matura z anglika

Dyskusja dotycząca szkoły.
Awatar użytkownika
joanne91
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 26, 2009 10:48 am

matura z anglika

Post autor: joanne91 » pt lis 27, 2009 9:27 am

Hej, przygotowujecie się z jakiś dodatkowych książek do matury?
Ja kupiłam Angielski - Repetytorium leksykalno-tematyczne (tak się dokładnie nazywa, wydawnictwo Edgard, zdaje się). Jest fajne, bo jest przejrzyste, podzielone na rozdziały tematyczne, ćwiczenia są całkiem przyjemne (czasem na zasadzie zagadek - te najchętniej zrobiłabym od razu wszystkie) i są do nich dołączone rozwiązania na końcu książki. No i jest dołączona płytka z nagraniami zamieszczonych w książce tekstów - można sobie poćwiczyć rozumienie ze słuchu.
A wy z czego korzystacie?

Awatar użytkownika
Note2Errata
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 7:41 pm

Post autor: Note2Errata » pt lis 27, 2009 5:26 pm

Zajęcia dodatkowe z nauczycielką z sąsiedniego liceum, jakoś mnie zmusza do nauki - książki nie kupił by samemu się uczyć. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 5:26 pm przez Note2Errata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
agi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 6:10 pm
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: agi » wt sty 26, 2010 12:12 pm

Ja chodzę na dodatkowy angielski do mojej ciotki. Gdyby nie ona, to bym do matury z angola w ogóle bym się nie przygotowywała...


Ach, ta rodzina

Awatar użytkownika
Yvonne
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 12, 2011 6:59 am

Re: matura z anglika

Post autor: Yvonne » sob sie 13, 2011 8:19 am

A ja korzystałam ze strony kursyjezyki.pl :)

Awatar użytkownika
santiagos
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 22, 2011 11:47 pm

Re: matura z anglika

Post autor: santiagos » śr lis 23, 2011 9:43 pm

Szkoły publiczne to już przeszłość. Obecnie większość ludzi, którzy chcą studiować, łączy naukę z pracą. Oferta wyższych skierowana jest zazwyczaj do ludzi młodych, z ogromnymi perspektywami i szansami. Co jednak z tymi, którzy pracę zawodową rozpoczęli wcześniej, chcą nadal się rozwijać, mają pieniądze, czas i mieszkają w Warszawie? Polecamy im szczególnie Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną, usytuowaną w samym centrum stolicy, oferującą m.in. Bezpieczeństwo narodowe oraz Finanse i Rachunkowość, doskonałą kadrę, a przede wszystkim umożliwiający ludziom pracującym swobodne studiowanie. Do tego świetne programy studenckie – obniżanie czesnego, stypendia, własny notebook. Sprawdźcie sami na www.wsseuczelnia.edu.pl

Awatar użytkownika
EF 2012
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 01, 2012 1:49 pm

Re: matura z anglika

Post autor: EF 2012 » pt cze 01, 2012 1:52 pm

Polecam testy, na podstawie których można bezpłatnie określić swój poziom znajomości języków w skali Rady Europy. Do wyboru: angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Znajdziecie je na http://www.ef.pl/olt

ODPOWIEDZ