Obywatelstwo

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Hoxo

Obywatelstwo

Post autor: Hoxo » wt maja 09, 2006 7:13 pm

Czy da sie żec obywatelstwa, wiem że mona nabyc a czy da sie pozbyc?

ozeh

Post autor: ozeh » wt maja 09, 2006 9:03 pm

po jakims czasie pobytu w pewnym kraju mozesz ale nie musisz sie starac o obywatelstwo. da sie je zdobyc tez poprzez slub z obywatelem innego kraju.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz maja 28, 2006 1:12 pm

nike pisze:Da się jeżeli ma się obywatelstwa dwóch krajów,natomiast jeżeli jednego to nie,ponieważ nie można być bez obywatelstwa
Nie jest to prawdą. Istnieją tzw. bezpaństwowcy. Jest takich ludzi mało i mają problemy w poruszaniu się między krajami, aczkolwiek jest to możliwe.

W Polsce nie można kogoś pozbawić obywatelstwa. Państwo nie ma takich uprawnień.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz maja 28, 2006 4:17 pm

Tak się składa, że w ten poniedziałek miałem to na prawie na uczelni, więc informacja z chyba pewnego źródła. :)
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz maja 28, 2006 6:40 pm

U nas na wykładzie pojawiło się pytanie, to jak tacy ludzie się poruszają nie tylko między krajami, ale i w danym kraju? Nie mają obywatelstwa żadnego, czyli nie mają dowodu. Fakt, tacy ludzie mają problem, ale korzystają z dokumentów, które potwierdzają to, że odrzucili stare obywatelstwo.

Jednak podobno tacy ludzie nie mają większych problemów z uzyskaniem obywatelstwa (w chwili obecnej oczywiście) w kraju w którym przebywają. Nie wiem też, czy w przypadku specjalnego nadania obywatelstwa decyzji nie podejmuje prezydent RP.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Zablokowany