Różnica wieku w związku

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Różnica wieku w związku

Post autor: AdminNarkoza » ndz mar 20, 2011 2:10 pm

Witam,

chciałbym poznać waszą opinię na temat dużej różnicy wieku w związku. Wiem, że takich tematów w internecie jest bardzo dużo, ale nie zaszkodzi spytać o opinię raz jeszcze :)

Przez ostatnie lata w całości poświęciłem karierze a sprawy sercowe pozostawiłem daleko w tyle. Teraz trochę tego żałuję, ale nie mogę cofnąć już czasu.

Co jakiś czas otrzymuję propozycję przez nk, gg i poprzez portale społecznościowo-randkowe spotkania i rozmowy od sporo młodszych dziewczyn. Nie było nic w tym dziwnego ale czasem różnica wielu wynosi 11 lat.

Nieraz moja mama śmieje się, że znalazłbym sobie już dziewczynę ale nie młodszą niż 4,5 lat :) Dla niej i nie tylko dla niej ale dla też reszty rodziny, różnica ponad 5 lat to już przepaść.

Czasem właśnie staję na rozdrożu, związać się z młodą dziewczyną i narazić się na swego rodzaju ośmieszenie ze strony rodziny i większości ludzi, "bo kto to widział, że stary facet umawia się z nastolatką" a może od razu "porzucić" temat spotykania się z młodymi dziewczynami?

Proszę o Wasze opinie.

Ps. dla nie wtajemniczonych mam 28lat

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2011 2:14 pm przez AdminNarkoza, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kissmyass
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 380
Rejestracja: śr lis 04, 2009 7:47 pm
Lokalizacja: to pytanie?

Post autor: Kissmyass » ndz mar 20, 2011 4:33 pm

Nie rozumiem, czemu jeśli jesteś dojrzałym facetem słuchasz mamy i boisz się krytyki ze strony innych? Jeśli podoba Ci się kobieta, młodsza nawet o te 11 lat, to daj temu związkowi szansę. Młodsze kobiety są czasami bardziej dojrzałe niż te zbliżone wiekowo do Ciebie.
Sam mam o kilkanaście lat młodszą dziewczynę i koło tyłka mi lata co o tym mówią ludzie, bo to moje szczęście się liczy a zresztą ja nosa w niczyje sprawy nie pcham . I przez myśl mi nie przeszło aby pod presją innych ludzi Ją zostawić. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Wiecznie kawalerem chyba nie chcesz być. A skoro masz powodzenie u młodszych kobiet, to tylko korzystać:)
Oczywiście w granicach rozsądku...
Jest powiedzenie, że facet im dojrzalszy tym lepszy - jak owoc.
Kobiet to się nie tyczy.
Ja Ci radzę, abyś nie patrzył na to jak reagują inni na Twoje związki, bo jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Awatar użytkownika
dolly
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 280
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 pm

Post autor: dolly » śr mar 23, 2011 6:26 pm

Ja nawet myślę, że lepiej mieć młodszą żonę o kilkanaście lat :-P bo taka zawsze będzie da ciebie atrakcyjna i młoda.
11 lat to może faktycznie troszkę za duża różnica, bo takie dziewczyny nawet nie są pełnoletnie. Na mnie osobiście też takie różnice nie robią wrażenia, ale wiadomo jak inni reagują. Ale skoro jakaś nastolatka naprawdę przypadła Ci do gustu i czujesz, że to miłość, to faktycznie nie ma co się przejmować opinią rodziny.
Ostatnio zmieniony ndz mar 27, 2011 12:08 pm przez dolly, łącznie zmieniany 1 raz.
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.

Awatar użytkownika
karolinat
Świeżak
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 31, 2011 9:57 am

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: karolinat » wt maja 31, 2011 10:16 am

lepiej mieć młodszą 11 lat niż starsza 11 lat;p tylko musisz liczyć się z tym że młodsza się jeszcze "nie wyszalała" i ma inne priorytety. młodziutka kobieta nie będzie chciała od razu brać ślubu, mieć dzieci i siedzieć z mężem w domu;) ale to nie jest regułą . jak to mówią miłość nie wybiera :P jak kochasz i ona kocha to nie ważne jaka jest różnica wieku;)
Polecam strony: Głogów / Wrocław / Katalog firm

Awatar użytkownika
Kudłacz
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 15, 2011 6:37 pm

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: Kudłacz » śr cze 15, 2011 6:58 pm

Wiek to pewien wyznacznik, ale nim nie należy się kierować. Jest to wskazówka informująca nas o doświadczeniach drugiej osoby i stanie emocjonalnym. Jednak to tylko drogowskaz, więc może być tak, że młodsza kobieta jest bardziej dojrzała od tej nieco "starszej".

Awatar użytkownika
narkozaaat
Bywalec
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 02, 2009 4:44 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: narkozaaat » śr cze 22, 2011 2:46 pm

Moim zdaniem rodzina nie powinna mieć w sprawie związku jeżeli nie jest on oczywiście zagrożeniem dla życia i zdrowia członka rodziny :P nic absolutnie nic DO GADANIA!

Awatar użytkownika
liebing0
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 13, 2011 8:13 am

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: liebing0 » śr lip 13, 2011 8:17 am

Moja babcia byla starsza od dziadka o 11 lat, moja mama jest starsza od taty o 7 lat a ja jestem starszy od mojej dziewczyny 6 lat. Jak widać mozna byc w zwiazku z duza roznica wieku i jesli ludzie sie kochaja to wiek nie robi zadnego problemu

Awatar użytkownika
Narciarka
Gaduła
Gaduła
Posty: 236
Rejestracja: pt lip 15, 2011 3:52 pm
Lokalizacja: koło Czestochowy

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: Narciarka » sob lip 16, 2011 6:56 am

Masz 28 lat i jesteś stary????No proszę Cię.Stary jest pies,nie człowiek.Dziwnie by wyglądało,gdybyś wybrał 11 lat starszą.Tylko nie będziesz miał pewności,czy akurat o tyle młodsza myśli poważnie o życiu,człowieka nie prześwietlisz,ale zawsze możesz próbować.Jesteś facet fałsz wyczujesz,a od razu nie będziesz się przecież żenił.Pozdrawiam.
Kocham życie!

ODPOWIEDZ