Umarła z głodu na wybiegu

Wiadomości ze świata. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń ze świata.
grim_reaper

Umarła z głodu na wybiegu

Post autor: grim_reaper » sob sie 12, 2006 5:07 pm

To był pierwszy występ Luise Ramos na pokazie mody w hotelu w Montevideo. O godzinie 20 przeszła po wybiegu jako pierwsza w szeregu dziewcząt prezentujących suknie wieczorowe. Zaraz potem straciła świadomość w przebieralni. Inne modelki sądziły, że zemdlała. To widocznie dla nich normalna sytuacja w pracy, bo nie wezwały nawet pomocy dla swojej koleżanki. Kiedy na miejsce przybyli wreszcie ratownicy, nie zdołali już ocucić 22-letniej dziewczyny.

Jak się okazuje, Luise Ramos głodziła się przez tygodnie przed pokazem.

Od kiedy dowiedziała się, że weźmie udział w pokazie, w zasadzie nic nie jadła - mówi jej ojciec. Piła tylko Colę Light, ale nie jadła.

Szybko traciła wagę - z 62 kilogramów schudła do zaledwie 50. Niestety rodzina nie była w stanie powstrzymać jej od głodzenia się. Marzenie o karierze modelki było silniejsze. Najsmutniejsze, że ta tragedia to nie tylko wina nierozsądnej Luise, ale także (a może nawet bardziej) otoczenia i branży w której chciała zaistnieć.

Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich dziewczyn marzących o karierze modelki. Żadne pieniądze ani sława nie są warte zdrowia.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob sie 12, 2006 8:17 pm

Jak się okazuje głupota zabija. A ja myślałem, że dziewczyna w wieku 22 lat to już raczej mądra osoba. Myliłem się.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

kirke

Post autor: kirke » ndz sie 13, 2006 7:27 am

okropne acz często spotykane.... one wszystkie się głodzą.... czasem myślę,że powinni zabronić tego zawodu.... dlaczego nie wrócimy do renesansu(albo baroku, nie pamiętam dokładnie), gdzie puszyste było piękne

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz sie 13, 2006 5:51 pm

Wiecie może od razu puszyste to nie, ale te modelki mogłyby być grubsze, przez co kształty miałyby bardziej okrągłe i seksowne. Nie każdy lubi wieszaki.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

kirke

Post autor: kirke » ndz sie 13, 2006 6:05 pm

Sol pisze:Wiecie może od razu puszyste to nie, ale te modelki mogłyby być grubsze, przez co kształty miałyby bardziej okrągłe i seksowne.
ja się przy nich czuję kategorycznie puszysta... :-(
Sol pisze:Nie każdy lubi wieszaki.
właściwie to nigdy nie słyszałam,żeby jakikolwiek mężczyzna stwierdzał,że lubi jak to ładnie nazwałeś "wieszaki", jak to jest :?:

poza tym temat jest nieodpowiedni, ona zeszła z wybiegu... była w przebieralni (wiem- czepiam się)

Kasiak

Post autor: Kasiak » ndz sie 13, 2006 7:28 pm

Moim zdaniem to nie jest piękne, kiedy widać wystające łopatki i kiedy wszystko na nich wisi.
Ja wolę jak modelka jest zgrabna i widac kawał miesa a nie same kości.
To jest jak wystawianie na pokaz wychudzonych klaczy a nie ładnych modelek.

Współczuję tej dziewczynie, że była otoczona takimi kretynkami, bo gdyby jej pomogły to może by przeżyła. Nie rozumiem tych osób. Nie pomogły jej bo była konkurencja i chiały ją wygryźć.
Nie rozumiem jak można się głodzić dla takiego głupiego pokazu. Rozumiem, że to jest praca i trzeba się przyszykować...no ale jak można być tak głupim i tak się głodzić, skoro chyba ma sie poczucie jakie moga być konsekwencje głodzenia się na przymus.

grim_reaper

Post autor: grim_reaper » ndz sie 13, 2006 8:15 pm

kirke pisze:poza tym temat jest nieodpowiedni, ona zeszła z wybiegu... była w przebieralni
Gazety zawsze próbują "przyciągnąć" tytułem, tutaj też trzeba "przyciągać" nazwą tematu :mrgreen:

ET

Post autor: ET » pn sie 14, 2006 3:59 am

Smutna historia. Ale nie ma co się dziwić, że dochodzi do takich sytuacji. Presja całego środowiska sprawia, że dziewczyny ładne i szczupłe pragną osiągnąć ideał....
I płacą za to straszliwą cenę.
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 7:59 am przez ET, łącznie zmieniany 1 raz.

Bluebird

Post autor: Bluebird » pn sie 14, 2006 9:20 am

Obawiam się, że to nie będzie żadna przestroga.
Głupie, głodzące się dziewuchy i tak pozostaną głupie. Śmierc modelki z głodu im mózgów nie przywróci, poza tym - one myślą, że ich to nie dotyczy.

katglu17

Post autor: katglu17 » pn sie 14, 2006 3:06 pm

To jest okropne. dziewczyny które maja szanse na zawod modelki zagladzaja sie... w tym przypadku na śmierć dla mnie to jest nie normalne.
grim_reaper pisze:Inne modelki sądziły, że zemdlała. To widocznie dla nich normalna sytuacja w pracy, bo nie wezwały nawet pomocy dla swojej koleżanki.
Nawet kiedy myslaly ze zemdlała powinni wezwac pomoc

ODPOWIEDZ