Ulubione książki.

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Kasiak

Ulubione książki.

Post autor: Kasiak » wt maja 23, 2006 8:24 am

Chyba nie mam ulubionej książki, za to mam kilka fajnych propozycji. Przynajmniej dla ludzi, którzy lubią czytać. Mi osobiście te książki przypadły do gustu, dlatego polecam do przeczytania.

„Pamiętniki Fanny Hill” oraz „Dalsze pamiętniki” autor Cleland John (główną postacią jest młoda kobieta, która z czasem pisania pamiętników dorasta. Widzimy jej życie i przeżywamy je razem z nią. Śmierć rodziców sprawia, że zostaje ona adoptowana i przymuszana do prostytucji. Jest jednak silną kobietą, która potrafi sobie radzić w najtrudniejszych chwilach).

„Matka” autor Maksim Gorki (główną bohaterką jest tyt. Matka. Siła matczynej miłości do dzieci – nietylko swoich, sprawia, że przeżywa ona drugie życie, życie jakim zawsze chciała żyć).

„Mały Książę” autor Antoine de Saint-Exupéry (przygody małego chłopca zamieszkującego odległą gwiazdę, który w poszukiwania miłości i przygody dociera na ziemię).

„Świat według Garpa” (opowieść o chłopcu wychowywanym przez samotną matkę – feministkę),
„Jednoroczna wdowa” (opis żony, w krajach greckich),
„Regulamin tłoczni win” (życie chłopca, który był pożyteczny. Wychowywał się w sierocińcu, a jego życie mimo to potrafiło być piękne), autor John Irving.


Opiszcie swoje ulubione książki, które polecilibyście innym.

MARDOK

Post autor: MARDOK » śr maja 24, 2006 1:13 pm

'' Kordian '' , '' Dziady'' - ostatnimi czasy w ich bohaterach odnajduje najwiecej cech ktore tez charakteryzuja mnie ... szczegolnie w Kordianie ...

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw maja 25, 2006 6:30 am

? a co takiego odnalazłeś w nim co cechuje ciebie? Ból istnienia, chęć zmienienia świata bez pomocy innych?

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw maja 25, 2006 9:05 am

?? to zaczyna się robić interesujące. Może to jakaś epidemia pomaturalna? A w jaki spsoób sie upodabniacie?

Cat

Post autor: Cat » czw maja 25, 2006 5:59 pm

a ja tam wole książki ze świata "forgottem realsm", i o gólnie fatasy, no i mam za sobą kilka książek Kinga i nie żałuje że je przeczytałem:)
a z lektór to najbardziej podobał mi się "Potop" i odziwo trafił mi sie na maturze :mrgreen: jak by tego było mało temat z ustnej miałem też o sarmatach więc matura ułożona idealnie podemnie:)
pozdrawiam

DesertFox

Post autor: DesertFox » czw maja 25, 2006 6:59 pm

Infraterie Geht an pol. Piechota Atakuje. Poradnik taktyczny autorstwa najwybitniejszego stratega XX wieku Erwina Rommla znanego również jako Lis Pustyni...czytałem chyba 10 razy...sprawdza się w bitwach polowych a często bawimy sie w takie rzeczy :D

MARDOK

Post autor: MARDOK » sob maja 27, 2006 2:19 pm

Strzal w 10 Kasiak - to chyba Weltschmertz, ale w zadnym wypadku ni jest to epidemia pomaturalna ... świat tez chcialem zmienic w jakis tam sposob, ale to mnie przerasta, te na pozór banalne sprawy ... rodzina, przyjaciele ... wiara ... jestem przewrazliwiony jak mlody Kordian - '' nuda egzystencjalna '' ...

kirke

Post autor: kirke » pt cze 16, 2006 6:12 pm

Heh....
"z budy,czyli spuścić ucznia z łańcucha" Chętkowski Dariusz

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » sob cze 17, 2006 7:41 pm

Wiele tego:
Trylogia Tolkiena + Silimarilion i Hobbit
Trylogia Sienkiewicza
"Najgorszy" Łysiaka
"Powstanie44" Normana Daviesa
Poczet Cesarzy Rzymskich Krawczuka
Seria "Historyczne Bitwy" z Belony (dotyczące bitew do XX wieku)
Trylogia o Aleksandrze Macedońskim Marfiendiego
Mika Waltari: Mikael, Trylogia Rzymska i Czarny Anioł
Cała twórczość Christiana Jacq
Laurence Rees: Naziści - Ostrzeżenie Historii, Hitler i Stalin - Wojna Stulecia oraz Auschwitz - Naziści i "Ostateczne Rozwiązanie"
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

kirke

Post autor: kirke » sob cze 17, 2006 7:43 pm

"stowarzyszenie umarłych poetów" Kleinbaum
" milczenie owiec" (zapomniałam autora,ale napisał też "Czarną niedzielę")

ODPOWIEDZ