Postęp cywilizacji

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Postęp cywilizacji

Post autor: pawel1990 » sob cze 02, 2007 11:44 am

Jak widzicie przyszłość ludzkiej cywilizacji, jakie według was są najwieksze zagrożenia związane z postępem ludzkiej cywilizacji? Według mnie największym zagrożeniam może być zanieczyszczenie środowiska, zachwianie równowagi w systemie, powinniśmy przyhamować trochę masową produkcje, eksploatujemy ogromne ilości surowców, których duża część w niekontrolowany sposób wnika do ekosystemu. Prawdopodobnie masowa produkcja napodka za kilkadziesiąt lat granice w postaci wytrzymałości środowiska, co poskutkuje wielka katastrofa. Drugim problemem jest są moim zdaniem konflikty kulturowe pomiędzy bogatymi a biednym, ktore mają podloze gospodarcze. Moim zdaniem w obecnych poziomie naszej cywilizacji Człowiek musi wystąpić w roli strażnika równowagi ekologiczno – społecznej. MNyśle że jeśli się nie ogarniemy(choć już jest zapóźno) to dojdzie do wielkiej zagłady ludzkości a nawet całego życia na ziemi w wyniku katastrofy ekologicznej lub nie do końca świadomej autodestrukcji człowieka poprzez wojne i terroryzm
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 11:49 am przez pawel1990, łącznie zmieniany 2 razy.

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » sob cze 02, 2007 1:52 pm

pawel1990 yeah podoba mi sie twój av :D

Żeby zaoszczędzić taki surowiec jak np. węgiel, który się odtwarza miliony lat można wybudować elektrownię atomową. Ale to nie takie proste. Jeśli węgiel nie będzie już potrzebny na taką dużą skalę będą zamykać kopalnie w których pracuje tylu ludzi. Zaoszczędzamy surowiec, ale zwiększamy bezrobocie. Trudno to wszystko pogodzić.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz wrz 16, 2007 4:50 pm

Podobno wejście do UE to był dla Polski gigantyczny skok cywilizacyjny. Chyba go przespałem, więc nie wiem czy był to skok wzwyż, w dal czy o tyczce. Żadne katastrofy ekologiczne się nie wydarzyły ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Post autor: Quisiera-me » wt wrz 18, 2007 8:16 pm

pawel1990 pisze:Podobno wejście do UE to był dla Polski gigantyczny skok cywilizacyjny. Chyba go przespałem, więc nie wiem czy był to skok wzwyż, w dal czy o tyczce. Żadne katastrofy ekologiczne się nie wydarzyły
ale jeśli tak dalej będzie to się wydarzą..

tez myśle, że środowisko jest zanieczyszczane coraz bardziej i nikt nie zdaje sobie z tego sprawy...
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

nitka_17

Post autor: nitka_17 » sob wrz 22, 2007 11:48 am

No jest i tego ukryć się nie da. Nie wiem czy nikt sobie nie zdaje sprawy, dużo osób walczy o środowisko, ale to i tak wszystko na marne, bo znacznie więcej jest tych którzy zanieczyszczają od tych którzy przeciwdziałają.

blondynka?

Post autor: blondynka? » pn wrz 24, 2007 2:18 pm

Quisiera-me pisze:
pawel1990 pisze:Podobno wejście do UE to był dla Polski gigantyczny skok cywilizacyjny. Chyba go przespałem, więc nie wiem czy był to skok wzwyż, w dal czy o tyczce. Żadne katastrofy ekologiczne się nie wydarzyły
ale jeśli tak dalej będzie to się wydarzą..

tez myśle, że środowisko jest zanieczyszczane coraz bardziej i nikt nie zdaje sobie z tego sprawy...
Wladze, nie tylko Polski ale i wszystkich innych krajow, zaczna sie martwic wtedy gdy zdazy sie jakas kleska lub bedzie bardzo blisko do niej... Mowi sie, ze jak chcemy miec czysty swiat itd. to musimy zaczac zmieniac go od siebie, ale tak naprawde to wiekszosci to wisi.... Wiekszosc mysli o sobie, a nie o tym jak beda zyly kolejne pokolenia... No ale coz taka smutna prawda...

ODPOWIEDZ