Tajemnicze organizacje, teorie spiskowe, koniec świata

Wszystko co jest związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi, NOL, a także ze spiskową teorią dziejów. Możesz tu zamieścić swoje doświadczenia, sugestie, a także linki do ciekawych stron o tej tematyce.
Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Tajemnicze organizacje, teorie spiskowe, koniec świata

Post autor: pawel1990 » śr lip 19, 2006 8:41 am

Chciałbym wywołać dyskuse na temat zagadek ludzkości. Mam na myśli te wszystkie tajemne organizace,ingerencja obcych cywilizacji w ewolucje ludzi, teoria końca świata. Od lat bardzo popularna jest teoria dotycząca tzw. Zakonu Inluminatów - grupa najbardziej wpływowych osób, żekomo rządząca światem, posądzana o kontakty z obcymi cywilizacjami itd. nie będę się rozpisywał, bo to temat dość zawiły i obszerny.

Licze na jakieś ciekawe posty

Chciałbym sie dowiedzieć , co Wy myślice o teoriach spiskowych, czy warto w nie wierzyć i jak myślicie "czy coś w tym jest".
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2006 7:38 am przez pawel1990, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr lip 19, 2006 10:03 am

pawel1990 pisze:Zakonu Inluminatów
Widzę, że pan Brown znowu namieszał w głowie ;-)

Ingerencja obcych cywilizacji - np. koła w zbożu, dla mnie to jedna wielka ściema. Dalej piramidy - największa zagadka ludzkości. To że są jakoś tam turbo proporcjonalne, jeszcze nic nie znaczy i zarazem znaczy wszystko. Niby za dawnych czasów było wielu myślicieli i geniuszy, ale nie jestem pewien, czy potrafiliby wybudować niemal doskonałe piramidy. Chociaż wziąwszy pod uwagę metody mumifikacji zwłok (które całkiem nieźle zachowały się do dzisiejszych czasów!) zaczynam wątpić w ich nieporadność... (cały czas mowa o starożytnym egipcie). I znowu ten ich politeizm, fakt sporo mataczy i wizjonerów przez świat się przekulało, ale z drugiej strony może jednak doszło do jakichś ingerencji i to właśnie starożytni wierzyli w obce cywilizacje..? Keine ahnung
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2006 7:40 am przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

kirke

Post autor: kirke » śr lip 19, 2006 10:08 am

xTrollx pisze:
pawel1990 pisze: Zakonu Inluminatów
Widzę, że pan Brown znowu namieszał w głowie ;-)
hehehehe powinni jednak cenzurować dostęp do literatury dzieciakom :mrgreen:

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » pt lip 21, 2006 6:32 am

Ten tekst niebył napisany pod wpływem ksiązki Browna, poprostu jest to dosć popularny temat ostatnio

kirke

Post autor: kirke » pt lip 21, 2006 9:56 am

pawel1990 pisze:Ten tekst niebył napisany pod wpływem ksiązki Browna, poprostu jest to dosć popularny temat ostatnio
dlatego,że Brown napisał książkę...
a ostatnio byłam sobie w księgarni w poszukawianiu... zresztą nieważne...
byłam sobie w księgarni a tam kilka półek książek o tytuałach związanych ze Świętym Graalem, Marią Magdaleną, Templariuszami, zaprzeczeń 'Kodu' też było trochu... i kilka śledztw dziennikarskich na ten temat..
dzięki Brownowi jest tak głośno :-/

ant

Post autor: ant » pt lip 21, 2006 9:59 am

Teoria końca świata, czyli popularny rok 2012 bardzo mnie ciekawi. Myślę że bynajmniej nie będzie to jakiś wyniszczający kataklizm, ale w tym roku człowiek wejdzie w stan wyższej świadomości .

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pt lip 21, 2006 9:59 am

Piramidy to ciekawy temat. I ja osobiście nie wierzę, że te kilka tysięcy lat wcześniej na Ziemię przyleciało UFO, powiedziało starożytnym, jak się buduje piramidy, jakie mają mieć wymiary, itp.

Po prostu ich cywilizacja stała na wysokim poziomie. Patrzyli w gwiazdy, dokonywali obliczeń i wyciągali wnioski. Przecież podstawy matemtyki pochodzą ze starożytności... .
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » pt lip 21, 2006 10:11 am

Co do piramid to ja też w te bajki o kosmitach to niewierze i całkowicie sie z toba zgadzam Sol. Ciekawa jest też historia tych piktogarmów na pustyni w ameryce południowej, takie ogromne i skomplikowane wzory na ogromnym obszarze. Interesuje mnie jak powstał, jest na ten tamat wiele teroii, ale wole raczej racjonalne argumety, bo w kontakty Inków z obcymi to raczej nie wierze.
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2006 7:42 am przez pawel1990, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » pt lip 21, 2006 10:22 am

Ja zarzuciłem zajmowanie się takimi rzeczami 3 lata temu. Są ciekawsze i bardziej użyteczne sprawy niż zajmowanie się bajeczkami.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » pt lip 21, 2006 10:45 am

Wiesz to niesą jakiś bajeczki, kultura starożytności ma jeszcze wiele nie odkrytych przez nas zagadek, które mogą mieć wiele wspólnego z dzisiejsza rzeczywistośćią.
Odkrycie tych zagadek może nam pomóc rozwiązać problemy dzisiejszego świata, wiadomo ze te "dziwne teorie" są wynikem różnej interpretacji powiązanych ze soba zdarzeń(np.koniec kalendarza majów i zaćmienie słońca w 2012 - mozna to róznie interpretować), ale napewno historie starożtytnych niosą ze sobą wiele cennych informacji dla przyszłych pokoleń.

ODPOWIEDZ