Lśnienie

Premiery kinowe, wasze recenzje, jakie filmy naprawde warto oglądnąć? Możesz tu podzielić sie wrażeniami, spostrzeżeniami, ocenić filmy...
skeyd

Lśnienie

Post autor: skeyd » sob sty 20, 2007 2:09 pm

Wczoraj oglądałam na tvn film z napisami. Tytuł jak w temacie. W programie telewizyjnym cytuję "Jest to jedno z najdoskonalszych dzieł w historii filmowego horroru i jeden z najbardziej przerażających obrazów, jaki kiedykolwiek nakręcono". Owszem film był naprawdę dobry, tylko ten "przerażający obraz". Były momenty takie, że dreszczyk przechodził, ale żebym się jakoś szczególnie bała to nie powiem. ;-) Jakie są Wasze odczucia na temat tego filmu?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob sty 20, 2007 2:18 pm

skeyd pisze:Jakie są Wasze odczucia na temat tego filmu?
Dla mnie rewelacja. Jedna z najlepszych kreacji Jacka Nicholsona. Jego mania i psychopatyczność chyba nie mają porównania w światowym kinie. Istna perełka.

Horror który nie bazuje na upiornych twarzach, ale gra na emocjach i psychice widza. Jedne z mocniejszych scen to choćby ta wktórej mały chłopczyk wyjeżdżając zza rogu korytarza natyka się na dwie dziewczynki.

Równie dobra jest scena w łazience z nagą kobietą.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

greenka

Post autor: greenka » ndz sty 21, 2007 9:51 am

To jeden z niewielu horrorów, który mogłabym oglądać wielokrotnie i za każdym razem wydaje mi się tak samo interesujący. Połączenie twórczości Kinga i talentu reżyserskiego Kubricka zaowocowało jednym z najlepszych filmów grozy.
Genialne budowanie atmosfery, które rozpoczyna się już od samego początku. Świetne krajobrazy, hipnotyzujące ujęcia i jedno z najlepszych filmowych wcieleń Jacka Nicholsona.

Mój ulubiony moment- hektolitry spływającej po schodach krwi- naprawdę świetnie zrobione.

Herr.S

Post autor: Herr.S » pt maja 04, 2007 7:49 am

Dla to mnie jedno z największych arcydzieł jakie kiedykolwiek wyszło.
Sol pisze:Horror który nie bazuje na upiornych twarzach, ale gra na emocjach i psychice widza.
Na tym właśnie bazuje fenomen tego filmu.

Karolinqa_

Post autor: Karolinqa_ » pt sie 10, 2007 2:15 pm

Oglądałam i uważam, że film kąpletna klapa;/ Nic strzasznego i strasznie sie przedłużają niektóre sytuacje, że idzie zasnąć... Nie polecam ;/

barbie

Post autor: barbie » pt sie 10, 2007 2:26 pm

a ja oglądałam i jestem pod wrażeniem. Stanley Kubrick robił świetne filmy. POLECAM
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 2:27 pm przez barbie, łącznie zmieniany 1 raz.

ellis

Post autor: ellis » ndz wrz 16, 2007 10:17 am

jeden z moich ulubionych filmów...
genialny klimat...
Jack Nicholson wypadł świetnie...
jak biegał z siekierą...
ta jego mina, cała ta psychopatyczność ^^

a no i:
" Kotku, ja Ci nie zrobię krzywdy. Ja Ci po prostu rozwalę łeb. "

barbie

Post autor: barbie » ndz wrz 16, 2007 10:28 am

albo to: "przecież mówi, że w telewizji" czy jakoś tak. i tak, ten jego psychopatyczny błysk w oku... brrrrr

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob kwie 17, 2010 11:07 am

Świetny film, szkoda, że ostatnio rzadko go puszczają :]

Awatar użytkownika
Ruda
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 1:49 pm

Post autor: Ruda » ndz kwie 18, 2010 11:50 am

hmm.. ja go nie oglądałam.
Ale to pewnie powodem jest fakt, że mam awersję do horrorów.

ODPOWIEDZ