tym ZROBIMY?". Ktoś taki, kto ma do mnie tyle zaufania, że robi to samo. Ktoś, kto nie mówi wiecznie o przyjaźni, tylko pokazuje ją czynami.
Mam kilku takich od lat. Oczywiście, było też wielu 'fałszywych', ale to nie znaczy, że prawdziwa przyjaźń nie istnieje.

Awatar użytkownika
gaska-89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 9:22 pm
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: gaska-89 » sob kwie 19, 2008 9:34 pm

hmm...przyjaźń to taka miłość bez skrzydeł. Przyjaciel to osoba która zawsze jest koło nas i nigdy nas nie zostawi. Nie ważne jest to ile mamy przyjaciół, ważne by byli prawdziwi. Bo przyjaciele są jak ciche anioły które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać..
..tam gdzie jest miłość tam łzy być muszą, bo kto kocha sercem ten cierpi duszą..

Awatar użytkownika
BlackSmile
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: wt lip 08, 2008 1:25 pm

Post autor: BlackSmile » wt lip 08, 2008 2:44 pm

Przyjaciel? Ktoś kto jest ze mną na dobre i na złe. Pomoże, pocieszy... Jest szczery i z którym mogę się dogadać bez słów ;)
`Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz...`
Obrazek

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » wt lip 08, 2008 4:08 pm

Przyjaźń jest dla mnie czymś ulotnym i nie trwałym... o. A przyjaciel... już nie wierzę w coś takiego ;) Wolę mieć kumpele niż osobę którą nazwę przyjaciółką, a potem się na niej przejadę.
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

ODPOWIEDZ