Galeria, album.

Regulamin. Ważne informacje od administratorów, moderatorów - zmiany w funkcjonowaniu forum, zmany ustawień...
Kasiak

Post autor: Kasiak » wt cze 06, 2006 6:30 am

Tak...niech moderatorzy decydują o wstawieniu..zdjęcia...bedziemy pobierać opłaty :-P żarcik. Dla mnie pomysł jest niezbyt interesujący. Przytakuję zdaniu xTrollx, że jeśli już ktoś daje zdjęcie na forum, to jest pewnien, że może kazdy je oglądnąć.

Nelly

Post autor: Nelly » wt cze 06, 2006 12:09 pm

xTrollx pisze:Bo myslales pewnie o osobach zamieszczających fotke? :P
[glow=cyan]Mhm, cały czas o nich myśle.[/glow]
xTrollx pisze:No ale też nikt nie każe ich nikomu zamieszczac,
[glow=cyan]Tego nie powiedziałem.[/glow]
xTrollx pisze: a jak juz zamieszczają, to co za roznica czy przejrzy to 90% forum i moderator,
[glow=cyan]i 100 % niezarejestrowanych... Skąd ta pewność, że odrazu wszyscy powstawiają swoje foty?[/glow]
xTrollx pisze:czy 90% co natrafi na ten temat...?
[glow=cyan]Nie temat, tylko subforum, więc raczej rzuci się w oczy.[/glow]
xTrollx pisze:Poza tym bez sensu jest, że np. ja nie zamieszczajac swojej foty nie mogę przejrzeć reszty.
[glow=cyan]No to raczej nie fair wobec tego co wstawił tam swoją fote. Ty możesz sobie popatrzyć na niego, a on na ciebie nie? Równie dobrze mógłby wstawić te zdjęcia na serwis Fotka.pl. Zresztą to też chwyt, żeby skusić ciekawskich do dołączenia - tak to kilka osób wrzuci foty i reszta tylko z ciekawości wejdzie, żeby sobie pooglądać.[/glow]

Kasiak

Post autor: Kasiak » wt cze 06, 2006 12:48 pm

może i masz rację...ale jestem ciekawa czy jeśli ten pomysł przeszedł by przez administratorów i moderatorów, to czy dużo osób da swoja fotkę. Było juz kilka podejśc i fote dały 2 lub 3 osoby.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt cze 06, 2006 1:27 pm

zawsze mozna subforum ukryc przed niezarejestrowanymi. A w sytuacji, gdy np. ktos nie posiada zdjecia, np. jest po formacie dysku, i nie moze go umiescic, dlatego nie moze obejrzec innych?? To chyba normalne, że jak ktoś umieszcza zdjęcia, to do wglądu dla wszystkich forumowiczów i się z tym liczy, jezeli nie to nie umieszcza, a jak ktoś nie chce albo nie może, to nie widze powodu czemu utrudniać mu przeglądanie innych zdjec; w przeciwnym razie zrobi się jedna wielka sympatia ;]
Takie rygory niczego nie ułatwią, bo rownie dobrze mogę utworzyć nowe konto o nazwie lolitka, wstawic zdjecie kumpeli i tak czy tak się do zdjęć dostanę ;]

