Bransoletka antyczna

Sposoby zajmowania się sobą, nowe trendy w modzie i styl ubierania się. Kolczyki, tatuaże, paznokcie...
Awatar użytkownika
Vinona
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 09, 2011 10:25 am

Bransoletka antyczna

Post autor: Vinona » czw sie 02, 2012 9:04 pm

Natknęłam sie ostatnio na cudowną bransoletkę, szukając czegoś na wesele do przyjaciółki, ale jak zobaczyłam cenę, to mnie zatkało. Myślicie, że jest tyle warta? Napisane, że antyk, ale jaką mam pewność, że to nie jakaś podróba?

Awatar użytkownika
filigramek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 19, 2011 6:33 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: filigramek » sob sie 04, 2012 8:11 am

Nie jestem znawcą biżuterii, ale wiem, że teraz jest ona strasznie droga. Zatem jeśli to jest bransoletka z XIX wieku to rozumiem jej wartość.

Awatar użytkownika
Kish
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 3:02 pm

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: Kish » sob sie 04, 2012 10:53 am

Droga nie zawsze znaczy oryginalna :/, sprzedawcy często oszukują w tej mierze, ponieważ tylko naprawdę zainteresowani potrafią odróżnić taką biżuterie od podrobionej. Jednak masz rację co do ceny, taki zakup jest jak inwestycja. Jego wartość będzie rosła wraz z upływem lat nie mówiąc już o pięknych walorach estetycznych tejże bransoletki :)

Awatar użytkownika
Vinona
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 09, 2011 10:25 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: Vinona » sob sie 04, 2012 8:12 pm

Więc mówicie, że warto inwestować w biżuterię? No niby patrząc na ceny, to chyba warto, tylko czy takie rzeczy znajdują swoich nabywców? Dla mnie to są kolosalne kwoty, bałabym się kupić coś takiego, nie mając pewności, czy przypadkiem nie stanie sie kiedyś nic nieznaczącym przedmiotem. Trzeba się tym naprawdę interesować, żeby wiedzieć, co rzeczywiście ma wartość a co nie.

Awatar użytkownika
filigramek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 19, 2011 6:33 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: filigramek » wt sie 07, 2012 7:54 am

No niestety masz rację. Ale wystarczy, że trochę przysiądziesz i poczytasz. W końcu sama będziesz w stanie określić czy interesujący Cię przedmiot to oryginał. Możesz też poszperać na internecie, jest na nim dużo pomocnych informacji. Ta stronka jest profesjonalna http://jubiler24h.pl/ , właśnie dla takich osób ja Ty, które mają zamiar zacząć inwestować w antyki.

Awatar użytkownika
Menina
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: pt cze 22, 2012 8:37 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: Menina » pn sie 13, 2012 11:01 am

Łe, nie moja liga ;).

Awatar użytkownika
Vinona
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 09, 2011 10:25 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: Vinona » pt wrz 07, 2012 9:14 am

filigramek, ciekawa stronka, przejrzałam kilka aukcji i ceny naprawdę sięgają czasem kosmosu :) czyli jednak są nabywcy. Poza tym, sporo ciekawych artykułów o wystawach i nowinkach w świecie biżuterii.
Na ich fanpagu na facebooku ma być jakiś konkurs i do wygrania ma być pierścionek, ciekawe na czym będzie polegał.

Awatar użytkownika
filigramek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 19, 2011 6:33 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: filigramek » wt wrz 25, 2012 2:11 pm

Jest konkurs faktycznie :) Zasady banalnie proste, jestem tylko ciekawa tych pytań jakie będą. Mam nadzieje, że nie za trudne. Pierwsze póki co to była łatwizna. Tu masz regulamin konkursu: KLIK

Awatar użytkownika
Vinona
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 09, 2011 10:25 am

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: Vinona » śr paź 10, 2012 7:48 pm

Początkowo pytania nie były dość skomplikowane, ale z niektórymi zaczynam mieć problem.
Np. takie:
Jak się nazywa największy oszlifowany diament świata:
a) Orłow.
b) Koh-i-noor .
c) Cullinan.
d) Hope.

Poratuje ktoś ;)?

Awatar użytkownika
Mateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 4:18 pm

Re: Bransoletka antyczna

Post autor: Mateusz » czw paź 11, 2012 6:46 pm

c) 3106 karatów, ale w sieci jak tak szukam, to nie jestem pewny do końca

ODPOWIEDZ