Domeny

Wszystko o hostingu, kontach www, domenach.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Domeny

Post autor: xTrollx » pn sty 08, 2007 9:19 pm

Mam parę pytań odnośnie domen, a mianowicie na jakich zasadach są przyznawane, jak wyglądają kwestie prawne i jakim sposobem można je sprzedać? Czy jest to jak najbardziej zgodne np. firmą rejestrującą domeny nazwa.pl?? Z góry dzięki za odpowiedzi.

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pn sty 08, 2007 10:48 pm

Nie bardzo wiem, co masz na myśli xTrollx.
Mniej więcej rejestracja domeny wygląda tak; znajdujesz wolna domenę, i rezerwujesz ją sobie.
Jeśli nie masz jeszcze konta u rejestratora np. nazwa.pl to j zakładasz podając prawdziwe dane osobowe, tj. nick (login), nazwisko, imię i ardes zamieszkania. Za założenie konta nic nie płacisz.
Wracając do domeny. Domena jest rezerwowana na pewien czas. Jeśli w ciągu 14 dni nie wpłacisz środków pieniężnych na poczet zamówionej domeny, domena po pewnym czasie jest odblokowana - znów wolna do rejestracji.
Po roku masz czasu masz do wyboru albo zapłacisz za kolejny rok za użytkowanie domeny albo domena przestaje być twoją własnością. Pomijam tu oczywiście wszelkiego typu promocje np. "domena za 9,90".
Co do nazw zastrzeżonych nie bardzo się znam. Wiem jedno, jeśli masz zamiar rejestrować domenę, która jest nazwą zastrzeżoną możesz mieć kłopoty.
Co do sprzedaży domeny, robisz cesję. (nigdy nie robiłem). Np w nazwa.pl jest taka opcja przenieś domenę na inne konto w nazwa.pl
Ostatnio zmieniony śr sty 10, 2007 5:44 pm przez AdminNarkoza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn sty 08, 2007 11:08 pm

admin pisze:Pomijam tu oczywiście wszelkiego typu promocje np. "domena za 9,90".
A coś z nimi nie tak? :>
admin pisze:Co do sprzedaży domeny
no tak, ale domena jest moją własnością póki płacę, więc jak komuś sprzedaje, to on placi, ale domena jest na mnie, wiec interesuje mnie kwestia typowo formalna. Rejestracja to nie problem, wiem jak ten proces przebiega, tylko ciekawi mnie jak ze sprzedażą.

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pn sty 08, 2007 11:22 pm

Jeśłi sprzedajesz domenę również sprzedajesz prawa do niej. Tzn. po sprzedaży już to nie jest twoja domena.
Wiecej do poczytania na:
webplaneta.pl
webhostingtalk.pl
optymalizacja.com

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn sty 08, 2007 11:24 pm

No dobra, a co z promocjami na nazwa.pl?? Czy tam także zamawiasz domeny? (czy w tych 9.90zł jest jakis haczyk?)

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pn sty 08, 2007 11:28 pm

Jedna osoba może kupić tylko jedną domenę w promocyjnej cenie 9,90zł. Haczyk? Jest oczywiście. Jaki? Po roku czasu musisz przedłyżyć rejestrację domeny na kolejny rok.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn sty 08, 2007 11:35 pm

Hmm no chyba, że ją wcześniej opchnę ^^ Dzieki za info

BartłomiejJ

Post autor: BartłomiejJ » śr sty 10, 2007 9:41 am

Witam,

Dodam tylko, że w przypadku przedaży domeny robimy CESJE - czyli jak napisał Admin - zrzekamy się praw do domeny na rzecz innego podmiotu. W przypadku domen polskich cesja jest bezpłatna, natomiast np. w przypadku domen. eu - jest to opcja płatna.

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