czy pisanie z błedami jest cool?

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
obaleo

czy pisanie z błedami jest cool?

Post autor: obaleo » pt sie 17, 2007 7:25 am

Mnie się tak nie wydaje, dlatego postanowiłem wydać nieformalną wojnę piszącym niepoprawnie. Nie chodzi o to, żeby się czepiać do kazdej literówki, ale jak widzę, a ostanio widziałem, "kóra" albo "kóla" to mi ręce opadają. Wpisujcie, jakie jest wasze zdanie

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » pt sie 17, 2007 8:36 am

Popieram, jak ktoś masowo pisze z błędami ortograficznymi no to sorry, może zamiast siedzieć przed kompem powinien poczytać słownik ortograficzny? Rozumiem - może być dysleksja, ale czy tak trudno napisany post wkleić załóżmy do worda?

barbie

Post autor: barbie » pt sie 17, 2007 8:52 am

jest teraz nowa wersja firefoxa, ktora podkresla bledy w edytorze tekstu, takze juz nawwt word nie jest potrzebny...

jagód

Post autor: jagód » pt sie 17, 2007 12:29 pm

szlag trafia za każdym razem, gdy się widzi :
"przecierz" "któży" "ktury" itp

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » pt sie 17, 2007 2:33 pm

Ja mam firefox'a, który mi podkreśla błędy, co jest bardzo wygodne ;D Naprawdę denerwuje mnie jak widzę np. na forum posta, którego ciężko jest zrozumieć, bo roi się w nim od literówek, błędów i jeszcze ktoś nie pisze z polskimi literami ;]

DoNotBlink

Post autor: DoNotBlink » sob sie 18, 2007 2:31 pm

Mnie się odechciewa czytać coś, co jest naszpikowane blędami. Czasem jak trafię na taki tekst, to zastanawiam się, czy ktoś sobie jaj nie robi - bo jeśli nie, to naprawdę aż strach.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob sie 18, 2007 4:51 pm

a MnIe Śe oDeHcIeWa CyTaCi TaKiE PżeMoNdŻałE wYpOwJeDzI :mrgreen:
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » sob sie 18, 2007 7:05 pm

Sol pisze:a MnIe Śe oDeHcIeWa CyTaCi TaKiE PżeMoNdŻałE wYpOwJeDzI :mrgreen:
aLe O cIo ChOdZi?????????????????????? :))))))))))))))))))))))))))

nie_chcę

Post autor: nie_chcę » ndz sie 19, 2007 1:41 pm

Trudno się nie zgodzić - ortografia w sieci to zgroza. Ale niestety, choć przeglądarki z wbudowanym słownikiem są użyteczne, nie zastąpią pracy ze słownikiem. Trzeba się ortografii uczyć i tyle. A piszącym z błędami trzeba zwracać uwagę

barbie

Post autor: barbie » ndz sie 19, 2007 1:56 pm

ortografię trza brać od podstaw.
ja na małe byczki nie zwracam uwagi, każdemu się zdarza. ale w stosunku do osób ,które robią je notorycznie jestem czepialska.

ODPOWIEDZ