Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
patison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt mar 08, 2011 9:31 am

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: patison » wt mar 29, 2011 6:47 pm

Alkohol to dobry wynalazek i także przekleństwo. Przekleństwem alkoholu jest to że wielu ludzi pije ten trunek nałogowo, następnie kierowcy pijani, młodzież pijąca nawet już 12-latkowie. Dobry wynalazek- fajnie jest sobie latem posiedzieć przy piwku ze znajomymi, oczywiście mam na myśli picie z umiarem.

Awatar użytkownika
tatli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 12:58 pm

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: tatli » śr gru 28, 2011 1:25 pm

już troche widziałam ludzi, którzy nie bardzo umieją korzystać z tego wspaniałego wynalazku. I chyba dlatego się tak zraziłam do alkoholu. Tak naprawdę ciężko określić, bo małolaci piją nie wiedząc jakie to ma skutki na i9ch organizm, a dorośli już ludzie piją nie zdawając sobie sprawy, że np rozwalają rodziny itp.

Jeżeli ktoś zna umiar to dobrze, ale jeśli nie to chyba lepiej dla takiego kogos by było jakby w ogóle alkoholu nie było na świecie.
A tak bardzo chciałaby się zakochać. I być z nim zawsze i nie mieć od niego żadnych listów. Bo listów się nie ma wtedy, gdy ludzie się nigdy nie rozstają./J.L.Wiśniewski

http://kobiecy.feen.pl nowe ciekawe kobiece forum. Zapraszam !

Awatar użytkownika
fryta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 05, 2011 9:38 am

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: fryta » pt gru 30, 2011 1:56 pm

A ja się zastanawiam czy nie jest celowe rozpijanie społeczeństwa. W końcu akcyza na to paliwo została obniżona. :?

Awatar użytkownika
rissa
Początkujący
Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 1:37 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: rissa » śr sty 04, 2012 12:36 pm

Jak już ktoś wcześniej napisał- alkohol jest dla ludzi, trzeba tylko znać umiar :)
Nic tak nie drażni dziewczyny, jak wszystko.

Awatar użytkownika
kirissa
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:50 am
Lokalizacja: Hel

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: kirissa » śr lut 08, 2012 2:02 pm

A ja alkohol lubię i przyjmuję w stosownych ilościach, ale umiar mam, więc potrafię się kontrolować i czuję, który kieliszek powinien być moim ostatnim, więc chyba jest ok ;)
And then she'd say:
"It's ok, I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry"
Supergirl, Reamonn

Awatar użytkownika
Narciarka
Gaduła
Gaduła
Posty: 236
Rejestracja: pt lip 15, 2011 3:52 pm
Lokalizacja: koło Czestochowy

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: Narciarka » sob mar 17, 2012 8:40 am

Hmm...,że wynalazek to fakt, ale wielkie przekleństwo przynajmniej dla maltretowanych rodzin. Alkohol jest dla ludzi,ale tylko mądrych,którzy wiedzą ile wypić.Bo to żadna sztuka wpaść pod stolik i leżeć rozciągniętym jak placek,a potem narzekać,że łeb pęka i trzęsą się ręce. Nie pijam alkoholu,czasami na święta lampkę wina czerwonego i to wsio.
Kocham życie!

Awatar użytkownika
kirissa
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:50 am
Lokalizacja: Hel

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: kirissa » czw kwie 12, 2012 11:34 am

Jeszcze odnośnie tego wynalazku, to np. piwko może mieć bardzo prozdrowotne właściwości, gdzieś mi się o uszy obiło, że powstaje piwo dla cukrzyków, a wino zawiera resveratrol chyba, taki antyrakowy składnik, dlatego Francuzi z południa Francji tak się dobrze mają i żyją dłużej od tych z północy - bo mają winnice i piją masę wina.
And then she'd say:
"It's ok, I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry"
Supergirl, Reamonn

Awatar użytkownika
Narciarka
Gaduła
Gaduła
Posty: 236
Rejestracja: pt lip 15, 2011 3:52 pm
Lokalizacja: koło Czestochowy

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: Narciarka » ndz maja 13, 2012 9:43 am

Owszem we Francji piją wino,ale jak to robią?? Oni go rozcieńczają z wodą,nie piją go tak jak to się robi np.u nas. Kolestwo,sklep,butelka i picie,a potem lament,bo się czuję źle. Tam dużo piją,ale tak jak wyżej wspomniałam.Dla cukrzyków jest insulina,alkohol jest absolutnie nie wskazany,pod żadną postacią.A gdyby były takie antyrakowe wina,nie byłoby tylu zachorowań,na tę chorobę.
Kocham życie!

Awatar użytkownika
Kamson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr maja 30, 2012 2:16 pm

Re: Alkohol - wspaniały wynalazek czy też przekleństwo?

Post autor: Kamson » pt cze 01, 2012 10:56 am

Ale za jakiś czas rzeczywiście może pojawić się alkohol dla osób, które do tej pory nie mogły go spożywać. A co do win antyrakowych - to jest coś takiego, jak francuski paradoks - poczytajcie sobie - jakie choroby omijają społeczeństwa wijące wino - więc rzeczywiście tak jest, tylko u nas cięzko znaleźć dobre wino w normalnej cenie, bo wydaje się nam, że to jest ekskluzywne dobro, podczas gdy Francuzi piją winka za 2-3 euro i smakują im, są zdrowe, a u nas za 8-12 zł sprzedaje się najgorsze siki, a coś w miarę normalnego jest powyżej kieszeni przeciętnego Polaka :/
Ideały są nudne.

ODPOWIEDZ