Nelly

Post autor: Nelly » wt cze 06, 2006 3:19 pm

xTrollx pisze:zawsze mozna subforum ukryc przed niezarejestrowanymi.
[glow=cyan]Można.[/glow]
xTrollx pisze:A w sytuacji, gdy np. ktos nie posiada zdjecia, np. jest po formacie dysku, i nie moze go umiescic, dlatego nie moze obejrzec innych??
[glow=cyan]Bywa... Skraje przypadki.[/glow]
xTrollx pisze:To chyba normalne, że jak ktoś umieszcza zdjęcia, to do wglądu dla wszystkich forumowiczów i się z tym liczy, jezeli nie to nie umieszcza,
[glow=cyan]Równie dobrze zamiast tej całej galerii można po prostu włączyć prywatne galerie na forum i na jedno wyjdzie.[/glow]
xTrollx pisze:a jak ktoś nie chce albo nie może, to nie widze powodu czemu utrudniać mu przeglądanie innych zdjec;
[glow=cyan]Jak ktoś nie chce - to sie nie bawi, a w dzisiejszych czasach raczej nie da się 'nie móc'. Ew. może poprosić daną osobe osobiście o fote.[/glow]
xTrollx pisze:Takie rygory niczego nie ułatwią, bo rownie dobrze mogę utworzyć nowe konto o nazwie lolitka, wstawic zdjecie kumpeli i tak czy tak się do zdjęć dostanę ;]
[glow=cyan]Nie wszyscy mają zmienne IP... Ostatecznie nie wszystkim też chciałoby się rejestrować nowym nickiem i kontaktować z moderatorem, żeby obejrzeć zdjęcia.[/glow]

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt cze 06, 2006 3:45 pm

fakt, jest inne rozwiązanie, mozna wyslac ze swojego konta cudze zdjęcie ;] wtedy nie ma problemu ;] A btw. po co komu zmienne IP?? przeciez konta są sprawdzane tylko pod kątem e-maila przy rejestracji, czy nie ma takiego samego, myslisz ze adminowi bedzie chcialo się porownywac setki kont ;]

Jakkolwiek nie będzie, foty i tak wszyscy zobaczyc mogą; tylko mam jedno pytanie, po co wprowadzac tyle zmian, skoro ok. 5 userów doda foty? ;]

Nelly

Post autor: Nelly » wt cze 06, 2006 4:28 pm

xTrollx pisze:A btw. po co komu zmienne IP?? przeciez konta są sprawdzane tylko pod kątem e-maila przy rejestracji
[glow=cyan]Jaki to problem dla moderującego galerie wejść w zakładke 'Użytkownicy korzystający z tego IP'?[/glow]
xTrollx pisze: tylko mam jedno pytanie, po co wprowadzac tyle zmian, skoro ok. 5 userów doda foty? ;]
[glow=cyan]Jak już mówiłem - zawsze można włączyć prywatne galerie.[/glow]

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt cze 06, 2006 5:07 pm

Nelly pisze:Jaki to problem dla moderującego galerie wejść w zakładke 'Użytkownicy korzystający z tego IP'?
Duży i to bynajmniej nie z jednego powodu.
1. zakładka o takiej nazwie nie istnieje na forum phpbb by przemo
2. tylko admin albo jadmin ma do takich opcji dostep
3. mozna jedynie wyszukac uzytkownika po IP (seeker), a to przyda się tylko jesli podejrzewamy jakiegos usera i mamy nr IP ;]
Nelly pisze:Jak już mówiłem - zawsze można włączyć prywatne galerie.
sory, nie slyszalem, moze dlatego, ze mam sluchawki na uszach ;]
Nie rozumiem sensu tego stwierdzenia, skoro album wraz z galeriami prywatnymi istnieje juz od jakiegos czasu na forum...

Nelly

Post autor: Nelly » wt cze 06, 2006 5:23 pm

xTrollx pisze:Duży i to bynajmniej nie z jednego powodu.
1. zakładka o takiej nazwie nie istnieje na forum phpbb by przemo
2. tylko admin albo jadmin ma do takich opcji dostep
3. mozna jedynie wyszukac uzytkownika po IP (seeker), a to przyda się tylko jesli podejrzewamy jakiegos usera i mamy nr IP ;]
[glow=cyan]Możemy tę hipoteze omówić na GyGy.[/glow]
xTrollx pisze:album wraz z galeriami prywatnymi istnieje juz od jakiegos czasu na forum...
[glow=cyan]Racja. Skoro odrzucono pomysł o galerii z ograniczonym dostępem to chyba proponuje eod o niej.[/glow]

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt cze 06, 2006 5:26 pm

ale będzie trzeba utworzyć nową grupe, jesli dostęp ma zostac ograniczony ;]

co do zakładki, proponuję PW pzdr

ODPOWIEDZ