Bezdomni

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Bezdomni

Post autor: Fusa_20 » śr lut 04, 2009 6:55 pm

Jaki jest wasz stosunek do bezdomnych, czy ofiarowalibyście pomoc takiej osobie gdyby zaistniala taka potrzeba? czy raczej jestescie na ten temat obojętni?
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » śr lut 04, 2009 8:38 pm

Pomagac trzeba. Czasem przed supermarketem rodzice daja cos do jedzenia jakiemus bezdomjnemu. Innym dobrym sposobem sa organizacje. Nie nalezy dawac pieniedzy "na chleb", bo w wiekszosci przypadkow pojda one na wodke itp.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » śr lut 04, 2009 9:00 pm

Jest problem, z którym styka sie każdy ale z pomocą bywa różnie... :-|
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » śr lut 04, 2009 9:06 pm

Fusa_20, ludzi przytlacza zlo. I mysla, ze jest tyle spraw, ze ich cegielka i tak nic nie zmieni. Ale z cegielek buduje sie domy i mury...

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » śr lut 04, 2009 9:11 pm

Za mało jest ludzi, którzy interesują się takimi ludźmi, jeżeli każdy wychodzi z założenia, że zło jest przytłaczające to dobro jest zawsze na pozycji Przegranego głupca z czym stanowczo się nie zgadzam...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Quater
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: pt sty 23, 2009 8:04 pm

Post autor: Quater » czw lut 05, 2009 6:19 am

Według mnie jeśli jest taki bezdomny to można mu dać jakieś jedzenie byle nie kasę. Ja spotkałem się z przypadkiem że poszedł do mnie koleś w barze i prosił o pieniądze na jedzenie, to powiedziałem że niech powie co chce to mu kupię to koleś spojrzał się na mnie dziwnie i poszedł. Tak samo u nas pod marketem stoją cyganie i żebrają, a najlepsze to że potem wstają jakby nic wsiadają do samochodu i jadą do najdrożej restauracji na obiad.
Dlatego straciłem chęć pomagania tym "bezdomnym".
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » czw lut 05, 2009 10:19 am

Quater pisze:Tak samo u nas pod marketem stoją cyganie i żebrają, a najlepsze to że potem wstają jakby nic wsiadają do samochodu i jadą do najdrożej restauracji na obiad.
Dlatego straciłem chęć pomagania tym "bezdomnym".
nigdy nie wiadomo kto tak naprawdę jest potrzebujący ale jeżeli z góry będziemy zakładać, że to na pewno na alkohol lub, że wyda na coś zupełnie innego, to pomaganie mija się z celem... Chociaż niektorzy licza na takich łatwowiernych i dobrodusznych ludzi. U mnie najwięcej pod kościołem sie zbiera takich ludzi, przez całą niedzielę potrafią stać... :-|
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » czw lut 05, 2009 12:28 pm

Fusa_20 pisze:że to na pewno na alkohol lub, że wyda na coś zupełnie innego,
Nie na pewno, ale w wiekszosci.

Awatar użytkownika
DreamerDream
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 09, 2009 7:18 pm
Lokalizacja: Z nieba

Post autor: DreamerDream » pn lut 09, 2009 7:31 pm

Dla niektórych ludzi to zajecie. Coś w rodzaju hobby. Nie mają co robić więc udają żebraków stad to wiem, bo mam znajomego co tak z nudów udaje.

A tak w ogóle to zazwyczaj z tym pomaganiem jest tak:

Nikogo to nieobchodzi, każdy ma ich gdzieś, każdy sobie myśli, że mogli sie uczyć.
Ci ludzie zazwyczaj wydają kase nie na najważniejsze potrzeby, tylko na przyjemności.
(To tak jakby palący miał rzucić z przyjemności palenia (niedotyczy organizmu!))

///Edit by Hooy: Ort.
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 7:06 pm przez DreamerDream, łącznie zmieniany 4 razy.
Marzenia są dla frajerów M.S

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob lut 21, 2009 7:08 pm

DreamerDream, odróżniaj żuli od bezdomnych, ktorym sie naprawde nie ulozylo.
DreamerDream pisze:Nikogo to nieobchodzi, każdy ma ich gdzieś, każdy sobie myśli, że mogli sie uczyć.
Po setkach organizacji charytatywnych, zbiorek, noclegowni, stolowek, widac co innego ^^.

ODPOWIEDZ