Reformacja.

Dział ukryty przeznaczony tylko dla moderatorów i administratorów. Tu omawiamy sprawy związane z sprawami organizacyjnymi: ściąganie banów, poprawki do regulaminu itp.
Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Reformacja.

Post autor: Paul » czw mar 29, 2007 5:24 pm

Tak dalej być nie może. Nie wiem jaka działa tu siła wyższa, ale Forum jeszcze jakoś trzyma się wbrew wszelkim prawom logiki, socjologii i psychologii. Jednakże w tej sytuacji może być jedynie tak jak jest lub gorzej. Nie będę tutaj rozwodził się i przejdę prosto do rzeczy: problem tkwi przede wszystkim w kadrach. Zobaczmy jak z nimi stoimy:
Sol - zagląda na forum codziennie, pisze dużo,ale z tego co wiem, jest moderatorem wbrew swej woli i nie pełni swojej funkcji (w końcu ma do tego pełne prawo);
xTrollx - chyba najbardziej zaangażowany i najwięcej piszący członek Administracji;
misanthropiac - zagląda często i z tego co widzę wykonuje to co musi, lecz na pisanie nie ma wiele czasu (studia);
nika - wpada raz na ruski rok;
ozyrys - wchodzi dość rzadko, lecz można na nim polegać w sprawach stricte technicznych;
SnoopY - tego pana nigdy tutaj nie widziałem;
Riddic - kiedyś coś tam pisał, ale od miesięcy nie daje znaków życia.
Mnie oceńcie sami.

Pozostaje jeszcze jedna osoba, która powinna być spiritus movens wszystkiego, a której praktycznie na forum nie ma - admin. Byłem już na wielu forach i każde, które jakoś się rozwija mogło liczyć na zaangażowanie swojego administratora. Mogę nawet podać bardzo trafny przykład:
Było sobie kiedyś forum, na którym pisało bardzo wiele mądrych osób. Atmosfera, ludzie i tematy były świetne. Administratorzy także dzień w dzień włączali się w dyskusje. Jednakże z czasem zaczęli zaglądać na forum coraz rzadziej a i z pisaniem postów było coraz gorzej, aż wreszcie przestali pisać zupełnie. Wówczas nastała era spamu. Mnóstwo idiotów pisało głupie posty, niszcząc klimat i wyganiając mądrych użytkowników. Po kilku miesiącach chaosu Administracja wprowadziła drastyczne reformy - zniosła licznik postów, ustanowiła stosunkowo drakoński regulamin itp. po czym zniknęła. Niby wszystko było dobrze z jednym "ale" - dawny klimat i mądre posty nie wróciły. Miejsce permementnego spamu zajęła po prostu pustka. Kilka miesięcy temu, dzięki użytkownikom, którzy coraz głośniej dawali znać o sytuacji wrócił admin i za pomocą zaufanych osób rozpoczął odbudowę klimatu forum. Oczywiście dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki i dane forum nie jest już tym samym co kiedyś, ale jest znacznie lepiej niż w czasach spamu lub "wielkiej pustki".
Konkludując - bez admina wszystko się wali.

Wracając do sprawy Narkozy - admin musi jednoznacznie określić sytuację - czy chce się angażować, odpuścić sobie, przekazać komuś swoją pieczęć lub wybrać inny wariant. Dotychczas (nie bójmy się pisać prawdy) zachowywał się, jakby forum mało Go obchodziło. Może trwać w tym marazmie, lecz coraz bardziej forumowy regres daje mi się we znaki.
Suma summarum - wszystko zależy od postawy admina.

Przejdę teraz do moich pomysłów reform:
:arrow: Powinniśmy aktywowacja Administrację, czyli po pierwsze zmusić do pracy lub wywalić bumelantów. Kłopot w tym, że nie ma zaplecza, by w razie czego ich zastąpić. Większość regularnie piszących użytkowników to osoby nowe i niesprawdzone.
:arrow: Wiele for stosuję metodę przydzielenia konkretnemu moderatorowi poszczególnych działów - takich, w których czuje się najpewniej. Wiąże się to z tym, że dany mod stara się o rozwój działów poprzez zakładanie nowych tematów, żywszy udział w dyskusji itp.
:arrow: Dobrym pomysłem jest w końcu wzięcie się za bary z tym cholernym czatem. Mi też często nie chce się siedzieć na nim, ale ma on taką zaletę, że fraternizuje użytkowników i moderatorów, co później przynosi wymierne korzyści, gdyż wiąże ze sobą userów, a tym samym sprawia, iż wchodzą oni praktycznie codziennie.
:arrow: Reklama. Jak z nią w końcu jest? Potrzebuję jasny obraz sytuacji.

Napisałem wiele niewygodnych rzeczy, ale Narkoza - co tu kryć - stacza się z dnia na dzień. Jeśli teraz nic nie zrobimy, to czarno widzę przyszłość Forum.
Ostatnio zmieniony czw mar 29, 2007 5:33 pm przez Paul, łącznie zmieniany 1 raz.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn kwie 02, 2007 8:45 am

1. ? Nie do końca rozumiem.
2. Dobry pomysł, w sumie to ja widzę trochę inaczej - można by powołać nawet specjalną grupę jakichś redaktorów czy coś, co by to nowi mogli się zaangażować i robić na starych wyjadaczy :mrgreen:
3. Święta racja, może jakoś częściej te czaty będą czy coś (dajmy na to wieczorem w niedziele zawsze mam mecze :/)? Tutaj ręką admina by się przydała, aby jakieś ogłoszenie na środku forum walnąć. Forma czatu moim zdaniem nawet starczy w wykonaniu tego forumowego czegoś. Byle się zgrać.

Tak czy owak wszystko zależy od admina, to on ma władzę :P

ODPOWIEDZ